Travlopp på Romme & Umåker, banan för Dagens dubbel fredag 18 november 2022. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 18 november 2022 Romme & Umåker

fredag 18 november 2022Romme lopp 8 & Umåker lopp 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Romme

Lopp 8 · Anderssons Hästsports lärlingsserie - Final · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:16

Vinnare

5Shehuntyoudown Mattias Hansson

Segermarginal: 2 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15ShehuntyoudownMattias Hansson1.15,36,23
26Jaguar C.BokoLinnéa Alsén1.15,556,27
37Nice KnightJenny A Björk1.15,620,30
410Sister of MercyLina Lekander1.15,624,91
51Pelas EthosElias Strandberg1.15,661,24
611Bältra SeleneJulia Nilsson1.15,7101,80
73Massaj KällValentin Prevost1.15,725,13
82East DorisTom Johansson1.15,783,05
Opl.12Zack BrisNiclas Hammarström1.15,859,87
Opl.8Ninja's Kiss (galopp)Zeb Jonasson1.16,06,00
Opl.4Global Crossover (galopp)Linus Lönn1.16,01,58
Diskv.9Ups Face (galopp)Felicia Molin1264,50

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Umåker

Lopp 9 · ICA Gourmets lopp · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:27

Vinnare

6Mellby Ironman Daniel Wäjersten

Segermarginal: 5 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
16Mellby IronmanDaniel Wäjersten1.14,61,50
25Father of SunJan Norberg1.15,094,81
37Santana's UltimateSusanne H Osterling1.15,198,51
42Cemonroc de Coeur (galopp)Malin Viklund1.15,118,44
53DeliverChristian Månsson1.15,210,10
Opl.1Ladybug LaraKrister Söderholm1.15,460,39
Opl.8Enjoy's WifiOve A Lindqvist1.15,572,59
Diskv.9Albert Zonett (galopp)Stefan Edin23,53
Diskv.4Gelato (galopp)Micael Melander936,60
Struken10RudishaElisabeth Lundholm––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Romme lopp 8

Anderssons Hästsports lärlingsserie - Final · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:16

Startlista DD-1, Romme lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Pelas EthosElias Strandberg1Startar
2East DorisTom Johansson2Startar
3Massaj KällValentin Prevost3Startar
4Global CrossoverLinus Lönn4Startar
5ShehuntyoudownMattias Hansson5Startar
6Jaguar C.BokoLinnéa Alsén6Startar
7Nice KnightJenny A Björk7Startar
8Ninja's KissZeb Jonasson8Startar
9Ups FaceFelicia Molin9Startar
10Sister of MercyLina Lekander10Startar
11Bältra SeleneJulia Nilsson11Startar
12Zack BrisNiclas Hammarström12Startar

Startlista DD-2 · Umåker lopp 9

ICA Gourmets lopp · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:27

Startlista DD-2, Umåker lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Ladybug LaraKrister Söderholm1Startar
2Cemonroc de CoeurMalin Viklund2Startar
3DeliverChristian Månsson3Startar
4GelatoMicael Melander4Startar
5Father of SunJan Norberg5Startar
6Mellby IronmanDaniel Wäjersten6Startar
7Santana's UltimateSusanne H Osterling7Startar
8Enjoy's WifiOve A Lindqvist8Startar
9Albert ZonettStefan Edin9Startar
10RudishaElisabeth Lundholm10Struken

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 18 nov 2022 kl 21:52.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →12345678910
    1287,48366,09314,41492,60688,5789,871001,72908,10169,94–
    2742,14281,55239,34309,26421,65116,21817,19927,24248,54–
    3948,34423,57251,78395,04989,83116,811289,681126,40235,74–
    487,3034,6418,7260,38163,492,98159,65113,398,51–
    5187,5771,2037,92122,66139,9110,80311,62214,8320,57–
    6514,86259,03144,93279,41319,8157,61865,42608,89122,55–
    7413,93189,41119,60214,01600,1240,03356,69527,5578,22–
    8243,3567,9442,86154,10428,159,30388,93172,9721,24–
    9920,23462,67292,09447,381023,7494,251215,44902,40134,84–
    10518,06151,23105,95354,93857,9244,87966,27613,8473,85–
    111197,071065,76741,44920,231894,41238,441917,341473,23447,63–
    12911,76600,12464,16864,001972,26110,411816,20789,49182,35–

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.