Travlopp på Gävle & Halmstad, banan för Dagens dubbel måndag 3 oktober 2022. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 3 oktober 2022 Gävle & Halmstad

måndag 3 oktober 2022Gävle lopp 9 & Halmstad lopp 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Gävle

Lopp 9 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Vinnare

6Final Whistle Mattias Djuse

Segermarginal: 2 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
16Final WhistleMattias Djuse1.13,11,77
25IngessonClaes Sjöström1.13,313,09
31Hand FullJörgen Westholm1.13,65,14
44GlenOskar Kylin Blom1.13,910,70
53First Ideal ManEmilia Leo1.13,945,99
611Casanova MajoZeb Jonasson1.14,072,98
Opl.2ExpensivePetter Lundberg1.14,246,12
Opl.7First Love M.L.Magnus A Djuse1.14,314,31
Opl.8Knifetown HallJennifer Persson1.15,856,71
Opl.9Jaguar C.BokoOlle Alsén1.17,359,11
Diskv.12M.T.Montpelier (galopp)Mats E Djuse413,40
Diskv.10Bältra Selene (galopp)Rauno Pöllänen1069,34

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Halmstad

Lopp 10 · STL Diamantstoet, försök 2 i meeting 7 (Final Solvalla 26 november) · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:51

Vinnare

2Primadonna Tile Johan Untersteiner

Segermarginal: 6 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
12Primadonna TileJohan Untersteiner1.13,85,14
214La ParadetaKevin Oscarsson1.13,6102,19
36Italy MearasGustav Johansson1.14,53,45
48Olga UtcaThomas Uhrberg1.13,965,64
511Henbianca BokoJan Dahlgaard1.14,0105,12
610MaggioreMarkus Waldmüller1.14,119,03
79Donna SummerVictor Rosleff1.14,27,35
812Anastasia TavCarl Johan Jepson1.14,317,17
Opl.5Bold Face (galopp)Adrian Kolgjini1.15,723,21
Opl.7Use Face (galopp)Peter Ingvesu9,31
Diskv.3Nocco (galopp)Dwight Pieters10110,89
Diskv.1Giannas Love (galopp)Preben Sövikkubu18,60
Diskv.4Kemas Lady (galopp)Stefan Perssonu22,58
Diskv.13Love No Pain (galopp)Ken Ecceu6,44
Struken15Black in BlackChristian Fiore––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Gävle lopp 9

2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Startlista DD-1, Gävle lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Hand FullJörgen Westholm1Startar
2ExpensivePetter Lundberg2Startar
3First Ideal ManEmilia Leo3Startar
4GlenOskar Kylin Blom4Startar
5IngessonClaes Sjöström5Startar
6Final WhistleMattias Djuse6Startar
7First Love M.L.Magnus A Djuse7Startar
8Knifetown HallJennifer Persson8Startar
9Jaguar C.BokoOlle Alsén9Startar
10Bältra SeleneRauno Pöllänen10Startar
11Casanova MajoZeb Jonasson11Startar
12M.T.MontpelierMats E Djuse12Startar

Startlista DD-2 · Halmstad lopp 10

STL Diamantstoet, försök 2 i meeting 7 (Final Solvalla 26 november) · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:51

Startlista DD-2, Halmstad lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Giannas LovePreben Sövik1Startar
2Primadonna TileJohan Untersteiner2Startar
3NoccoDwight Pieters3Startar
4Kemas LadyStefan Persson4Startar
5Bold FaceAdrian Kolgjini5Startar
6Italy MearasGustav Johansson6Startar
7Use FacePeter Ingves1Startar
8Olga UtcaThomas Uhrberg2Startar
9Donna SummerVictor Rosleff3Startar
10MaggioreMarkus Waldmüller4Startar
11Henbianca BokoJan Dahlgaard5Startar
12Anastasia TavCarl Johan Jepson6Startar
13Love No PainKen Ecce7Startar
14La ParadetaKevin Oscarsson8Startar
15Black in BlackChristian Fiore9Struken

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 3 okt 2022 kl 21:58.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112131415
    1110,3721,53762,13171,16100,3725,6144,33592,8248,49133,77622,72104,2039,731199,58–
    2698,72206,981762,44623,75828,29343,70661,301651,52450,80985,573919,79792,50662,234882,02–
    31176,42262,22837,841117,29707,08352,62646,372073,92749,14887,432657,30891,62431,553092,21–
    4152,7946,691053,73167,25208,2151,1372,02782,9870,43209,881394,34214,5575,041631,55–
    5282,4138,73567,19209,32143,8145,9899,38520,4888,07167,521057,86207,16123,462409,87–
    657,915,79198,6760,4443,667,2818,64162,1212,7637,20291,0832,1820,91333,69–
    7415,6039,02825,40294,19208,7959,0992,74717,5690,21179,81995,96183,23180,72961,00–
    81442,24328,011866,931257,04873,88318,60611,43929,79544,001006,042933,76891,19753,024699,85–
    91727,00248,202602,40886,59935,78343,51647,252235,90346,73803,291395,37830,84863,503202,27–
    101631,55779,755508,282370,561749,391197,301355,334869,441699,041372,073977,562742,151030,736256,10–
    112096,94531,903538,092947,491579,71827,571609,323170,03991,781404,711403,671725,421301,205367,45–
    12374,2746,32977,92379,46267,6863,47118,32703,6683,83177,72839,33119,1286,93785,58–

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.