Travlopp på Åby & Solvalla, banan för Dagens dubbel onsdag 19 oktober 2022. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 19 oktober 2022 Åby & Solvalla

onsdag 19 oktober 2022Åby lopp 9 & Solvalla lopp 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Åby

Lopp 9 · Derome - Xpressbruden - Stolopp - Spårtrappa · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Vinnare

6Duchesse W.F. Fredrik Persson

Segermarginal: huvud

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
16Duchesse W.F. (galopp)Fredrik Persson1.15,01,77
29G.G.BarbarescoKim Eriksson1.15,055,12
313Italy MearasRick Ebbinge1.15,018,84
411Zelma LadayMorgan Ivarsson1.15,161,52
512HonestyFlemming Jensen1.15,19,49
68Honey B.Stefan Persson1.15,463,39
75Whispering HillsBjörn Goop1.15,413,44
Opl.1CascabellaJohan Untersteiner1.15,410,82
Opl.10Janita Honey LoveAndré Eklundh1.15,762,42
Opl.7NowalkrunPeter Ingves1.15,796,66
Opl.2Giannas LoveKen Ecce1.16,425,21
Opl.4Simb RihannaMagnus Pettersson1.16,8146,31
Diskv.15Devs Dandelion (galopp)Conrad Lugaueru15,35
Diskv.14Mellby IvyJulian Cordeautr161,56
Diskv.3Nan's Cash (galopp)Carl Johan Jepson1211,61

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Solvalla

Lopp 10 · Stolopp · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Vinnare

12The Rocket Mats E Djuse

Segermarginal: huvud

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
112The RocketMats E Djuse1.12,116,69
28Sweet and WildMagnus A Djuse1.12,120,58
33Fruit CostashortaTorbjörn Jansson1.12,351,30
411Estelle GodivaKaj Widell1.12,4138,21
52SuccessionUlf Ohlsson1.12,52,57
61Bee KronosMika Forss1.12,627,05
76A Girl Has No NameJorma Kontio1.13,03,21
Opl.4Dolly StreamlineRalf Karlstedt1.13,1140,89
Opl.10DacorePeter G Norman1.13,4135,84
Opl.5Wishing Noon (galopp)Andreas Lövdal1.15,145,02
Diskv.7M.T.RavishingClaes Sjöströmtr315,63
Diskv.9Primadonna Tile (galopp)Erik Adielsson84,87

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Åby lopp 9

Derome - Xpressbruden - Stolopp - Spårtrappa · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Startlista DD-1, Åby lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1CascabellaJohan Untersteiner1Startar
2Giannas LoveKen Ecce2Startar
3Nan's CashCarl Johan Jepson3Startar
4Simb RihannaMagnus Pettersson4Startar
5Whispering HillsBjörn Goop5Startar
6Duchesse W.F.Fredrik Persson6Startar
7NowalkrunPeter Ingves7Startar
8Honey B.Stefan Persson8Startar
9G.G.BarbarescoKim Eriksson9Startar
10Janita Honey LoveAndré Eklundh10Startar
11Zelma LadayMorgan Ivarsson11Startar
12HonestyFlemming Jensen12Startar
13Italy MearasRick Ebbinge13Startar
14Mellby IvyJulian Cordeau14Startar
15Devs DandelionConrad Lugauer15Startar

Startlista DD-2 · Solvalla lopp 10

Stolopp · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Startlista DD-2, Solvalla lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Bee KronosMika Forss1Startar
2SuccessionUlf Ohlsson2Startar
3Fruit CostashortaTorbjörn Jansson3Startar
4Dolly StreamlineRalf Karlstedt4Startar
5Wishing NoonAndreas Lövdal5Startar
6A Girl Has No NameJorma Kontio6Startar
7M.T.RavishingClaes Sjöström7Startar
8Sweet and WildMagnus A Djuse8Startar
9Primadonna TileErik Adielsson9Startar
10DacorePeter G Norman10Startar
11Estelle GodivaKaj Widell11Startar
12The RocketMats E Djuse12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 19 okt 2022 kl 22:02.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1132,0727,82410,041105,98403,2631,51173,10202,1545,562296,42928,06199,23
    2457,3882,061333,561326,71930,5787,01414,93608,02213,762831,692700,85625,07
    3215,2728,40279,741115,14502,8229,24125,06175,0647,242955,981298,35210,23
    41192,40576,451711,53712,48832,09473,461373,782030,06791,684255,322568,712906,07
    5146,9928,67239,34495,50190,9628,70154,36118,4243,481350,42716,60201,71
    665,335,05115,58259,16116,895,5039,5754,9010,08629,25365,6950,44
    71165,49466,611838,502212,761032,62389,18716,761200,72807,364917,262881,742211,18
    81035,38304,251715,322944,741385,45317,95873,87570,61528,825673,763648,851179,24
    91162,42236,712062,502686,791374,39248,421027,821194,70311,594840,424630,601274,32
    101417,14336,681955,725444,422373,85258,951268,581533,60562,122343,322090,331410,04
    111117,96341,742944,743504,382055,65244,401517,071274,84559,386098,171231,751517,82
    12340,8735,95427,581564,58632,2129,82199,20195,7552,282993,111562,21165,86
    13469,8059,08670,532607,63818,2450,65328,37312,19108,491489,362364,79309,32
    141700,26371,672094,575612,094152,64255,831114,341629,60597,587592,832526,811203,05
    15340,1245,18630,801394,81565,9258,16201,77289,1979,681760,151016,36181,39

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.