Travlopp på Örebro, banan för Dagens dubbel torsdag 3 november 2022. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 3 november 2022 Örebro

torsdag 3 november 2022Örebro, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Örebro

Lopp 8 · Gyprocs lopp · 2100 m · Autostart · Planerad start kl 20:56, faktisk start kl 21:01 (+5 min)

Vinnare

3Comes with Age Kenneth Haugstad

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13Comes with AgeKenneth Haugstad1.14,23,08
22Muscle LaneUlf Ohlsson1.14,35,66
39Solkattens ChironRikard N Skoglund1.14,339,17
412AccoladeOskar J Andersson1.14,413,82
56AppassoÅke Lindblom1.14,57,40
65Quantal QuetzalAndreas Lövdal1.14,59,01
Opl.11Versace BrolineDwight Pieters1.14,58,53
Opl.1O.M.EastonMicael Lindblom1.14,632,69
Opl.7Straight FlushTorbjörn Simberg1.14,766,12
Opl.10Chip Mc Kei'emMagnus S Karlsson1.15,040,57
Opl.8Le Crack SoxFredrik B Larsson1.15,333,47
Opl.4Marble Arch (galopp)Jorma Kontio1.16,08,65

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Örebro

Lopp 9 · Elitfönsters lopp · 2100 m · Autostart · Planerad start kl 21:15, faktisk start kl 21:22 (+7 min)

Vinnare

2The Eagle Carl Johan Jepson

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
12The EagleCarl Johan Jepson1.13,36,18
23Uncle SilvioJorma Kontio1.13,42,09
35Joshua B.R.Taneli Säde1.13,515,64
412T.Wall's KarmaRoger Pettersson1.14,082,79
58Livi PoldarkMarcus Hultman1.14,024,24
610M.T.On TargetOskar J Andersson1.14,03,52
Opl.6Önas QuintusRikard N Skoglund1.14,114,11
Opl.11Staro MerlinMagnus Jakobsson1.14,137,29
Opl.7Vincitori IndikaMikael J Andersson1.14,1111,91
Opl.1Point to PointMicael Lindblom1.14,932,58
Struken4Amazing MomentKenneth Haugstad––
Struken9SpectacularJan Henriksson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Örebro lopp 8

Gyprocs lopp · 2100 m · Autostart · Planerad start kl 20:56, faktisk start kl 21:01 (+5 min)

Startlista DD-1, Örebro lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1O.M.EastonMicael Lindblom1Startar
2Muscle LaneUlf Ohlsson2Startar
3Comes with AgeKenneth Haugstad3Startar
4Marble ArchJorma Kontio4Startar
5Quantal QuetzalAndreas Lövdal5Startar
6AppassoÅke Lindblom6Startar
7Straight FlushTorbjörn Simberg7Startar
8Le Crack SoxFredrik B Larsson8Startar
9Solkattens ChironRikard N Skoglund9Startar
10Chip Mc Kei'emMagnus S Karlsson10Startar
11Versace BrolineDwight Pieters11Startar
12AccoladeOskar J Andersson12Startar

Startlista DD-2 · Örebro lopp 9

Elitfönsters lopp · 2100 m · Autostart · Planerad start kl 21:15, faktisk start kl 21:22 (+7 min)

Startlista DD-2, Örebro lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Point to PointMicael Lindblom1Startar
2The EagleCarl Johan Jepson2Startar
3Uncle SilvioJorma Kontio3Startar
4Amazing MomentKenneth Haugstad4Struken
5Joshua B.R.Taneli Säde4Startar
6Önas QuintusRikard N Skoglund5Startar
7Vincitori IndikaMikael J Andersson6Startar
8Livi PoldarkMarcus Hultman7Startar
9SpectacularJan Henriksson9Struken
10M.T.On TargetOskar J Andersson9Startar
11Staro MerlinMagnus Jakobsson10Startar
12T.Wall's KarmaRoger Pettersson11Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 3 nov 2022 kl 21:26.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1143,42166,3876,48–319,76294,051115,42600,17–141,84498,341871,39
    2125,1819,7210,63–68,8360,57383,71192,53–18,76186,84755,80
    3137,2221,017,31–57,1862,94427,82131,60–16,54167,05487,46
    4172,4540,4318,03–125,4989,91452,00238,91–42,40193,76967,22
    5171,1443,3917,73–74,2093,60449,46300,38–36,58308,981128,66
    6160,1140,9417,72–80,3566,56572,61221,62–34,19271,15842,90
    7740,36379,31160,81–465,55677,40598,521238,95–438,70844,772133,85
    8508,67208,1079,58–363,45306,86914,87357,90–165,41592,691819,90
    9549,45236,1791,33–406,91217,78912,13851,39–175,22494,131637,72
    10732,87314,60118,64–400,06404,741732,84637,65–163,98544,141562,05
    11241,1963,4230,92–143,20125,12594,08326,70–40,69192,22935,12
    12457,71103,2649,87–220,75234,351177,58376,22–50,34579,81768,40

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.