Travlopp på Mantorp, banan för Dagens dubbel måndag 21 november 2022. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 21 november 2022 Mantorp

måndag 21 november 2022Mantorp, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Mantorp

Lopp 8 · Treåringslopp · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

5Fix You Kenneth Haugstad

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15Fix YouKenneth Haugstad1.17,34,60
22Joli's HildingMagnus A Djuse1.17,46,49
37Loaded RashidMarkus B Svedberg1.17,41,85
41Corona ParkJörgen S Eriksson1.17,65,82
58Conungen T.T. (galopp)Fredrik Persson1.19,310,59
Struken3Calibra V.W.Tobias J Gustafsson––
Struken4Diamant VendilOskar Kylin Blom––
Struken6Guvenör GodivaUlf Ohlsson––
Struken9Yantra Slave CalChristian Fiore––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Mantorp

Lopp 9 · Spårtrappa · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

9Friend of Elves Kenneth Haugstad

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
19Friend of ElvesKenneth Haugstad1.13,05,62
26What a WinnerPeter Johansson1.13,23,85
31EdforeverMagnus A Djuse1.13,35,59
45Vision FaceAnders Svanstedt1.13,718,33
52HudzonJorma Kontio1.13,945,94
68AgueroLeif Millerud1.14,532,81
Opl.4Bontoni DegatoCarl Johan Jepson1.14,54,70
Opl.7King KongKim Eriksson1.14,55,69
Opl.11Runaway DayFredrik Persson1.15,020,34
Opl.10Alex T.H.Anders Zackrisson1.19,559,49
Struken3What a DealPetter Karlsson––
Struken12Mellby EmpireUlf Ohlsson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Mantorp lopp 8

Treåringslopp · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Mantorp lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Corona ParkJörgen S Eriksson1Startar
2Joli's HildingMagnus A Djuse2Startar
3Calibra V.W.Tobias J Gustafsson3Struken
4Diamant VendilOskar Kylin Blom4Struken
5Fix YouKenneth Haugstad3Startar
6Guvenör GodivaUlf Ohlsson6Struken
7Loaded RashidMarkus B Svedberg4Startar
8Conungen T.T.Fredrik Persson5Startar
9Yantra Slave CalChristian Fiore9Struken

Startlista DD-2 · Mantorp lopp 9

Spårtrappa · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Mantorp lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1EdforeverMagnus A Djuse1Startar
2HudzonJorma Kontio2Startar
3What a DealPetter Karlsson3Struken
4Bontoni DegatoCarl Johan Jepson3Startar
5Vision FaceAnders Svanstedt4Startar
6What a WinnerPeter Johansson5Startar
7King KongKim Eriksson6Startar
8AgueroLeif Millerud7Startar
9Friend of ElvesKenneth Haugstad9Startar
10Alex T.H.Anders Zackrisson10Startar
11Runaway DayFredrik Persson11Startar
12Mellby EmpireUlf Ohlsson12Struken

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 21 nov 2022 kl 21:20.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    129,29181,57–40,83100,9832,4341,19232,3225,10289,22110,45–
    213,0474,99–21,8085,0031,2646,76151,2741,11233,1688,23–
    3––––––––––––
    4––––––––––––
    525,66112,00–27,8366,6326,3535,52121,3522,94216,5693,02–
    6––––––––––––
    78,9574,42–10,1644,2110,0714,9985,6510,04116,0439,50–
    855,71174,43–62,78146,4856,0478,11147,0867,64314,84112,17–
    9––––––––––––

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.