Travlopp på Jägersro, banan för Dagens dubbel tisdag 25 juli 2023. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 25 juli 2023 Jägersro

tisdag 25 juli 2023Jägersro, lopp 10 och 11Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Jägersro

Lopp 10 · Sofiero Bryggeri presenterar Hugo Åbergs Memorial 2023 (Gr I. Int.) - STL Gulddivisionen, Försök 14 i Meeting 5 (Final Bergsåker 26 augusti) · 1609 m · Autostart · Planerad start kl 21:07, faktisk start kl 21:12 (+5 min)

Vinnare

4Hail Mary Örjan Kihlström

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
14Hail MaryÖrjan Kihlström1.09,53,30
26Vivid Wise AsAlessandro Gocciadoro1.09,74,25
35Hierro BokoSanttu Raitala1.09,78,54
49Howdy PartnerBjörn Goop1.09,841,80
53PowerMika Forss1.09,919,62
Opl.7StoletheshowMagnus A Djuse1.10,053,74
Opl.10Go on BoyRomain Derieux1.10,44,30
Opl.1Ultion FaceAdrian Kolgjini1.10,734,56
Opl.8Hell Bent for Am (galopp)Erik Adielsson1.18,121,34
Diskv.2Önas Prince (galopp)Per Nordström98,27

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Jägersro

Lopp 11 · Malmö Stads Pris 2023 - Summer Meeting Stayer 2023 · 3140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:35, faktisk start kl 21:40 (+5 min)

Vinnare

2Millmighty Paw Mahony

Segermarginal: 10 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
12MillmightyPaw Mahony1.14,16,87
27King SchermerMichel F Rothengatter1.14,25,88
33Versace FaceÖrjan Kihlström1.14,36,84
414Digital SummitJoakim Lövgren1.13,836,25
51Kenzo W.Erik Adielsson1.14,84,64
66Gangnam Style K.Stefan Persson1.14,417,13
713Holy WaterKen Ecce1.13,944,59
815Grainfield AidenHannu Korpi1.14,163,47
Opl.5Velten SwarovskiMagnus A Djuse1.14,729,20
Opl.11Garuda FlignyMika Forss1.14,214,13
Opl.4StensonThomas Uhrberg1.14,856,85
Opl.12Ferrari Sisu (galopp)Conrad Lugauer1.15,09,39
Opl.10Iron Jet (galopp)Björn Goop1.17,611,14
Opl.9Akilles Face (galopp)Adrian Kolgjiniu67,70
Opl.8Let it be V.P.Micha Brouweru23,25

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Jägersro lopp 10

Sofiero Bryggeri presenterar Hugo Åbergs Memorial 2023 (Gr I. Int.) - STL Gulddivisionen, Försök 14 i Meeting 5 (Final Bergsåker 26 augusti) · 1609 m · Autostart · Planerad start kl 21:07, faktisk start kl 21:12 (+5 min)

Startlista DD-1, Jägersro lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Ultion FaceAdrian Kolgjini1Startar
2Önas PrincePer Nordström2Startar
3PowerMika Forss3Startar
4Hail MaryÖrjan Kihlström4Startar
5Hierro BokoSanttu Raitala5Startar
6Vivid Wise AsAlessandro Gocciadoro6Startar
7StoletheshowMagnus A Djuse7Startar
8Hell Bent for AmErik Adielsson8Startar
9Howdy PartnerBjörn Goop9Startar
10Go on BoyRomain Derieux10Startar

Startlista DD-2 · Jägersro lopp 11

Malmö Stads Pris 2023 - Summer Meeting Stayer 2023 · 3140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:35, faktisk start kl 21:40 (+5 min)

Startlista DD-2, Jägersro lopp 11
NrHästKuskStartspårStatus
1Kenzo W.Erik Adielsson1Startar
2MillmightyPaw Mahony2Startar
3Versace FaceÖrjan Kihlström1Startar
4StensonThomas Uhrberg2Startar
5Velten SwarovskiMagnus A Djuse3Startar
6Gangnam Style K.Stefan Persson4Startar
7King SchermerMichel F Rothengatter5Startar
8Let it be V.P.Micha Brouwer6Startar
9Akilles FaceAdrian Kolgjini7Startar
10Iron JetBjörn Goop8Startar
11Garuda FlignyMika Forss1Startar
12Ferrari SisuConrad Lugauer2Startar
13Holy WaterKen Ecce3Startar
14Digital SummitJoakim Lövgren4Startar
15Grainfield AidenHannu Korpi5Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 25 jul 2023 kl 21:48.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112131415
    1206,35295,96209,66955,59752,45506,55303,18973,57596,40441,63579,08319,021260,78800,611294,63
    252,1857,2536,87455,65269,37119,9149,97278,62466,92150,89142,5952,25387,95322,60661,45
    3108,52104,1378,03704,52381,87200,6299,04434,98722,46191,76199,57132,52520,73542,40989,48
    419,3927,8213,87196,35112,4357,0621,07132,66293,2063,1363,8927,47210,01175,94358,29
    572,5678,4954,28545,02203,19130,1571,25269,78807,51210,30139,7092,77564,85517,58536,19
    622,2828,2124,38403,88170,2956,6722,19135,75319,9655,8566,1233,66269,87247,08465,22
    7571,42633,12303,571187,24519,96780,11390,791738,871553,88869,89943,97592,412181,991572,082852,51
    8162,35150,06126,161089,80582,75281,37175,80409,071243,11384,02307,41194,28745,23771,391571,09
    9374,32431,32278,091908,611004,69916,61459,921216,611189,23381,92832,56608,531867,701376,442121,41
    1022,3530,2426,32485,59184,5872,2120,56130,18367,5945,2069,0434,02222,98190,18386,41

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.