Travlopp på Bjerke & Jägersro, banan för Dagens dubbel onsdag 24 maj 2023. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 24 maj 2023 Bjerke & Jägersro

onsdag 24 maj 2023Bjerke lopp 9 & Jägersro lopp 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Bjerke

Lopp 9 · 1609 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Vinnare

7Lucky Queen Soa Lars Anvar Kolle
Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
17Lucky Queen SoaLars Anvar Kolle1.12,11,94
23Skate TrixFrode Hamre1.12,24,30
39Miss PepperÅsbjørn Tengsareid1.12,33,38
48Katja B.R.Ole Johan Østre1.12,514,12
51Mia VinceErlend Rennesvik1.12,855,80
66IncomeEirik Høitomt1.12,939,35
Opl.5Alpha Scarlet R.R.Patrick Larsen1.13,330,45
Opl.2PhotoliciousAdrian Solberg Akselsen1.13,371,32

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Jägersro

Lopp 10 · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:51

Vinnare

6Bold Request Dwight Pieters

Segermarginal: 4 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
16Bold RequestDwight Pieters1.13,64,88
28Frodo CashThomas Uhrberg1.13,311,83
37Loyal CashAdrian Kolgjini1.14,025,51
44Aramis FaceChristoffer Eriksson1.14,17,88
413Red Mile BroddeVictor Rosleff1.13,441,77
69Amorcer LevalloHanna Lähdekorpi1.13,617,84
712Champion MelonMarkus Waldmüller1.13,7225,69
Opl.11Arvid S.H. (galopp)Gustav Johansson1.18,517,90
Opl.10Natorp Bo (galopp)Joakim Lövgrendist2,98
Diskv.5Major Tallmadge (galopp)Jeppe Juel680,51
Diskv.2Neo Turbo (galopp)Rick Ebbinge108,82
Diskv.1Son of Sizzling (galopp)Jörgen Sjunnesson1116,03
Diskv.3Zinfandel (galopp)Stefan Perssonu17,18

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Bjerke lopp 9

1609 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Startlista DD-1, Bjerke lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Mia VinceErlend Rennesvik1Startar
2PhotoliciousAdrian Solberg Akselsen2Startar
3Skate TrixFrode Hamre3Startar
4Jank SummerlandPer Oleg Midtfjeld4Struken
5Alpha Scarlet R.R.Patrick Larsen4Startar
6IncomeEirik Høitomt5Startar
7Lucky Queen SoaLars Anvar Kolle6Startar
8Katja B.R.Ole Johan Østre7Startar
9Miss PepperÅsbjørn Tengsareid9Startar
10Donato FrecelOlav Mikkelborg11Startar

Startlista DD-2 · Jägersro lopp 10

2140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:51

Startlista DD-2, Jägersro lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Son of SizzlingJörgen Sjunnesson1Startar
2Neo TurboRick Ebbinge2Startar
3ZinfandelStefan Persson3Startar
4Aramis FaceChristoffer Eriksson4Startar
5Major TallmadgeJeppe Juel5Startar
6Bold RequestDwight Pieters6Startar
7Loyal CashAdrian Kolgjini7Startar
8Frodo CashThomas Uhrberg1Startar
9Amorcer LevalloHanna Lähdekorpi2Startar
10Natorp BoJoakim Lövgren3Startar
11Arvid S.H.Gustav Johansson4Startar
12Champion MelonMarkus Waldmüller5Startar
13Red Mile BroddeVictor Rosleff6Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 24 maj 2023 kl 22:00.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →12345678910111213
    1500,91726,241058,34483,281094,43493,12887,65717,82982,25260,29850,802397,712131,08
    2980,08580,741145,25441,841196,70600,91727,63767,901043,42235,741347,422616,761864,14
    3100,6744,8273,1027,02331,6520,56105,5939,6576,4512,6398,541071,54230,33
    4–––––––––––––
    5590,65378,65539,78262,44387,35202,96441,98402,33516,55145,19661,332709,931154,68
    6918,57581,62640,81310,03765,25243,87637,59417,14716,86187,43839,542455,171634,27
    756,7124,9648,5517,61214,529,0164,7325,0837,366,8758,96742,19154,37
    8429,86161,92251,78102,62758,7172,34272,5797,61194,2150,38170,371947,26479,71
    986,6636,6984,1922,26329,3117,4197,4032,8653,569,8882,02841,13180,06
    10781,87437,05582,26238,651074,13249,89592,10290,94340,77101,34432,721462,85636,52

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.