Travlopp på Åby, banan för Dagens dubbel torsdag 11 januari 2024. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 11 januari 2024 Åby

torsdag 11 januari 2024Åby, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Åby

Lopp 8 · Spårtrappa · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

3San Sebastian Johan Untersteiner

Segermarginal: 2.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13San SebastianJohan Untersteiner1.14,84,70
25Remburs R.D.Svend Dyhrberg1.15,05,80
32CredityuanRikard N Skoglund1.15,05,66
44Cheeky DocLinda Sedström1.15,213,03
58Deon W.Carl Johan Jepson1.15,22,92
Opl.6Uncle SilvioKim Eriksson1.15,38,11
Opl.9Digital OceanPer Sköld1.15,387,32
Opl.1Omega LaMaMikael Å Linderothu73,13
Diskv.7Majors Amore (galopp)Conny Gustafsson820,57

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Åby

Lopp 9 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

8Frankie Godiva Markus Waldmüller

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
18Frankie GodivaMarkus Waldmüller1.13,55,59
211Real ScotchJohan Untersteiner1.13,63,85
37Mellby IndigoRikard N Skoglund1.13,64,01
42Kick the Dust ÅsPeter Untersteiner1.13,618,45
55Jello W.Carl Johan Jepson1.13,73,28
61Kondor DreamOle Johan Östre1.13,930,55
Opl.3Special TopmodelJonathan Carre1.14,044,75
Opl.4Quite a QualityAdmir Zukanovic1.14,187,10
Opl.10Come AlongVictor Rosleff1.14,227,80
Opl.6Vasco de GamaOlof Thorson1.14,467,05
Opl.9Bitols SpritzStefan Persson1.14,573,68

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Åby lopp 8

Spårtrappa · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Åby lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Omega LaMaMikael Å Linderoth1Startar
2CredityuanRikard N Skoglund2Startar
3San SebastianJohan Untersteiner3Startar
4Cheeky DocLinda Sedström4Startar
5Remburs R.D.Svend Dyhrberg5Startar
6Uncle SilvioKim Eriksson6Startar
7Majors AmoreConny Gustafsson7Startar
8Deon W.Carl Johan Jepson8Startar
9Digital OceanPer Sköld9Startar

Startlista DD-2 · Åby lopp 9

2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Åby lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Kondor DreamOle Johan Östre1Startar
2Kick the Dust ÅsPeter Untersteiner2Startar
3Special TopmodelJonathan Carre3Startar
4Quite a QualityAdmir Zukanovic4Startar
5Jello W.Carl Johan Jepson5Startar
6Vasco de GamaOlof Thorson6Startar
7Mellby IndigoRikard N Skoglund7Startar
8Frankie GodivaMarkus Waldmüller8Startar
9Bitols SpritzStefan Persson9Startar
10Come AlongVictor Rosleff10Startar
11Real ScotchJohan Untersteiner11Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 11 jan 2024 kl 21:23.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →1234567891011
    1400,89719,361434,431515,88300,331421,70630,90642,711379,531362,58323,66
    2122,2389,24370,40574,5719,22460,4327,4234,77328,90180,2022,87
    3127,9684,28255,99414,4713,67440,7623,5431,27257,87196,0214,14
    4247,02193,37568,45371,5456,64593,7477,3989,02658,87412,8366,97
    5144,00168,07335,72418,5827,93535,3130,2542,50484,57221,7828,25
    6175,84124,59381,47516,7030,84361,0333,2550,41359,32225,4632,99
    7398,23393,99845,021121,00125,701208,39159,22181,19708,40585,30156,52
    877,1658,04170,98268,607,05257,3815,5316,13172,8195,558,66
    91210,42891,531584,181210,42409,541645,67780,09773,39834,261116,66466,99

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.