Travlopp på Bjerke & Solvalla, banan för Dagens dubbel onsdag 8 maj 2024. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 8 maj 2024 Bjerke & Solvalla

onsdag 8 maj 2024Bjerke lopp 9 & Solvalla lopp 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Bjerke

Lopp 9 · 2600 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Vinnare

5Pictured King Åsbjørn Tengsareid
Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15Pictured King (galopp)Åsbjørn Tengsareid1.16,52,59
210S.M.K. ShamalHerman R. Tvedt1.16,512,38
34BurnTom Erik Solberg1.16,66,01
48King OkayErlend Rennesvik1.16,77,68
57Jonas HalbakKristian Malmin1.16,87,01
66G.G. d'AstiVidar Hop1.16,918,38
Opl.3The BanditGøran Antonsen1.17,03,91
Opl.1Rosita's LilyDag-Sveinung Dalen1.17,153,52
Opl.2DevilishSindre Skjølås1.17,862,71

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Solvalla

Lopp 10 · Margaretas Tidiga Unghästserie - Fyraåringslopp Ston · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Vinnare

4Queen of Power Örjan Kihlström

Segermarginal: 2.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
14Queen of PowerÖrjan Kihlström1.13,44,59
21Vikens BonjourPetter Karlsson1.13,662,93
33Coral CogerUlf Ohlsson1.13,84,55
49Queen of AmericaErik Adielsson1.13,88,17
55M.T.TapdancerÅke Lindblom1.13,831,99
66Waypoint SequenceRikard N Skoglund1.14,011,30
Opl.7Orlando VivaAndreas Lövdal1.14,022,93
Opl.10Loke Sancy Diamond (galopp)Stefan Persson1.14,121,82
Opl.2MadewithloveClaes Sjöström1.14,39,53
Opl.12Dencos Miss Caruso (galopp)Carl Johan Jepson1.14,755,23
Opl.11FriendofthePhantom (galopp)Conrad Lugaueru3,70
Struken8Vivienne TifJennifer L Oscarsson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Bjerke lopp 9

2600 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Startlista DD-1, Bjerke lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Rosita's LilyDag-Sveinung Dalen1Startar
2DevilishSindre Skjølås2Startar
3The BanditGøran Antonsen3Startar
4BurnTom Erik Solberg4Startar
5Pictured KingÅsbjørn Tengsareid5Startar
6G.G. d'AstiVidar Hop6Startar
7Jonas HalbakKristian Malmin7Startar
8King OkayErlend Rennesvik8Startar
9Knockonwood d'EstinoAnders Lundstrøm Wolden9Struken
10S.M.K. ShamalHerman R. Tvedt9Startar

Startlista DD-2 · Solvalla lopp 10

Margaretas Tidiga Unghästserie - Fyraåringslopp Ston · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Startlista DD-2, Solvalla lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Vikens BonjourPetter Karlsson1Startar
2MadewithloveClaes Sjöström2Startar
3Coral CogerUlf Ohlsson3Startar
4Queen of PowerÖrjan Kihlström4Startar
5M.T.TapdancerÅke Lindblom5Startar
6Waypoint SequenceRikard N Skoglund6Startar
7Orlando VivaAndreas Lövdal7Startar
8Vivienne TifJennifer L Oscarsson8Struken
9Queen of AmericaErik Adielsson9Startar
10Loke Sancy DiamondStefan Persson10Startar
11FriendofthePhantomConrad Lugauer11Startar
12Dencos Miss CarusoCarl Johan Jepson12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 8 maj 2024 kl 21:56.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1430,83523,18357,40388,26786,09673,671042,85–562,201081,39288,431183,26
    2939,63474,11468,49421,911115,341018,931255,53–593,741157,92465,851306,99
    3343,0132,1815,3720,49131,7846,4888,07–35,4286,8916,28290,29
    4416,4739,6234,4327,25164,8066,24163,13–53,67118,5627,71375,31
    5201,7130,0013,5615,5085,2845,0973,77–22,7964,4113,76228,79
    6699,63177,81128,41135,86417,24147,81398,65–181,32320,72116,80688,40
    7434,1447,6727,8829,06150,2270,21113,57–35,41113,9623,45381,82
    8497,9468,9950,5530,35217,2098,94181,96–62,37146,9832,31470,61
    9––––––––––––
    10908,73205,31128,24145,41404,88265,10428,01–167,86163,6991,07554,06

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.