Travlopp på Boden, banan för Dagens dubbel söndag 29 oktober 2023. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 29 oktober 2023 Boden

söndag 29 oktober 2023Boden, lopp 9 och 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Boden

Lopp 9 · Jysk Luleå - Norrlands Elitserie, Försök 9 (Final Bergsåker 11/11) - Stolopp - Spårtrappa · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 16:48

Vinnare

12Olly Håleryd Ove A Lindqvist

Segermarginal: många längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
112Olly HålerydOve A Lindqvist1.12,71,51
26Party BroddaMika Forss1.14,524,54
37Grit BroddaSandra Eriksson1.14,54,78
45Priscilla HålerydSamu Sundqvist1.14,753,88
510So ChicJenny Engfors1.14,7100,80
64Mellby JavaMads Marloth1.14,950,08
73Favourite LawJaakko Alamäki1.15,081,00
81Global DaylightChristian Månsson1.15,241,01
Opl.11Icegirl L.A.Hanna Olofsson1.15,633,20
Opl.8Florence Ima (galopp)Peter Eriksson1.16,09,40
Opl.2Sunlight (galopp)Stefan Johansson1.19,921,36
Struken9Honky Tonk AngelKrister Söderholm––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Boden

Lopp 10 · Hästkliniken i Norr · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 17:08

Vinnare

1Loveyouecus Petter Lundberg

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
11LoveyouecusPetter Lundberg1.15,77,40
26Strong CaviarKari Alapekkala1.15,86,12
311Juan SisuMauri Jaara1.15,818,23
48Bunch of BudgiesSamu Sundqvist1.15,822,85
515Anaheim KempMaria Kurttila1.15,5141,81
610BidenskyJohn Östman1.16,2118,10
74GazolineJorma Särkiniva1.16,383,29
Opl.3Let's Dance L.A.Jenny Engfors1.16,445,88
Opl.2Global ColdplayJens Nilsson1.16,674,20
Opl.7Any AbilityKrister Söderholm1.16,717,50
Opl.12Glace au FourLars Marklund1.16,9193,86
Opl.5Shawn LeejsHanna Olofsson1.17,147,60
Diskv.14Devils Tongue (galopp)Sandra Eriksson52,77
Diskv.9Djang Limit (galopp)Mika Forssu3,64
Struken13InspectorStefan Johansson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Boden lopp 9

Jysk Luleå - Norrlands Elitserie, Försök 9 (Final Bergsåker 11/11) - Stolopp - Spårtrappa · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 16:48

Startlista DD-1, Boden lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Global DaylightChristian Månsson1Startar
2SunlightStefan Johansson2Startar
3Favourite LawJaakko Alamäki3Startar
4Mellby JavaMads Marloth4Startar
5Priscilla HålerydSamu Sundqvist5Startar
6Party BroddaMika Forss6Startar
7Grit BroddaSandra Eriksson7Startar
8Florence ImaPeter Eriksson8Startar
9Honky Tonk AngelKrister Söderholm9Struken
10So ChicJenny Engfors9Startar
11Icegirl L.A.Hanna Olofsson10Startar
12Olly HålerydOve A Lindqvist11Startar

Startlista DD-2 · Boden lopp 10

Hästkliniken i Norr · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 17:08

Startlista DD-2, Boden lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1LoveyouecusPetter Lundberg1Startar
2Global ColdplayJens Nilsson2Startar
3Let's Dance L.A.Jenny Engfors3Startar
4GazolineJorma Särkiniva4Startar
5Shawn LeejsHanna Olofsson5Startar
6Strong CaviarKari Alapekkala6Startar
7Any AbilityKrister Söderholm7Startar
8Bunch of BudgiesSamu Sundqvist8Startar
9Djang LimitMika Forss9Startar
10BidenskyJohn Östman10Startar
11Juan SisuMauri Jaara11Startar
12Glace au FourLars Marklund12Startar
13InspectorStefan Johansson1Struken
14Devils TongueSandra Eriksson1Startar
15Anaheim KempMaria Kurttila3Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 29 okt 2023 kl 17:15.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112131415
    1215,021031,33785,191300,59772,27194,29487,57948,00252,742636,91557,445415,80–152,353180,97
    2153,05629,74869,56926,38878,60128,72279,64649,8996,371673,66459,863000,23–122,812207,06
    3967,991735,55729,331292,631067,82465,74661,081998,26516,422995,97724,585215,22–339,304077,53
    4493,261392,331320,92559,81835,17317,85575,201431,00235,492666,87834,844301,76–218,194833,32
    5410,281193,98702,88851,67391,43296,15477,32595,14303,641585,701012,545267,24–214,494015,52
    6148,31699,85454,22569,47437,1263,41175,35436,6668,461430,03270,582623,80–60,641928,91
    733,32414,39229,18342,77166,1519,3659,85123,5616,98686,6583,471167,58–14,09938,74
    865,54760,04444,10675,24358,9653,34119,42209,6427,901220,19160,542838,93–29,872181,98
    9–––––––––––––––
    102144,332901,322139,984373,012450,301383,212704,433543,901230,861809,912653,473604,37–747,935693,16
    11235,121722,811085,941262,50503,25223,06405,25795,84180,311890,92324,203792,03–119,662394,74
    1216,32141,4798,73163,5281,769,3132,9657,075,85244,0932,09305,12–4,73281,20

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.