Travlopp på Bollnäs, banan för Dagens dubbel tisdag 11 oktober 2022. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 11 oktober 2022 Bollnäs

tisdag 11 oktober 2022Bollnäs, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Bollnäs

Lopp 8 · Breeders' Crown Treåriga Hingstar/Valacker · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

4Thereisnolimit Ulf Ohlsson

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
14ThereisnolimitUlf Ohlsson1.13,32,00
21Night ArtRobert Bergh1.13,35,23
36One CristalPer Lennartsson1.13,418,74
47Going CashMats E Djuse1.14,313,48
55My Honky Tonk Man (galopp)Oskar J Andersson1.16,228,88
611Perfect Harmony (galopp)Jorma Kontio1.17,576,78
Opl.10Sparky's Dream (galopp)Ulf Erikssonu66,36
Opl.2Power Håleryd (galopp)Erik Adielssonu47,29
Diskv.3Global Deputy (galopp)Rikard N Skoglund514,50
Diskv.12Nordetia (galopp)Örjan Kihlström610,08
Diskv.9H.C.'s Crazy Horse (galopp)Daniel Wäjerstenu9,10
Struken8Jack J.E.Mika Forss––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Bollnäs

Lopp 9 · Breeders' Crown Fyraåriga Hingstar/Valacker · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

7Kagan Robert Bergh

Segermarginal: 2.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
17KaganRobert Bergh1.12,816,60
212RobthebankÖrjan Kihlström1.12,94,46
32Cool KronosErik Adielsson1.13,19,24
48Lozano di QuattroTobias J Gustafsson1.13,140,23
59High on PepperJorma Kontio1.13,112,38
64Weather ChartUlf Eriksson1.13,254,51
Opl.10Immanuel K.Per Lennartsson1.13,38,57
Opl.6L.A.BokoDaniel Wäjersten1.13,32,82
Opl.1Idomenio SisuUlf Ohlsson1.13,412,23
Opl.11Hankypanky PinkmanNicklas Westerholm1.13,443,64
Diskv.5Django Silver (galopp)Dwight Pietersu80,18
Diskv.3Daven Port (galopp)Mats E Djuseu13,65

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Bollnäs lopp 8

Breeders' Crown Treåriga Hingstar/Valacker · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Bollnäs lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Night ArtRobert Bergh1Startar
2Power HålerydErik Adielsson2Startar
3Global DeputyRikard N Skoglund3Startar
4ThereisnolimitUlf Ohlsson4Startar
5My Honky Tonk ManOskar J Andersson5Startar
6One CristalPer Lennartsson6Startar
7Going CashMats E Djuse7Startar
8Jack J.E.Mika Forss8Struken
9H.C.'s Crazy HorseDaniel Wäjersten9Startar
10Sparky's DreamUlf Eriksson10Startar
11Perfect HarmonyJorma Kontio11Startar
12NordetiaÖrjan Kihlström12Startar

Startlista DD-2 · Bollnäs lopp 9

Breeders' Crown Fyraåriga Hingstar/Valacker · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Bollnäs lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Idomenio SisuUlf Ohlsson1Startar
2Cool KronosErik Adielsson2Startar
3Daven PortMats E Djuse3Startar
4Weather ChartUlf Eriksson4Startar
5Django SilverDwight Pieters5Startar
6L.A.BokoDaniel Wäjersten6Startar
7KaganRobert Bergh7Startar
8Lozano di QuattroTobias J Gustafsson8Startar
9High on PepperJorma Kontio9Startar
10Immanuel K.Per Lennartsson10Startar
11Hankypanky PinkmanNicklas Westerholm11Startar
12RobthebankÖrjan Kihlström12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 11 okt 2022 kl 21:23.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    133,7638,75109,01353,49385,1512,4777,10375,2878,7760,83211,4337,14
    2299,36176,07503,27601,00883,54146,21433,90930,20473,75531,541133,31279,92
    3105,8667,70151,98462,11889,7228,72143,12483,15106,95100,59596,8869,37
    425,3219,9251,05165,12262,526,5936,05181,7236,6121,66182,2716,93
    5178,94150,63326,84413,21309,6059,39206,73447,38229,33207,67524,47180,99
    6131,17136,85169,14445,45677,7642,02179,06514,37135,09142,46655,2384,15
    7146,06117,76180,03640,28725,8951,98198,84611,43230,80158,47616,44121,57
    8––––––––––––
    998,0359,66201,55557,49622,7020,33138,65341,1876,7970,12427,0752,30
    101126,37848,241156,261513,502338,66294,771122,551821,53897,43684,201843,84671,16
    11638,30910,76774,441551,801551,80248,20884,961645,89436,30714,31618,05558,25
    1290,0582,66207,54511,51915,8028,71168,59466,67106,4975,56372,1634,33

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.