Travlopp på Jägersro & Solvalla, banan för Dagens dubbel onsdag 27 mars 2024. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 27 mars 2024 Jägersro & Solvalla

onsdag 27 mars 2024Jägersro lopp 9 & Solvalla lopp 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Jägersro

Lopp 9 · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Vinnare

1Peak of Glory Per Nordström

Segermarginal: huvud

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
11Peak of GloryPer Nordström1.12,88,65
26Dexter MorganStefan Persson1.12,919,86
35ReservaFredrik Persson1.13,426,95
39I am FredrikKen Ecce1.13,425,39
58Staro QueensChristian Cracchiolo1.13,453,30
67Manifest BokoPeter Untersteiner1.13,521,02
712Ytowns MagnifikJoakim Lövgren1.13,72,89
Diskv.4Capo Face (galopp)Dante Kolgjini83,42
Diskv.11Suddenly Spring (galopp)Preben Sövik939,55
Diskv.2Casteggio (galopp)Victor Rosleffu4,87
Struken3Slave to Love CalWilhelm Paal––
Struken10Tjurkhults StellaGustav Johansson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Solvalla

Lopp 10 · Stall Courant Solvallaserien 150, Fördel Ston (Försök 4 i Meeting 2 - Final Solvalla 15 maj) · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Vinnare

1Joanne Leejs Jörgen S Eriksson

Segermarginal: 2 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
11Joanne LeejsJörgen S Eriksson1.12,55,23
24Ninepoints LadyJörgen Westholm1.12,734,17
33K.F.C. SoxÖrjan Kihlström1.12,84,70
410BoomtownÅke Lindblom1.12,979,92
52Super FrasseKevin Oscarsson1.13,023,37
611Vanilla RunErik Adielsson1.13,023,64
78Gourmet BroddeUlf Ohlsson1.13,09,97
Opl.6Solo TravelerMats E Djuse1.13,139,40
Opl.5Pellegrino PelliniWilliam Ekberg1.13,46,46
Opl.9Kuzma's MotherMagnus A Djuse1.14,37,52
Opl.7Dreamtide (galopp)Claes Sjöström1.16,24,27
Struken12Promiss HäggenäsJevgeni Ivanov––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Jägersro lopp 9

1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Startlista DD-1, Jägersro lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Peak of GloryPer Nordström1Startar
2CasteggioVictor Rosleff2Startar
3Slave to Love CalWilhelm Paal3Struken
4Capo FaceDante Kolgjini3Startar
5ReservaFredrik Persson4Startar
6Dexter MorganStefan Persson5Startar
7Manifest BokoPeter Untersteiner6Startar
8Staro QueensChristian Cracchiolo7Startar
9I am FredrikKen Ecce9Startar
10Tjurkhults StellaGustav Johansson10Struken
11Suddenly SpringPreben Sövik10Startar
12Ytowns MagnifikJoakim Lövgren11Startar

Startlista DD-2 · Solvalla lopp 10

Stall Courant Solvallaserien 150, Fördel Ston (Försök 4 i Meeting 2 - Final Solvalla 15 maj) · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Startlista DD-2, Solvalla lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Joanne LeejsJörgen S Eriksson1Startar
2Super FrasseKevin Oscarsson2Startar
3K.F.C. SoxÖrjan Kihlström3Startar
4Ninepoints LadyJörgen Westholm4Startar
5Pellegrino PelliniWilliam Ekberg5Startar
6Solo TravelerMats E Djuse6Startar
7DreamtideClaes Sjöström7Startar
8Gourmet BroddeUlf Ohlsson8Startar
9Kuzma's MotherMagnus A Djuse9Startar
10BoomtownÅke Lindblom10Startar
11Vanilla RunErik Adielsson11Startar
12Promiss HäggenäsJevgeni Ivanov12Struken

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 27 mar 2024 kl 21:56.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    161,39267,0837,86210,5850,08304,1146,51108,4054,641316,18216,89–
    240,95160,2326,70186,5031,48226,4029,4564,6336,52858,34203,12–
    3––––––––––––
    420,32103,4212,5086,3116,27126,3313,6325,8215,15472,19107,77–
    5236,72546,78118,45345,97112,81497,60174,89315,41249,511598,13514,68–
    6174,76493,40102,17428,14127,97294,47122,75237,24136,921823,15615,71–
    7163,54471,10100,82498,66158,63440,9988,74211,03214,221613,38455,17–
    8597,921265,74261,501029,37407,50942,34405,11404,14522,192091,301106,48–
    9260,56571,74158,02579,92187,55574,12172,95358,10143,441178,48547,66–
    10––––––––––––
    11338,161108,90363,841168,07407,011312,13253,35505,70481,081760,90531,96–
    1221,7993,6211,86107,5819,21140,7214,9628,7619,88345,6593,55–

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.