Travlopp på Jägersro, banan för Dagens dubbel tisdag 19 september 2023. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 19 september 2023 Jägersro

tisdag 19 september 2023Jägersro, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Jägersro

Lopp 8 · Spårtrappa · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

11Rock the Sock Micael Andersson

Segermarginal: 2 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
111Rock the SockMicael Andersson1.15,616,88
26Prince VilliamVictor Rosleff1.15,83,68
32NightontheroadChristoffer Eriksson1.15,84,07
43Wanderlust PelliniPer Nordström1.15,94,98
55Borups ViolHenriette Larsen1.15,940,34
68King OliverBernardo Grasso1.16,366,52
Opl.12Manifest BokoGustav Johansson1.16,87,54
Opl.10BearprimeMax Karlsson1.16,885,65
Opl.7White Sock (galopp)Markus Waldmüller1.17,471,17
Opl.9Sevruga WarecoDante Kolgjini1.18,036,26
Opl.1Rosie the Riveter (galopp)Lars Jönsson1.20,058,42
Opl.4Make Or Break ZazJonas M Oscarssonu6,34

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Jägersro

Lopp 9 · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:15, faktisk start kl 21:21 (+6 min)

Vinnare

1Longgone River Christoffer Eriksson

Segermarginal: 5 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
11Longgone RiverChristoffer Eriksson1.14,54,05
22Come AlongVictor Rosleff1.15,024,91
33ArcoveggioGustav Johansson1.15,09,06
45ShejkDante Kolgjini1.15,04,71
56Bottnas IdolPreben Sövik1.14,43,66
69Orkan von HaithabuMarkus Waldmüller1.13,813,36
Opl.10Olle RolsThomas Uhrberg1.13,928,18
Opl.7Jeans'n PassionJonas M Oscarsson1.14,617,53
Opl.4Darwih Wise L. (galopp)Per Nordström1.15,711,03
Opl.8SatoHåkan E Johansson1.15,726,51

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Jägersro lopp 8

Spårtrappa · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Jägersro lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Rosie the RiveterLars Jönsson1Startar
2NightontheroadChristoffer Eriksson2Startar
3Wanderlust PelliniPer Nordström3Startar
4Make Or Break ZazJonas M Oscarsson4Startar
5Borups ViolHenriette Larsen5Startar
6Prince VilliamVictor Rosleff6Startar
7White SockMarkus Waldmüller7Startar
8King OliverBernardo Grasso8Startar
9Sevruga WarecoDante Kolgjini9Startar
10BearprimeMax Karlsson10Startar
11Rock the SockMicael Andersson11Startar
12Manifest BokoGustav Johansson12Startar

Startlista DD-2 · Jägersro lopp 9

2140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:15, faktisk start kl 21:21 (+6 min)

Startlista DD-2, Jägersro lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Longgone RiverChristoffer Eriksson1Startar
2Come AlongVictor Rosleff2Startar
3ArcoveggioGustav Johansson3Startar
4Darwih Wise L.Per Nordström4Startar
5ShejkDante Kolgjini5Startar
6Bottnas IdolPreben Sövik1Startar
7Jeans'n PassionJonas M Oscarsson2Startar
8SatoHåkan E Johansson3Startar
9Orkan von HaithabuMarkus Waldmüller1Startar
10Olle RolsThomas Uhrberg2Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 19 sep 2023 kl 21:27.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →12345678910
    1275,09687,55502,70635,36288,28311,11812,69712,48820,84900,07
    216,01105,7936,1649,4211,6210,42116,66125,2396,28138,10
    317,09134,9550,0865,5317,9215,42182,35219,48156,24228,50
    436,64231,5656,5068,2718,8319,12129,13193,99134,73242,89
    5197,72459,01301,62338,7991,91133,72406,12404,34548,55495,26
    617,74135,1556,2268,3721,8616,01155,85203,00136,75236,65
    7604,10872,88761,06715,94337,09400,27426,33873,39886,001272,38
    8625,651109,50641,73641,17318,23301,431069,24567,571129,051121,32
    9297,54554,33268,13445,68105,16192,35578,26543,09213,91501,50
    101214,691464,63977,071247,60601,64511,422040,751754,071453,07906,16
    1185,90401,89161,86201,5183,2770,04397,62436,42303,92388,73
    1243,01238,3768,90139,6837,2428,15251,86230,47152,44182,01

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.