Travlopp på Dannero, banan för Dagens dubbel måndag 13 maj 2024. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 13 maj 2024 Dannero

måndag 13 maj 2024Dannero, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Dannero

Lopp 8 · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

12Global Dash Mats E Djuse

Segermarginal: hals

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
112Global DashMats E Djuse1.11,77,32
24Russel SquareHenrik Svensson1.11,86,93
33Heavenly MayLinus Lönn1.11,86,28
42Mellby InterestMalin Viklund1.12,39,71
510Take This SocietyDaniel Wäjersten1.12,33,81
611Classics Never DieRobert Dunder1.12,465,26
Opl.6Young MistressPer Linderoth1.12,43,49
Opl.5Jack Zon (galopp)Ingvar Nyberg1.12,7106,59
Opl.8Rare MagicStefan Edin1.13,0127,61
Opl.7Walther på G.John Östman1.13,253,09
Diskv.1Mellby Galanga (galopp)Ulf Ohlsson1128,39
Struken9Southwind HillrazrMarcus Lilius––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Dannero

Lopp 9 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

3Perfect Harmony Ulf Ohlsson

Segermarginal: 3 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13Perfect HarmonyUlf Ohlsson1.15,21,72
25Patrick SilvioTomas Pettersson1.15,612,17
311Homemade BourbonJan-Olof Johansson1.15,6157,31
47Tiramisu DocBrage Hansen1.15,7228,29
59Bounty LadayOlle Alsén1.15,864,12
62SouthridgeclaybornÖyvind Wagnild1.16,0162,35
Opl.8Bottnas HopeBilly Svedlund1.16,390,63
Opl.6Önas PowerRicky Eklund1.16,3147,63
Opl.10Vemyras VilmaIngvar Nyberg1.16,4317,56
Opl.1GlendaloughJill Ivarsson1.16,420,42
Opl.12KanonenRikard N Skoglund1.16,485,00
Diskv.4Global Easy Rider (galopp)Daniel Wäjerstenu2,48

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Dannero lopp 8

1640 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Dannero lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Mellby GalangaUlf Ohlsson1Startar
2Mellby InterestMalin Viklund2Startar
3Heavenly MayLinus Lönn3Startar
4Russel SquareHenrik Svensson4Startar
5Jack ZonIngvar Nyberg5Startar
6Young MistressPer Linderoth6Startar
7Walther på G.John Östman7Startar
8Rare MagicStefan Edin8Startar
9Southwind HillrazrMarcus Lilius9Struken
10Take This SocietyDaniel Wäjersten9Startar
11Classics Never DieRobert Dunder10Startar
12Global DashMats E Djuse11Startar

Startlista DD-2 · Dannero lopp 9

2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Dannero lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1GlendaloughJill Ivarsson1Startar
2SouthridgeclaybornÖyvind Wagnild2Startar
3Perfect HarmonyUlf Ohlsson3Startar
4Global Easy RiderDaniel Wäjersten4Startar
5Patrick SilvioTomas Pettersson5Startar
6Önas PowerRicky Eklund6Startar
7Tiramisu DocBrage Hansen7Startar
8Bottnas HopeBilly Svedlund8Startar
9Bounty LadayOlle Alsén9Startar
10Vemyras VilmaIngvar Nyberg10Startar
11Homemade BourbonJan-Olof Johansson11Startar
12KanonenRikard N Skoglund12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 13 maj 2024 kl 21:22.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1148,94993,3233,9860,73160,62721,351159,621114,48753,412747,00682,02593,98
    2105,36678,4313,6222,9386,44675,231124,20634,33576,442006,76960,73906,00
    3155,27976,019,9221,5275,07690,80714,95684,56526,061900,21957,87748,16
    4167,791009,6714,5622,5981,39616,13877,61746,86646,752782,60860,04889,12
    5574,381192,91139,90317,71286,87932,90918,271197,341544,772054,773052,943228,93
    661,12385,736,4510,4644,35251,53479,11311,19319,131003,38518,03331,19
    7564,561417,3293,00189,26304,141231,68437,761643,291433,082541,111701,901618,52
    81224,661911,48215,69530,40887,901861,761774,57811,812468,093800,423212,824427,29
    9––––––––––––
    10106,57762,337,4513,3458,08525,211061,23645,13623,59901,57711,39472,78
    11908,563629,13181,40346,791031,502453,982183,632623,911880,791301,35950,801822,26
    12107,00967,6112,4119,4882,92579,581148,44570,92626,121356,86622,16305,98

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.