Travlopp på Vaggeryd, banan för Dagens dubbel onsdag 26 juni 2024. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 26 juni 2024 Vaggeryd

onsdag 26 juni 2024Vaggeryd, lopp 9 och 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Vaggeryd

Lopp 9 · Länsförsäkringars - STL Klass I (Försök 2 i Meeting 5 - Final Solvalla 14 augusti) · 2148 m · Autostart · Planerad start kl 21:26

Vinnare

6Devs Donator Gustav Johansson

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
16Devs DonatorGustav Johansson1.12,42,49
23RusticoThomas Uhrberg1.12,610,61
37Windmill JamJohan Untersteiner1.12,610,21
44Nyras Lars R.Magnus Jakobsson1.12,78,13
51Cheeky DocLinda Sedström1.12,961,34
612Humanity PelliniÖrjan Kihlström1.12,928,13
72Landmark River (galopp)Ken Ecce1.13,05,83
88Cash Forever (galopp)Carl Johan Jepson1.13,020,15
Opl.5Remburs R.D.Svend Dyhrberg1.13,067,88
Opl.11EffectiveAndré Eklundh1.13,132,72
Opl.10Kipketer Mearas (galopp)Björn Goopu6,93
Struken9VanquishStefan Persson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Vaggeryd

Lopp 10 · Elbyråns - Fyraåringslopp · 2650 m · Voltstart · Planerad start kl 21:46

Vinnare

6Arctic Dominant Johan Untersteiner

Segermarginal: 2 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
16Arctic DominantJohan Untersteiner1.15,45,68
213ZebulonDwight Pieters1.15,04,34
38Bouquet BroddeVictor Rosleff1.15,721,73
415Isseymiyake SecretThomas Uhrberg1.15,23,26
57WehadthemallCarl Johan Jepson1.15,812,68
612Koriander SisuAndré Eklundh1.15,332,09
711First to FightKaj Widell1.15,481,47
81Perfect ZonClaes Eskilsson1.16,040,17
Opl.4Big Little ManSvend Dyhrberg1.16,030,21
Opl.3You to Optimize'emMarkus B Svedberg1.16,012,15
Opl.2Billy the BroncoSimon Helm1.16,165,73
Opl.14Wanderlust PelliniPer Nordström1.15,725,87
Opl.5Bolero af CarameStefan Persson1.16,325,11
Opl.10The Queen is BackPeter Ingves1.16,355,87
Opl.9Odette ValeryHans Crebas1.18,022,48

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Vaggeryd lopp 9

Länsförsäkringars - STL Klass I (Försök 2 i Meeting 5 - Final Solvalla 14 augusti) · 2148 m · Autostart · Planerad start kl 21:26

Startlista DD-1, Vaggeryd lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Cheeky DocLinda Sedström1Startar
2Landmark RiverKen Ecce2Startar
3RusticoThomas Uhrberg3Startar
4Nyras Lars R.Magnus Jakobsson4Startar
5Remburs R.D.Svend Dyhrberg5Startar
6Devs DonatorGustav Johansson6Startar
7Windmill JamJohan Untersteiner7Startar
8Cash ForeverCarl Johan Jepson8Startar
9VanquishStefan Persson9Struken
10Kipketer MearasBjörn Goop9Startar
11EffectiveAndré Eklundh10Startar
12Humanity PelliniÖrjan Kihlström11Startar

Startlista DD-2 · Vaggeryd lopp 10

Elbyråns - Fyraåringslopp · 2650 m · Voltstart · Planerad start kl 21:46

Startlista DD-2, Vaggeryd lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Perfect ZonClaes Eskilsson1Startar
2Billy the BroncoSimon Helm2Startar
3You to Optimize'emMarkus B Svedberg3Startar
4Big Little ManSvend Dyhrberg4Startar
5Bolero af CarameStefan Persson5Startar
6Arctic DominantJohan Untersteiner6Startar
7WehadthemallCarl Johan Jepson7Startar
8Bouquet BroddeVictor Rosleff8Startar
9Odette ValeryHans Crebas9Startar
10The Queen is BackPeter Ingves10Startar
11First to FightKaj Widell1Startar
12Koriander SisuAndré Eklundh2Startar
13ZebulonDwight Pieters3Startar
14Wanderlust PelliniPer Nordström4Startar
15Isseymiyake SecretThomas Uhrberg5Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 26 jun 2024 kl 21:56.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112131415
    1372,651480,75873,801015,72759,67383,13593,621275,881233,232201,001821,322444,73393,111983,74443,95
    2259,14452,0896,67333,88184,3143,6989,48204,35206,581439,071042,24330,3237,31321,3224,77
    3204,44766,87114,90363,44137,5640,7162,72327,68199,811151,37858,86358,3936,11304,0633,61
    4282,65696,49121,62232,36153,2538,6886,46238,82216,881598,53824,13320,6234,92305,1723,92
    5739,251253,38687,94685,03252,13357,25463,81862,161113,961403,042084,491985,10446,403177,89375,67
    674,45254,5252,70140,8051,0412,0728,5293,7397,85387,01321,68124,039,72109,697,66
    7330,28687,2994,86449,84160,2546,1771,40290,45312,101161,93917,54387,4644,64336,7737,39
    8773,791363,65372,36794,90290,22161,74168,07413,82494,501869,221688,37740,00132,06687,78106,55
    9–––––––––––––––
    10189,35762,26151,71416,18122,1431,5357,81291,44171,57535,19785,69237,7325,14237,9424,33
    11956,702316,47652,661082,91577,74306,26509,371091,84842,232471,691160,54943,08246,02732,19196,43
    12900,251935,01626,281246,95580,73175,53378,80866,78978,881738,731635,31596,91180,51657,22173,25

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.