Travlopp på Bergsåker & Solvalla, banan för Dagens dubbel onsdag 1 november 2023. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 1 november 2023 Bergsåker & Solvalla

onsdag 1 november 2023Bergsåker lopp 9 & Solvalla lopp 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Bergsåker

Lopp 9 · Edebrant och Tägtströms Måleri · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Vinnare

3Bettle Hanover Mats E Djuse

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13Bettle HanoverMats E Djuse1.15,34,11
22West WindRobert Dunder1.15,43,75
37Bowling de LuxeHans Bergh1.15,526,38
41Whispering PinesJessika Sidbäck1.15,639,15
56Magic NightriderPeter O Larsson1.15,820,09
68Global Crusader (galopp)Henrik Svensson1.15,96,35
711GreedUlf Eriksson1.16,013,32
Opl.10Itso SisuRikard N Skoglund1.16,05,46
Opl.5SueMarcus Lilius1.16,18,67
Opl.9HemisphereOlle Alsén1.16,140,84
Struken4Global Above AllDaniel Wäjersten––
Struken12Vincent CheriStefan Edin––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Solvalla

Lopp 10 · Hummeltorp Solvallaserien 650, Försök 5 i Meeting 5 (Final Solvalla 22 november) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Vinnare

9Fat Rabbit Örjan Kihlström

Segermarginal: huvud

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
19Fat RabbitÖrjan Kihlström1.13,35,60
26GatlingBjörn Goop1.13,36,29
34Invisible SunMagnus A Djuse1.13,44,15
45Ringo AdoreUlf Ohlsson1.13,63,06
52Cayenne S.L.M.Mika Forss1.13,614,34
610FighterMarkus B Svedberg1.13,714,72
77Yohan HillsStefan Persson1.13,935,66
Opl.1Hunting WidowClaes Sjöström1.14,014,90
Opl.3Secret CelebrationMattias Djuse1.14,540,91
Opl.8Mitzy GoldOskar Kylin Blom1.20,763,16
Struken11One CristalPer Lennartsson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Bergsåker lopp 9

Edebrant och Tägtströms Måleri · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Startlista DD-1, Bergsåker lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Whispering PinesJessika Sidbäck1Startar
2West WindRobert Dunder2Startar
3Bettle HanoverMats E Djuse3Startar
4Global Above AllDaniel Wäjersten4Struken
5SueMarcus Lilius4Startar
6Magic NightriderPeter O Larsson5Startar
7Bowling de LuxeHans Bergh6Startar
8Global CrusaderHenrik Svensson7Startar
9HemisphereOlle Alsén9Startar
10Itso SisuRikard N Skoglund10Startar
11GreedUlf Eriksson11Startar
12Vincent CheriStefan Edin12Struken

Startlista DD-2 · Solvalla lopp 10

Hummeltorp Solvallaserien 650, Försök 5 i Meeting 5 (Final Solvalla 22 november) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Startlista DD-2, Solvalla lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Hunting WidowClaes Sjöström1Startar
2Cayenne S.L.M.Mika Forss2Startar
3Secret CelebrationMattias Djuse3Startar
4Invisible SunMagnus A Djuse4Startar
5Ringo AdoreUlf Ohlsson5Startar
6GatlingBjörn Goop6Startar
7Yohan HillsStefan Persson7Startar
8Mitzy GoldOskar Kylin Blom8Startar
9Fat RabbitÖrjan Kihlström9Startar
10FighterMarkus B Svedberg10Startar
11One CristalPer Lennartsson11Struken

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 1 nov 2023 kl 21:56.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →1234567891011
    1237,34487,05761,08181,24134,36320,52809,041434,20303,30539,75–
    250,8159,39184,7116,2613,2432,33206,12443,5929,5759,75–
    348,8955,8992,4815,5310,6526,79131,16304,6021,3762,58–
    4–––––––––––
    5139,65133,13383,6033,9238,5859,36330,42565,7162,65145,26–
    6296,42276,08491,4394,20110,05127,31643,77938,35169,30241,31–
    7429,15392,89759,13139,91122,44196,08401,381165,81183,55339,70–
    885,38102,73251,5126,8520,1441,65265,67305,2241,4691,73–
    9653,90567,99751,02271,26222,43363,891244,421267,38291,28488,82–
    1075,7776,7086,1323,1619,5523,68242,36473,0836,7936,91–
    11170,22207,59716,7560,3161,7288,97562,58971,3899,92140,11–
    12–––––––––––

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.