Travlopp på Jägersro & Solvalla, banan för Dagens dubbel onsdag 1 mars 2023. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 1 mars 2023 Jägersro & Solvalla

onsdag 1 mars 2023Jägersro lopp 9 & Solvalla lopp 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Jägersro

Lopp 9 · Spårtrappa · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Vinnare

5Kentucky Lobell Stefan Persson

Segermarginal: 2.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15Kentucky LobellStefan Persson1.14,05,09
26Silver FashionRobert Andersson1.14,358,26
33A Modo Mio BiPeter Ingves1.14,359,96
48Amoa KingFredrik Persson1.14,639,35
51Black MagicMorten Kramer1.14,646,97
612Copen Chuck S.M.Victor Rosleff1.14,610,11
Opl.11Forrest HornlineNiklas Lindblad1.14,9110,84
Opl.7Super SteveMaja A Odder1.14,9111,76
Opl.9Arturo Beech (galopp)Conrad Lugauer1.15,113,20
Opl.4Ismael F.BokoMartijn de Haan1.18,720,67
Diskv.10Bicc's Avalon (galopp)Christoffer Eriksson766,41
Diskv.2Capriccio d'Amore (galopp)Gustav Johansson121,54

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Solvalla

Lopp 10 · Hummeltorp Solvallaserien 650, Försök 3 i Meeting 2 (Final Solvalla 29 mars) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Vinnare

5Corazon de B. Per Lennartsson

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15Corazon de B.Per Lennartsson1.12,92,38
24Custom CashClaes Sjöström1.12,920,48
31Solkattens ErosPetter Karlsson1.13,572,85
49Xerxes MillpondUlf Ohlsson1.14,017,27
52Casanova MajoHans G Eriksson1.14,293,48
610Newlight CogerMarcus Lilius1.14,2138,03
77Custom Chef (galopp)Ole Johan Östre1.14,241,42
Opl.11Immigrant AmAndreas Lövdal1.14,333,91
Opl.12Rally IngePeter G Norman1.14,333,11
Opl.8Ciak BiMagnus A Djuse1.15,23,57
Opl.3Hard Landing (galopp)Örjan Kihlström1.21,76,07
Diskv.6A Sniper (galopp)Mats E Djusevänd10,97

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Jägersro lopp 9

Spårtrappa · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Startlista DD-1, Jägersro lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Black MagicMorten Kramer1Startar
2Capriccio d'AmoreGustav Johansson2Startar
3A Modo Mio BiPeter Ingves3Startar
4Ismael F.BokoMartijn de Haan4Startar
5Kentucky LobellStefan Persson5Startar
6Silver FashionRobert Andersson6Startar
7Super SteveMaja A Odder7Startar
8Amoa KingFredrik Persson8Startar
9Arturo BeechConrad Lugauer9Startar
10Bicc's AvalonChristoffer Eriksson10Startar
11Forrest HornlineNiklas Lindblad11Startar
12Copen Chuck S.M.Victor Rosleff12Startar

Startlista DD-2 · Solvalla lopp 10

Hummeltorp Solvallaserien 650, Försök 3 i Meeting 2 (Final Solvalla 29 mars) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Startlista DD-2, Solvalla lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Solkattens ErosPetter Karlsson1Startar
2Casanova MajoHans G Eriksson2Startar
3Hard LandingÖrjan Kihlström3Startar
4Custom CashClaes Sjöström4Startar
5Corazon de B.Per Lennartsson5Startar
6A SniperMats E Djuse6Startar
7Custom ChefOle Johan Östre7Startar
8Ciak BiMagnus A Djuse8Startar
9Xerxes MillpondUlf Ohlsson9Startar
10Newlight CogerMarcus Lilius10Startar
11Immigrant AmAndreas Lövdal11Startar
12Rally IngePeter G Norman12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 1 mar 2023 kl 21:58.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1485,101585,60255,61639,82217,41405,341334,94244,94585,873236,63841,361342,16
    2118,33154,9212,0739,664,1815,5469,366,1027,17330,5983,0282,84
    31163,061496,45206,67591,80176,16403,21896,52222,49566,072737,321354,351461,24
    4587,72830,80103,52214,9958,27123,98657,1771,28198,202592,12526,38702,88
    5239,49409,0724,54107,4912,2037,01208,6515,7869,64871,05201,44230,89
    61476,441508,57362,20759,47238,34358,631722,09336,44751,624537,201945,781623,60
    72183,841755,56679,951456,24464,611189,52764,34640,231528,685285,352594,374117,32
    81836,682409,81453,99878,81124,03654,721539,74157,24848,306197,381594,931744,26
    9596,901130,8556,99260,1140,5780,33668,9743,46106,962190,25451,58322,36
    103293,853304,81552,231705,34249,26793,222199,95350,65924,602574,211924,431868,92
    112899,743821,72945,132687,95655,581754,522869,04896,792195,095294,741056,692772,96
    12734,94977,3567,11196,2431,2679,04326,7134,93125,931384,55293,89220,81

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.