Travlopp på Örebro, banan för Dagens dubbel torsdag 4 april 2024. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 4 april 2024 Örebro

torsdag 4 april 2024Örebro, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Örebro

Lopp 8 · Spårtrappa · 2609 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

6Loviseholms Crown Linda Sedström

Segermarginal: 2.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
16Loviseholms CrownLinda Sedström1.17,128,83
24Embarrassed (galopp)Tom Horpestad1.17,347,48
33B.T.'s VencorMagnus Jakobsson1.17,34,78
41MostpeoplearegoodJens Laursen1.17,579,32
513Dynamit ReptorPetter Lundberg1.17,566,23
611Hardox (galopp)Jörgen Westholm1.17,66,36
79Like a DynamitePeter Zadel1.17,810,03
812Cat's Majson (galopp)Anna Sedström1.17,840,75
Opl.5Everest Doc (galopp)Jarno Koskela1.17,950,89
Opl.7Not So SecretKenneth L T Nilsson1.18,030,19
Opl.8K.G.H.NicemanMats L Andersson1.18,613,83
Diskv.2Global Excellence (galopp)Markus B Svedberg112,09
Struken10Mauro di QuattroRobert Bergh––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Örebro

Lopp 9 · FM Reklams lopp · 2100 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

4Mercenary Jörgen Westholm

Segermarginal: 6 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
14MercenaryJörgen Westholm1.13,63,78
27The PirateAndreas Lövdal1.14,22,76
38Denali DocMarkus B Svedberg1.14,49,81
42Sun's AmbitiousJörgen S Eriksson1.14,65,91
512Explosivelove A.FMagnus A Djuse1.14,612,94
611Otto HålerydTom Horpestad1.14,877,33
75Minnestads Dubai (galopp)Camilla Collander1.14,946,01
89TeanieWilliam Ekberg1.15,064,26
Opl.10Scarybeary LixarveJohan Wiman1.15,166,76
Opl.6Ängens Starman (galopp)Mikael J Andersson1.15,836,87
Diskv.1Across the World (galopp)Petter Lundbergu9,06
Struken3King Only the OneCarl Johan Jepson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Örebro lopp 8

Spårtrappa · 2609 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Örebro lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1MostpeoplearegoodJens Laursen1Startar
2Global ExcellenceMarkus B Svedberg2Startar
3B.T.'s VencorMagnus Jakobsson3Startar
4EmbarrassedTom Horpestad4Startar
5Everest DocJarno Koskela5Startar
6Loviseholms CrownLinda Sedström6Startar
7Not So SecretKenneth L T Nilsson7Startar
8K.G.H.NicemanMats L Andersson8Startar
9Like a DynamitePeter Zadel9Startar
10Mauro di QuattroRobert Bergh10Struken
11HardoxJörgen Westholm10Startar
12Cat's MajsonAnna Sedström11Startar
13Dynamit ReptorPetter Lundberg13Startar

Startlista DD-2 · Örebro lopp 9

FM Reklams lopp · 2100 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Örebro lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Across the WorldPetter Lundberg1Startar
2Sun's AmbitiousJörgen S Eriksson2Startar
3King Only the OneCarl Johan Jepson3Struken
4MercenaryJörgen Westholm3Startar
5Minnestads DubaiCamilla Collander4Startar
6Ängens StarmanMikael J Andersson5Startar
7The PirateAndreas Lövdal6Startar
8Denali DocMarkus B Svedberg7Startar
9TeanieWilliam Ekberg9Startar
10Scarybeary LixarveJohan Wiman10Startar
11Otto HålerydTom Horpestad11Startar
12Explosivelove A.FMagnus A Djuse12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 4 apr 2024 kl 21:21.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1377,12635,66–419,57822,091116,53383,621866,091289,133191,991097,24864,71
    224,6011,30–8,5975,3997,625,9229,96203,11213,24217,7622,43
    349,1323,98–15,85190,25161,2915,0287,22375,84522,62545,2643,81
    4356,08248,18–106,38760,25457,40117,50465,54923,991776,63720,82312,32
    5401,52298,82–196,09212,32627,29157,43601,28762,431094,541497,48452,44
    6331,57185,33–146,81582,46307,89109,53258,61976,061851,101698,13266,50
    7407,03153,36–202,00574,12963,3699,28644,871203,111737,311261,11464,25
    8199,88118,94–94,25631,74421,6975,51181,351172,451322,351560,53163,17
    961,5041,61–32,55360,22266,9028,06132,74286,75565,36596,4462,95
    10––––––––––––
    1164,1637,87–27,19277,96345,5721,84101,80563,45565,36351,2157,48
    12524,88247,03–179,96694,561295,39126,40519,972024,661721,611800,61191,12
    13672,84744,97–496,372417,122498,60343,702009,422369,902261,441547,85708,95

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.