Travlopp på Bjerke & Solvalla, banan för Dagens dubbel onsdag 22 november 2023. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 22 november 2023 Bjerke & Solvalla

onsdag 22 november 2023Bjerke lopp 9 & Solvalla lopp 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Bjerke

Lopp 9 · 2100 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Vinnare

5The Baron Olav Mikkelborg
Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15The BaronOlav Mikkelborg1.15,25,24
21Skate TrixFrode Hamre1.15,74,10
34Sheena's BoyKristian Malmin1.15,81,65
46Jackson AveryErlend Rennesvik1.15,87,46
53Revenue LavecLars Anvar Kolle1.16,037,48
Opl.2S.K.'s Mystic TitanTom Erik Solberg1.16,019,63

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Solvalla

Lopp 10 · Disco Volantes lopp - Hummeltorp Solvallaserien 650, Final Meeting 5 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Vinnare

6Hankypanky Pinkman Örjan Kihlström

Segermarginal: 2 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
16Hankypanky PinkmanÖrjan Kihlström1.13,92,60
24S.G.MistralClaes Sjöström1.14,116,26
35EdelweissRikard N Skoglund1.14,19,35
411Dareios di PoggioCarl Johan Jepson1.14,442,95
53Xanthis HiltonMagnus A Djuse1.14,54,03
67Fat RabbitMats E Djuse1.15,111,78
712Quantity of TimeMika Forss1.15,455,93
Opl.8GatlingBjörn Goop1.15,434,48
Opl.9FrazzeJörgen S Eriksson1.15,549,60
Opl.2Doctor GioErik Adielsson1.16,27,43
Diskv.10Pure Muscle (galopp)Anders Eriksson1114,57
Struken1Ringo AdoreUlf Ohlsson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Bjerke lopp 9

2100 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Startlista DD-1, Bjerke lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Skate TrixFrode Hamre1Startar
2S.K.'s Mystic TitanTom Erik Solberg2Startar
3Revenue LavecLars Anvar Kolle3Startar
4Sheena's BoyKristian Malmin4Startar
5The BaronOlav Mikkelborg5Startar
6Jackson AveryErlend Rennesvik6Startar

Startlista DD-2 · Solvalla lopp 10

Disco Volantes lopp - Hummeltorp Solvallaserien 650, Final Meeting 5 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Startlista DD-2, Solvalla lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Ringo AdoreUlf Ohlsson1Struken
2Doctor GioErik Adielsson1Startar
3Xanthis HiltonMagnus A Djuse2Startar
4S.G.MistralClaes Sjöström3Startar
5EdelweissRikard N Skoglund4Startar
6Hankypanky PinkmanÖrjan Kihlström5Startar
7Fat RabbitMats E Djuse6Startar
8GatlingBjörn Goop7Startar
9FrazzeJörgen S Eriksson9Startar
10Pure MuscleAnders Eriksson10Startar
11Dareios di PoggioCarl Johan Jepson11Startar
12Quantity of TimeMika Forss12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 22 nov 2023 kl 21:57.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1–22,9312,1755,3932,1011,4946,4993,93175,3261,38117,47201,13
    2–90,3369,35192,78173,9760,15134,31248,85564,91324,58384,49497,15
    3–261,36129,57348,62356,83124,25303,67460,03732,40529,21720,43776,60
    4–16,547,8729,1724,056,6727,8659,53111,1436,9586,39123,49
    5–45,1224,6175,9546,2722,6165,63137,21250,2160,62201,24320,17
    6–43,2227,7797,7055,6220,2876,30155,51263,1794,13207,07295,53

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.