Travlopp på Eskilstuna, banan för Dagens dubbel måndag 17 april 2023. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 17 april 2023 Eskilstuna

måndag 17 april 2023Eskilstuna, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Eskilstuna

Lopp 8 · MR Arbogavagnar AB · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

8Jopp Mika Forss

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
18JoppMika Forss1.15,52,26
212Ever So MuchKenneth Haugstad1.15,06,26
34StarlaJorma Kontio1.15,855,76
42ZtardustLars D Carlson1.15,980,58
515Love Your ChoicePeter G Norman1.15,215,13
69A Nunja KidAlice Molin1.15,329,29
713FriendwithbenefitsJörgen S Eriksson1.15,485,47
Opl.6OssimuMichelle Belsing1.16,2101,64
Opl.1Västerbo Google (galopp)Stefan Persson1.16,23,44
Opl.11HurricaneKaj Widell1.15,837,16
Opl.7Aperfectsurprise (galopp)Oskar J Anderssonu100,58
Diskv.14Black Eagle (galopp)Elias Strandberg241,99
Diskv.3Just Move (galopp)Claes Sjöström1238,29
Diskv.10Shiraz de Zeun (galopp)Kim Erikssonu21,39
Struken5ProximityMagnus A Djuse––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Eskilstuna

Lopp 9 · ICA Supermarket Arboga - Spårtrappa · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

6Tom n'JerryDiamant Marc Elias

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
16Tom n'JerryDiamantMarc Elias1.13,09,02
25Winnetou DiamantRobin Bakker1.13,13,22
32Thai SwaggerAndreas Lövdal1.13,211,84
48RadetzkyMika Forss1.13,26,74
53Anna MontanaPeter G Norman1.13,330,08
61Speedy Cash VicaneKim Eriksson1.13,426,00
Opl.4ReshevskyKenneth Haugstad1.13,53,75
Opl.7BillionsPer Lennartsson1.13,669,28
Opl.10Ready DocJörgen S Eriksson1.13,79,98
Opl.11HeraklesStefan Persson1.13,864,52
Opl.12Gullabo Däck BlingDouglas Wieselgren1.13,891,83
Opl.9AmancioMagnus A Djuse1.14,622,27

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Eskilstuna lopp 8

MR Arbogavagnar AB · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Eskilstuna lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Västerbo GoogleStefan Persson1Startar
2ZtardustLars D Carlson2Startar
3Just MoveClaes Sjöström3Startar
4StarlaJorma Kontio4Startar
5ProximityMagnus A Djuse5Struken
6OssimuMichelle Belsing6Startar
7AperfectsurpriseOskar J Andersson7Startar
8JoppMika Forss8Startar
9A Nunja KidAlice Molin1Startar
10Shiraz de ZeunKim Eriksson2Startar
11HurricaneKaj Widell3Startar
12Ever So MuchKenneth Haugstad4Startar
13FriendwithbenefitsJörgen S Eriksson5Startar
14Black EagleElias Strandberg6Startar
15Love Your ChoicePeter G Norman7Startar

Startlista DD-2 · Eskilstuna lopp 9

ICA Supermarket Arboga - Spårtrappa · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Eskilstuna lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Speedy Cash VicaneKim Eriksson1Startar
2Thai SwaggerAndreas Lövdal2Startar
3Anna MontanaPeter G Norman3Startar
4ReshevskyKenneth Haugstad4Startar
5Winnetou DiamantRobin Bakker5Startar
6Tom n'JerryDiamantMarc Elias6Startar
7BillionsPer Lennartsson7Startar
8RadetzkyMika Forss8Startar
9AmancioMagnus A Djuse9Startar
10Ready DocJörgen S Eriksson10Startar
11HeraklesStefan Persson11Startar
12Gullabo Däck BlingDouglas Wieselgren12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 17 apr 2023 kl 21:20.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1106,4250,08179,3416,3112,6640,63420,3232,8574,5244,83324,77958,38
    21044,12531,621701,33349,40698,03854,741850,041128,071271,661000,623750,085336,65
    3478,64221,41352,56104,17168,00269,88835,86415,56269,24252,681598,943547,66
    4678,68336,41819,40105,59256,15496,13663,89433,90313,36449,03823,732732,55
    5––––––––––––
    61284,75864,801245,04351,76664,24554,761576,73965,051084,001327,073338,973738,85
    7968,04815,121328,48338,14439,86861,22598,93950,36639,081040,642198,554107,82
    873,5623,7094,067,807,9822,22191,3719,5934,5017,11213,19382,84
    9738,04421,45813,00162,55183,05316,061580,73365,03404,79339,341369,273177,55
    10396,43284,78635,18107,69121,61261,191162,73326,47283,87165,371076,531611,32
    11846,05533,431537,90180,98253,81451,801942,11542,00574,41442,67694,532179,36
    12178,3960,22232,2015,6622,4848,27317,6757,9387,0137,04491,45550,60
    131161,65804,621598,94460,97584,63986,39924,331357,361536,01979,433527,621972,79
    14839,23469,991014,44186,16404,39399,861339,89620,35687,27474,272392,291924,15
    15269,53136,41241,5850,8670,80145,76832,51197,46162,2478,511045,871155,20

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.