Travlopp på Halmstad & Bollnäs, banan för Dagens dubbel måndag 2 oktober 2023. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 2 oktober 2023 Halmstad & Bollnäs

måndag 2 oktober 2023Halmstad lopp 9 & Bollnäs lopp 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Halmstad

Lopp 9 · Svensk Cater - Stolopp · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Vinnare

10Olga Utca Gustav Johansson

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
110Olga UtcaGustav Johansson1.12,03,55
25Georgia AmDwight Pieters1.12,33,58
39Benita WinnerStefan Persson1.12,38,74
48Amour a BelleVictor Rosleff1.12,414,12
54Marvellous SteelRick Ebbinge1.12,443,82
53Nanny's GirlKen Ecce1.12,46,97
71Seventh HeavenAdrian Kolgjini1.12,511,20
Opl.7Pam TrotGiuseppe Lubrano1.12,641,90
Opl.6Restless HeartMarkus Waldmüller1.12,740,74
Diskv.2Princess Kloster (galopp)Peter Untersteiner107,81

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Bollnäs

Lopp 10 · Anders Kilströms Minne, Final - Treåringslopp - Spårtrappa · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Vinnare

8Free to Ask Mats E Djuse

Segermarginal: hals

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
18Free to AskMats E Djuse1.14,510,24
210Lyckans SunchaserPer Lennartsson1.14,560,50
37ZaxtonDaniel Wäjersten1.14,51,69
44Kismet K. (galopp)Örjan Kihlström1.14,710,76
55Hurricane GodivaUlf Ohlsson1.14,813,63
611Midas ManaMattias Djuse1.15,067,77
72I am Don MaxJan Ove Olsen1.15,258,28
Opl.3Ajlexes OyeComo VaTomas Pettersson1.15,529,57
Opl.9Blast PadJorma Kontio1.15,75,69
Diskv.1Global Embassy (galopp)Oskar Kylin Blom1023,15
Diskv.6Iknowyouwantme (galopp)Claes Sjöström1144,18

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Halmstad lopp 9

Svensk Cater - Stolopp · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Startlista DD-1, Halmstad lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Seventh HeavenAdrian Kolgjini1Startar
2Princess KlosterPeter Untersteiner2Startar
3Nanny's GirlKen Ecce3Startar
4Marvellous SteelRick Ebbinge4Startar
5Georgia AmDwight Pieters5Startar
6Restless HeartMarkus Waldmüller6Startar
7Pam TrotGiuseppe Lubrano7Startar
8Amour a BelleVictor Rosleff8Startar
9Benita WinnerStefan Persson9Startar
10Olga UtcaGustav Johansson10Startar

Startlista DD-2 · Bollnäs lopp 10

Anders Kilströms Minne, Final - Treåringslopp - Spårtrappa · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Startlista DD-2, Bollnäs lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Global EmbassyOskar Kylin Blom1Startar
2I am Don MaxJan Ove Olsen2Startar
3Ajlexes OyeComo VaTomas Pettersson3Startar
4Kismet K.Örjan Kihlström4Startar
5Hurricane GodivaUlf Ohlsson5Startar
6IknowyouwantmeClaes Sjöström6Startar
7ZaxtonDaniel Wäjersten7Startar
8Free to AskMats E Djuse8Startar
9Blast PadJorma Kontio9Startar
10Lyckans SunchaserPer Lennartsson10Startar
11Midas ManaMattias Djuse11Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 2 okt 2023 kl 22:00.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →1234567891011
    1179,30526,29329,0875,89140,97405,4017,8998,8061,72961,14455,08
    2206,24299,90239,2070,1997,53308,6913,8660,6652,55603,41713,27
    3162,95425,21142,2070,1775,68283,9110,9555,2636,05933,07844,61
    4960,651211,961147,42344,50492,841055,89102,22546,79499,891504,131298,59
    5128,63207,39154,8135,6640,98211,015,6732,8428,03396,04330,90
    61012,61992,021046,94422,79487,91543,11107,63522,14523,022268,162056,70
    7704,591124,45874,51342,34344,051051,6963,65353,98291,681351,631198,63
    8518,921057,70567,91264,80271,91677,3035,50124,1699,591645,73975,31
    9236,48540,73391,6987,84108,54510,4916,2268,2838,18853,17699,54
    10134,91312,10110,1149,3655,99231,846,9641,8024,21447,48448,93

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.