Travlopp på Jägersro, banan för Dagens dubbel lördag 22 oktober 2022. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 22 oktober 2022 Jägersro

lördag 22 oktober 2022Jägersro, lopp 10 och 11Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Jägersro

Lopp 10 · För livet-cupen mot ALS - STL Silverdivisionen, försök 4 i meeting 7 (Final Solvalla 26 november) · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 18:20

Vinnare

6Charliebrown Effe Erik Adielsson

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
16Charliebrown EffeErik Adielsson1.11,65,29
25Zaffiro JetMads Hviid1.11,87,60
34Red BarPeter Ingves1.11,818,68
410Natorp BoStefan Persson1.11,836,05
59Global AgreementJohan Untersteiner1.11,921,96
62Red Mile BroddeVictor Rosleff1.11,934,08
711Astronascente ZacBjörn Goop1.12,026,68
87Call Me BroddaKevin Oscarsson1.12,252,03
Opl.1Laradja Vrijthout (galopp)Conrad Lugaueru1,60
Diskv.3Furies Rain (galopp)Peter Untersteiner942,40
Struken8Hipster AmÖrjan Kihlström––
Struken12Marvellous ToomaRikard N Skoglund––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Jägersro

Lopp 11 · C.L. Müllers Memorial 2022 - STL Gulddivisionen, försök 4 i meeting 7 (Final Solvalla 26 november) · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 18:43

Vinnare

6Honey Mearas Örjan Kihlström

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
16Honey MearasÖrjan Kihlström1.13,03,91
22Unico BrolineErik Adielsson1.13,13,51
38Oscar L.A.Joakim Lövgren1.13,27,88
44Falcon EyeStefan Persson1.13,224,07
55Born UnicornThomas Uhrberg1.13,224,58
61Cicero T.G.Geir Vegard Gundersen1.13,215,46
710EmojiFlemming Jensen1.13,333,01
811Esprit SisuDaniel Wäjersten1.13,57,38
Opl.7Charleston VoloKevin Oscarsson1.13,778,65
Opl.12Ble du GersBjörn Goop1.13,89,44
Opl.9MilliondollarrhymeRikard N Skoglund1.14,520,95
Diskv.3Ultion FaceAdrian Kolgjinitr331,47

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Jägersro lopp 10

För livet-cupen mot ALS - STL Silverdivisionen, försök 4 i meeting 7 (Final Solvalla 26 november) · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 18:20

Startlista DD-1, Jägersro lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Laradja VrijthoutConrad Lugauer1Startar
2Red Mile BroddeVictor Rosleff2Startar
3Furies RainPeter Untersteiner3Startar
4Red BarPeter Ingves4Startar
5Zaffiro JetMads Hviid5Startar
6Charliebrown EffeErik Adielsson6Startar
7Call Me BroddaKevin Oscarsson7Startar
8Hipster AmÖrjan Kihlström8Struken
9Global AgreementJohan Untersteiner9Startar
10Natorp BoStefan Persson10Startar
11Astronascente ZacBjörn Goop11Startar
12Marvellous ToomaRikard N Skoglund12Struken

Startlista DD-2 · Jägersro lopp 11

C.L. Müllers Memorial 2022 - STL Gulddivisionen, försök 4 i meeting 7 (Final Solvalla 26 november) · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 18:43

Startlista DD-2, Jägersro lopp 11
NrHästKuskStartspårStatus
1Cicero T.G.Geir Vegard Gundersen1Startar
2Unico BrolineErik Adielsson2Startar
3Ultion FaceAdrian Kolgjini3Startar
4Falcon EyeStefan Persson4Startar
5Born UnicornThomas Uhrberg5Startar
6Honey MearasÖrjan Kihlström6Startar
7Charleston VoloKevin Oscarsson7Startar
8Oscar L.A.Joakim Lövgren8Startar
9MilliondollarrhymeRikard N Skoglund9Startar
10EmojiFlemming Jensen10Startar
11Esprit SisuDaniel Wäjersten11Startar
12Ble du GersBjörn Goop12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 22 okt 2022 kl 18:55.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    124,345,7174,1663,0340,808,03169,8315,1741,7677,9412,7216,43
    2496,75144,26971,61695,89557,54197,011457,31393,97993,121203,98402,32417,82
    3535,64194,00614,60953,07644,74183,481255,49413,63880,311436,35480,97449,02
    4294,25110,96716,59319,39376,6995,251161,52206,58606,71779,76229,29328,21
    576,1521,85212,06174,2492,6227,20476,7551,59129,95237,5345,6255,15
    661,7815,82200,24137,3489,7816,48388,5335,20101,45195,3031,6836,63
    7838,81226,53945,93977,44706,78409,20640,40674,81942,051594,67715,02612,53
    8––––––––––––
    9311,8698,17726,68608,32400,5597,211475,71207,06304,47663,60148,34210,64
    10643,73211,601327,35947,09705,17210,452084,18413,60624,33774,69371,98424,43
    11535,09124,72878,56871,51610,36187,071635,52421,49699,04732,88206,85143,23
    12––––––––––––

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.