Travlopp på Örebro, banan för Dagens dubbel torsdag 19 januari 2023. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 19 januari 2023 Örebro

torsdag 19 januari 2023Örebro, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Örebro

Lopp 8 · Stolopp · 2100 m · Autostart · Planerad start kl 21:22

Vinnare

2Global Diplomacy Carl Johan Jepson

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
12Global DiplomacyCarl Johan Jepson1.15,15,95
27Raya MayaMagnus Jakobsson1.15,217,36
35Julietta DocPetter Karlsson1.15,614,06
410Cristal MedallionUlf Ohlsson1.15,627,16
56Geisha Brick (galopp)Andreas Lövdal1.15,936,29
68Nan's CashKaj Widell1.16,08,02
Opl.11Anastacia BrolineElias Strandberg1.16,08,16
Opl.12Jennifer WebJorma Kontio1.16,29,17
Opl.1G.G.BarbarescoKim Eriksson1.16,319,60
Opl.3Mango BroddaLars-Åke Söderholm1.16,532,95
Opl.9Åsanna StarlinePhilip Spelling1.16,766,20
Diskv.4Make it a Star (galopp)Markus B Svedberg122,74

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Örebro

Lopp 9 · Spårtrappa · 2100 m · Autostart · Planerad start kl 21:45

Vinnare

9Starbec's A.to Z. Anders Svanstedt

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
19Starbec's A.to Z.Anders Svanstedt1.13,23,06
27Bransbys Juke BoxHans Crebas1.13,22,37
38MonfalconePeter Strömberg1.13,822,52
45Aramis AmokRikard N Skoglund1.14,154,85
52CayucosJan Henriksson1.14,318,36
611Rafiki Fri (galopp)Carl Johan Jepson1.14,520,11
Opl.6Boltigeur ErrePetter Karlsson1.14,643,43
Opl.10Wollafur (galopp)Kent P Gustavsson1.14,896,37
Opl.4Västerbo ImtheMan (galopp)Juhani Partanen1.15,69,48
Diskv.1Samurai Comery (galopp)Jorma Kontiou8,00
Struken3Jareth BokoJonas Bergdahl––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Örebro lopp 8

Stolopp · 2100 m · Autostart · Planerad start kl 21:22

Startlista DD-1, Örebro lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1G.G.BarbarescoKim Eriksson1Startar
2Global DiplomacyCarl Johan Jepson2Startar
3Mango BroddaLars-Åke Söderholm3Startar
4Make it a StarMarkus B Svedberg4Startar
5Julietta DocPetter Karlsson5Startar
6Geisha BrickAndreas Lövdal6Startar
7Raya MayaMagnus Jakobsson7Startar
8Nan's CashKaj Widell8Startar
9Åsanna StarlinePhilip Spelling9Startar
10Cristal MedallionUlf Ohlsson10Startar
11Anastacia BrolineElias Strandberg11Startar
12Jennifer WebJorma Kontio12Startar

Startlista DD-2 · Örebro lopp 9

Spårtrappa · 2100 m · Autostart · Planerad start kl 21:45

Startlista DD-2, Örebro lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Samurai ComeryJorma Kontio1Startar
2CayucosJan Henriksson2Startar
3Jareth BokoJonas Bergdahl3Struken
4Västerbo ImtheManJuhani Partanen3Startar
5Aramis AmokRikard N Skoglund4Startar
6Boltigeur ErrePetter Karlsson5Startar
7Bransbys Juke BoxHans Crebas6Startar
8MonfalconePeter Strömberg7Startar
9Starbec's A.to Z.Anders Svanstedt9Startar
10WollafurKent P Gustavsson10Startar
11Rafiki FriCarl Johan Jepson11Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 19 jan 2023 kl 21:55.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →1234567891011
    1120,07245,85–187,14499,80287,7156,55463,0666,892228,77338,26
    242,1493,24–57,61258,17123,7115,65204,5320,611300,34115,34
    3470,23745,24–522,81915,71661,91138,56530,79216,773131,99815,90
    425,3763,62–25,08165,5965,886,89134,959,12674,21107,98
    5147,05313,66–168,23267,78275,8847,83579,4373,131482,54527,44
    6200,90475,46–285,89664,81392,88108,59738,97162,673345,39351,29
    7154,92232,04–139,35352,10273,4842,88454,2460,151852,77361,56
    859,87100,33–56,82243,9165,0914,65181,4517,281005,02178,54
    9984,281232,90–1020,381202,701269,46362,741877,78397,362556,431706,90
    10151,16448,87–297,99584,91256,0783,40729,6191,251498,51273,97
    1171,05175,02–104,23688,39236,6824,13229,1830,011689,62220,11
    1264,52164,56–84,31473,84170,0926,03368,6728,701454,13180,04

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.