Travlopp på Eskilstuna, banan för Dagens dubbel tisdag 6 december 2022. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 6 december 2022 Eskilstuna

tisdag 6 december 2022Eskilstuna, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Eskilstuna

Lopp 8 · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

1Graces Candy Erik Adielsson

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
11Graces CandyErik Adielsson1.15,111,86
29NikaJorma Kontio1.15,22,75
32Digital EyeBjörn Goop1.15,35,04
48Zack BrisOskar Kylin Blom1.15,360,48
57Weather ChartClaes Sjöström1.15,44,08
610Floydside AmMagnus A Djuse1.15,618,75
Opl.3Le Crack SoxFredrik B Larsson1.16,124,23
Opl.5Raj's Red MagicUlf Ohlsson1.16,162,27
Opl.6Pirate BrolineMarcus Schön1.16,4117,33
Opl.4Habrik Am (galopp)Kim Erikssonu6,57

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Eskilstuna

Lopp 9 · Spårtrappa · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

14Reshevsky Kenneth Haugstad

Segermarginal: 3.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
114ReshevskyKenneth Haugstad1.14,74,11
26Solkattens ErosRikard N Skoglund1.15,021,54
313Al's StarliciousMagnus A Djuse1.15,07,42
48Inge B.SvärligPetter Lundberg1.15,164,09
59LetthecowboysrideJorma Kontio1.15,27,18
615Dallas BrickDwight Pieters1.15,753,47
72Light on MeOskar Kylin Blom1.15,87,81
Opl.12Myllkärrs MedusaPierre Nyström1.15,9143,19
Opl.1Digital CarpetLars-Åke Söderholm1.16,6122,79
Opl.10d'AmorePer Lennartsson1.16,7160,19
Opl.4Estrella Diamante (galopp)Björn Goop1.18,62,67
Opl.11Pelle Roc (galopp)Jörgen S Eriksson1.21,787,61
Diskv.7Wagger Zacker (galopp)Juha Koskela621,99
Struken3ThanatorChristian Riedl––
Struken5Open SkyErik Adielsson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Eskilstuna lopp 8

2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Eskilstuna lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Graces CandyErik Adielsson1Startar
2Digital EyeBjörn Goop2Startar
3Le Crack SoxFredrik B Larsson3Startar
4Habrik AmKim Eriksson4Startar
5Raj's Red MagicUlf Ohlsson5Startar
6Pirate BrolineMarcus Schön6Startar
7Weather ChartClaes Sjöström7Startar
8Zack BrisOskar Kylin Blom8Startar
9NikaJorma Kontio9Startar
10Floydside AmMagnus A Djuse10Startar

Startlista DD-2 · Eskilstuna lopp 9

Spårtrappa · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Eskilstuna lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Digital CarpetLars-Åke Söderholm1Startar
2Light on MeOskar Kylin Blom2Startar
3ThanatorChristian Riedl3Struken
4Estrella DiamanteBjörn Goop3Startar
5Open SkyErik Adielsson5Struken
6Solkattens ErosRikard N Skoglund4Startar
7Wagger ZackerJuha Koskela5Startar
8Inge B.SvärligPetter Lundberg6Startar
9LetthecowboysrideJorma Kontio9Startar
10d'AmorePer Lennartsson10Startar
11Pelle RocJörgen S Eriksson11Startar
12Myllkärrs MedusaPierre Nyström12Startar
13Al's StarliciousMagnus A Djuse13Startar
14ReshevskyKenneth Haugstad14Startar
15Dallas BrickDwight Pieters15Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 6 dec 2022 kl 21:21.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112131415
    1357,79109,87–37,52–169,90165,90788,3787,191325,57710,991523,1394,7162,65482,93
    2555,0152,34–11,01–91,29156,16486,6738,50698,07503,251356,6439,5027,64355,83
    3450,26172,72–66,58–268,39292,31920,37155,731648,781421,252314,03200,99128,721017,72
    4652,8860,43–17,30–106,27147,78478,3942,57901,64622,851209,6559,1634,44518,05
    5674,88564,87–123,11–425,50601,83802,23423,651352,881520,232449,69432,93448,881947,36
    61257,491104,58–246,74–551,661639,531825,80804,882343,692470,381978,98952,121000,323003,01
    7557,3454,26–9,86–69,7093,59406,0130,36682,12444,241060,5237,6417,44319,80
    81652,50496,59–182,55–537,07829,06673,63562,921792,241003,752539,00463,68421,091271,71
    9446,9635,20–6,74–71,26103,18295,5619,29512,96362,17813,3822,1812,77303,03
    101278,38267,36–58,70–200,42401,11754,23132,49738,62833,311643,2277,24100,68559,90

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.