Travlopp på Bergsåker, banan för Dagens dubbel lördag 17 februari 2024. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 17 februari 2024 Bergsåker

lördag 17 februari 2024Bergsåker, lopp 10 och 11Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Bergsåker

Lopp 10 · Truckservice Lundberg i Tunadal - STL Klass I (Försök 3 i Meeting 2 - Final Solvalla 23 mars) · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 18:20

Vinnare

3Judge Dredd Sisu Mika Forss

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13Judge Dredd SisuMika Forss1.13,13,96
210Luca di QuattroUlf Ohlsson1.13,115,86
35BenchmarkÖrjan Kihlström1.13,24,25
41ErjonMagnus A Djuse1.13,26,04
52Kattens AladinOskar Kylin Blom1.13,312,63
612BouncedUlf Pettersson1.13,329,08
78Magical SurvivorOve A Lindqvist1.13,334,45
89Oryx HålerydRikard N Skoglund1.13,458,02
Opl.4Never to YoungPer Lennartsson1.13,48,10
Opl.11ZätamustangenMats E Djuse1.13,416,11
Diskv.7Extremely Sweet (galopp)Erik Adielsson1110,27
Diskv.6Lokomotiv (galopp)Carl Johan Jepsonu52,83

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Bergsåker

Lopp 11 · HÅLAB Entreprenad AB - STL Bronsdivisionen - Fördel Ston (Försök 2 i Meeting 2 - Final Solvalla 23 mars) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 18:43

Vinnare

3It's Peppertime Jorma Kontio

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13It's PeppertimeJorma Kontio1.13,72,52
22Mission BeachMarcus Lilius1.13,837,61
39JewillaUlf Ohlsson1.13,921,25
411The Oak L.A.Ove A Lindqvist1.14,033,94
512UnderbarosåfinHenrik Svensson1.14,119,38
61Itso SisuErik Adielsson1.14,115,93
75Sally MacLennaneJan-Olof Johansson1.14,248,13
87Wings LevelMagnus A Djuse1.14,34,17
Opl.8Timeless SunsetRobert Dunder1.14,328,50
Opl.6King of DjazzÖrjan Kihlström1.14,47,32
Opl.10Mr BirkenstockLisa Gilljam1.14,456,72
Diskv.4Humble Stance (galopp)Mats E Djuse38,71

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Bergsåker lopp 10

Truckservice Lundberg i Tunadal - STL Klass I (Försök 3 i Meeting 2 - Final Solvalla 23 mars) · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 18:20

Startlista DD-1, Bergsåker lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1ErjonMagnus A Djuse1Startar
2Kattens AladinOskar Kylin Blom2Startar
3Judge Dredd SisuMika Forss3Startar
4Never to YoungPer Lennartsson4Startar
5BenchmarkÖrjan Kihlström5Startar
6LokomotivCarl Johan Jepson6Startar
7Extremely SweetErik Adielsson7Startar
8Magical SurvivorOve A Lindqvist8Startar
9Oryx HålerydRikard N Skoglund9Startar
10Luca di QuattroUlf Ohlsson10Startar
11ZätamustangenMats E Djuse11Startar
12BouncedUlf Pettersson12Startar

Startlista DD-2 · Bergsåker lopp 11

HÅLAB Entreprenad AB - STL Bronsdivisionen - Fördel Ston (Försök 2 i Meeting 2 - Final Solvalla 23 mars) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 18:43

Startlista DD-2, Bergsåker lopp 11
NrHästKuskStartspårStatus
1Itso SisuErik Adielsson1Startar
2Mission BeachMarcus Lilius2Startar
3It's PeppertimeJorma Kontio3Startar
4Humble StanceMats E Djuse4Startar
5Sally MacLennaneJan-Olof Johansson5Startar
6King of DjazzÖrjan Kihlström6Startar
7Wings LevelMagnus A Djuse7Startar
8Timeless SunsetRobert Dunder8Startar
9JewillaUlf Ohlsson9Startar
10Mr BirkenstockLisa Gilljam10Startar
11The Oak L.A.Ove A Lindqvist11Startar
12UnderbarosåfinHenrik Svensson12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 17 feb 2024 kl 18:49.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    170,41326,5013,5041,17379,2434,7920,45230,19214,25683,59294,63180,91
    2172,27330,6037,1480,61585,4995,7559,33351,58432,821006,44608,50330,56
    359,82229,818,3232,28267,3129,6516,76147,15155,16391,63224,35147,40
    4122,32363,7320,6842,06401,0852,9133,58268,33249,57728,27431,34272,67
    591,30241,4511,6736,17203,8631,7117,49168,75129,72486,26279,17164,10
    6550,711044,74184,63416,70946,13294,00324,34985,671033,341633,161611,861600,06
    7130,54406,9431,9690,94369,4891,2243,58309,13314,15822,13477,23333,16
    8561,261326,97111,92229,541234,18365,46205,68388,76880,741954,40773,46995,69
    9827,401769,98226,73605,191571,74648,86441,871694,01747,132111,221681,481684,47
    10229,29669,2641,95118,36885,12105,2276,44339,95297,65785,00585,85300,15
    11238,32859,9553,80146,71897,71125,9591,58502,60468,611195,25386,99302,97
    12489,231456,16105,64286,571663,76368,98174,38881,561026,071759,571005,55428,67

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.