Travlopp på Färjestad, banan för Dagens dubbel måndag 14 november 2022. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 14 november 2022 Färjestad

måndag 14 november 2022Färjestad, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Färjestad

Lopp 8 · Dubbelcupen, försök 9 i meeting 6 (Final Bergsåker 3 december) · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

9Tåga Viktor Ole Johan Östre

Segermarginal: 4 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
19Tåga ViktorOle Johan Östre1.25,980,78
215Alm RandersOlav Mikkelborg1.25,51,93
31Stilig KarlCarl Johan Jepson1.27,15,49
44Stommens BertaMikael J Andersson1.26,530,83
52Lysjö Kasper (galopp)Kristina Larsson1.26,510,38
63Justus N.A. (galopp)Jan Silvén1.26,7121,49
714Vestpol IlMartine O Sörvik1.25,935,87
813Alonso O.R.Espen A Schem1.26,939,33
Opl.6Nordby FlammeEmilia Leo1.27,014,70
Opl.8M.H.HerkulesPer Ludvig Nilsen1.27,08,82
Opl.12Fina BoelitoEmil Sillén1.27,1184,28
Opl.5LättisOve Bakkevold Reime1.27,542,10
Opl.11Tarragon TabacBjörn Goop1.28,120,27
Diskv.10Troll Tundra (galopp)Tom Horpestad1257,62
Struken7Tangen ToreJan Roar Mjölneröd––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Färjestad

Lopp 9 · 2640 m · Voltstart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

4Amigo Racer Morgan Ivarsson

Segermarginal: 3.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
14Amigo RacerMorgan Ivarsson1.15,56,57
22Spotlight VixiJan Silvén1.16,372,93
311Ready TrophyCarl Johan Jepson1.16,115,37
47Mr RapideMikael J Andersson1.16,169,41
513Oskar RunAndré Eklundh1.16,23,50
615Åsens AragonOle Johan Östre1.16,279,66
75Born WinnerPetter Karlsson1.16,537,05
810Hugo BrewPer Nilsson1.16,8151,36
Opl.14Himalaya SisuKristian Lindberg1.17,311,33
Opl.9KosgiEmma Ivarsson1.17,314,50
Opl.8Prince Will (galopp)Björn Goopu4,59
Diskv.3Zurigo D.V.S. (galopp)Magnus Jakobsson378,54
Diskv.1Broadway Frazer (galopp)Kent P Gustavssonu15,20
Diskv.12Global Utopia (galopp)Olav Mikkelborg12106,80
Diskv.6Curie (galopp)Adam Ivarsson137,25

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Färjestad lopp 8

Dubbelcupen, försök 9 i meeting 6 (Final Bergsåker 3 december) · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Färjestad lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Stilig KarlCarl Johan Jepson1Startar
2Lysjö KasperKristina Larsson1Startar
3Justus N.A.Jan Silvén2Startar
4Stommens BertaMikael J Andersson3Startar
5LättisOve Bakkevold Reime4Startar
6Nordby FlammeEmilia Leo5Startar
7Tangen ToreJan Roar Mjölneröd6Struken
8M.H.HerkulesPer Ludvig Nilsen6Startar
9Tåga ViktorOle Johan Östre8Startar
10Troll TundraTom Horpestad9Startar
11Tarragon TabacBjörn Goop10Startar
12Fina BoelitoEmil Sillén11Startar
13Alonso O.R.Espen A Schem12Startar
14Vestpol IlMartine O Sörvik1Startar
15Alm RandersOlav Mikkelborg2Startar

Startlista DD-2 · Färjestad lopp 9

2640 m · Voltstart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Färjestad lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Broadway FrazerKent P Gustavsson1Startar
2Spotlight VixiJan Silvén2Startar
3Zurigo D.V.S.Magnus Jakobsson3Startar
4Amigo RacerMorgan Ivarsson1Startar
5Born WinnerPetter Karlsson2Startar
6CurieAdam Ivarsson3Startar
7Mr RapideMikael J Andersson4Startar
8Prince WillBjörn Goop5Startar
9KosgiEmma Ivarsson6Startar
10Hugo BrewPer Nilsson7Startar
11Ready TrophyCarl Johan Jepson8Startar
12Global UtopiaOlav Mikkelborg9Startar
13Oskar RunAndré Eklundh10Startar
14Himalaya SisuKristian Lindberg11Startar
15Åsens AragonOle Johan Östre12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 14 nov 2022 kl 21:23.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112131415
    170,29449,08325,6135,57309,5239,92338,9717,43149,471462,0060,231398,5718,4252,10606,54
    2203,42593,461091,3778,87253,0487,791126,7261,50224,162398,64184,693312,4151,80137,422653,92
    31607,851935,07855,431104,131500,171078,901535,02525,711700,968811,021543,988260,33570,162199,095600,22
    4338,71981,91823,45133,19605,15176,73607,0999,75527,182848,39317,474450,01117,87370,412617,13
    5382,861010,43820,90261,50341,24241,13789,04150,15576,882351,69443,215461,37148,11452,773169,43
    6157,17346,98468,3389,06453,7067,57539,2344,57290,532591,47139,163146,7948,09143,701508,73
    7–––––––––––––––
    8153,661297,00630,55131,09762,19152,73890,6087,19147,192566,31231,262904,7369,90142,251901,65
    9590,79668,212152,17858,141655,04503,591916,32418,521071,354948,141565,495210,74604,411175,071557,94
    101598,123933,492697,25679,161600,06596,141790,85343,641788,431458,77724,597144,07353,66851,585484,03
    11280,841020,58629,05152,54667,16152,86522,3938,65482,531996,45105,291664,5566,62167,501391,21
    125848,026575,388526,794806,017425,013933,497961,761452,365822,2614685,033109,773024,371771,658364,8913767,21
    13709,041798,161375,28165,51352,25209,221815,45127,17946,745672,33447,104670,15118,15374,081596,19
    14959,802298,523169,43410,572306,54360,021853,65262,85892,407301,95621,666919,64223,36431,482052,25
    1535,71266,94185,7016,20106,8217,12220,608,1541,42604,0432,47452,776,7319,92234,29

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.