Travlopp på Bjerke, banan för Dagens dubbel lördag 4 november 2023. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 4 november 2023 Bjerke

lördag 4 november 2023Bjerke, lopp 10 och 11Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Bjerke

Lopp 10 · Axel Jensens Minneslopp - 4-åringslopp. · 1609 m · Autostart · Planerad start kl 18:20

Vinnare

10Demon Carl Johan Jepson
Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
110DemonCarl Johan Jepson1.10,42,57
24Doctor GioAlessandro Gocciadoro1.10,57,90
37Hugo TrøjborgJeppe Juel1.10,658,60
43Ante La RoqueÖrjan Kihlström1.10,64,62
55VallatonianPer Oleg Midtfjeld1.10,827,78
66Pure MuscleMats E Djuse1.10,812,79
Opl.9Jonathan StarOle Johan Østre1.12,652,56
Opl.2ThewinnertakeitallNicklas Korfitsen1.14,07,17

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Bjerke

Lopp 11 · Gjensidiges Lopp - STL Diamantstoet, försök 4 i Meeting 7 (final Solvalla 26 december) · 2100 m · Autostart · Planerad start kl 18:43

Vinnare

6Dana Ek Alessandro Gocciadoro
Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
16Dana EkAlessandro Gocciadoro1.11,75,40
214Global CollectionMats E Djuse1.12,08,78
39Heartbeat JulieVille Karhulahti1.12,016,30
47TasheritHans Crebas1.12,066,58
515Ninja ZonStefan Persson1.12,26,56
613Majah B.Svein Ove Wassberg1.12,324,29
72Dino CreamOskar Kylin-Blom1.12,352,97
812Mia VinceErlend Rennesvik1.12,857,98
Opl.3Angel of TrixLars Anvar Kolle1.13,355,77
Opl.4Kashmina B.R. (galopp)Kristian Malmin1.14,118,29
Opl.5Golden Eye S.F.Nicklas Korfitsen1.15,07,19

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Bjerke lopp 10

Axel Jensens Minneslopp - 4-åringslopp. · 1609 m · Autostart · Planerad start kl 18:20

Startlista DD-1, Bjerke lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Born In BergenBjørn Steine1Startar
2ThewinnertakeitallNicklas Korfitsen2Startar
3Ante La RoqueÖrjan Kihlström3Startar
4Doctor GioAlessandro Gocciadoro4Startar
5VallatonianPer Oleg Midtfjeld5Startar
6Pure MuscleMats E Djuse6Startar
7Hugo TrøjborgJeppe Juel7Startar
8Laureen B.R.Dag-Sveinung Dalen8Struken
9Jonathan StarOle Johan Østre9Startar
10DemonCarl Johan Jepson10Startar

Startlista DD-2 · Bjerke lopp 11

Gjensidiges Lopp - STL Diamantstoet, försök 4 i Meeting 7 (final Solvalla 26 december) · 2100 m · Autostart · Planerad start kl 18:43

Startlista DD-2, Bjerke lopp 11
NrHästKuskStartspårStatus
1Fossens WilmaMagnus Jakobsson1Startar
2Dino CreamOskar Kylin-Blom2Startar
3Angel of TrixLars Anvar Kolle3Startar
4Kashmina B.R.Kristian Malmin4Startar
5Golden Eye S.F.Nicklas Korfitsen5Startar
6Dana EkAlessandro Gocciadoro6Startar
7TasheritHans Crebas7Startar
8Kim B.R.Magnus Teien Gundersen8Struken
9Heartbeat JulieVille Karhulahti9Startar
10Primadonna TilePeter Untersteiner10Startar
11Southwind BokoMagnus A Djuse11Startar
12Mia VinceErlend Rennesvik12Startar
13Majah B.Svein Ove Wassberg13Startar
14Global CollectionMats E Djuse14Startar
15Ninja ZonStefan Persson15Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 4 nov 2023 kl 18:52.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112131415
    1148,62584,36496,84138,5350,2848,91718,60–143,24180,4228,211247,03223,1059,9341,86
    2174,12342,20464,95131,1337,9940,41668,44–131,71180,6719,571188,67186,1445,2838,95
    3206,79444,99283,13120,5142,4433,96533,72–104,85120,6419,36906,48204,9142,0027,73
    4212,83473,85483,41114,6962,6844,02524,03–125,16200,5431,241223,82265,0962,6845,31
    5527,20990,20768,62411,03188,31250,24844,52–448,43592,55156,112614,14794,84361,27309,16
    6252,95553,53514,37229,45103,2964,38727,70–218,60245,7337,741891,47405,0675,2590,24
    71045,101187,721206,121108,52494,48594,22585,23–1204,151134,66234,481739,182256,36799,35751,35
    8–––––––––––––––
    91049,922109,951457,021155,71603,98545,271513,66–681,841207,84239,152345,791478,13717,03626,09
    1084,80195,99233,3056,4019,2917,33300,06–44,3249,318,99453,5185,9217,2011,64

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.