Travlopp på Färjestad, banan för Dagens dubbel fredag 28 juni 2024. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 28 juni 2024 Färjestad

fredag 28 juni 2024Färjestad, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Färjestad

Lopp 8 · E3 Consolation - Ston · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

7Arctic Estelle Pekka Korpi

Segermarginal: 4 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
17Arctic EstellePekka Korpi1.12,910,37
23Gosa GosingBjörn Goop1.13,321,21
35Fascination I.T.Micha Brouwer1.13,82,80
49Follia WindAlessandro Gocciadoro1.13,93,01
52Fiammetta JetÅke Lindblom1.14,017,63
66Alina Garde (galopp)Mats E Djuse1.16,84,24
74Fenice Degli Dei (galopp)Carl Johan Jepson1.16,918,68
Struken1Arctic AngelMagnus Teien Gundersen––
Struken8ArigatoPierre Nyström––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Färjestad

Lopp 9 · EFO · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

10Chimi Björn Goop

Segermarginal: hals

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
110ChimiBjörn Goop1.12,13,22
29Joker MearasMartin P Djuse1.12,16,63
34King Only the OneCarl Johan Jepson1.12,75,48
42Labyad BrosJohan Untersteiner1.12,710,28
58Doctor GioAlessandro Gocciadoro1.12,93,51
63Deon W.André Eklundh1.13,052,80
Opl.5Staro MerlinMagnus Jakobsson1.13,2109,75
Opl.1Minnestads DubaiCamilla Collander1.13,3126,00
Opl.12S.G.MistralClaes Sjöström1.13,323,85
Opl.7Mirakel HålerydUlf Ohlsson1.14,149,01
Opl.6Untouchable InPetter Karlsson1.15,1148,87
Diskv.11Funcio (galopp)Magnus A Djuse1021,38

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Färjestad lopp 8

E3 Consolation - Ston · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Färjestad lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Arctic AngelMagnus Teien Gundersen1Struken
2Fiammetta JetÅke Lindblom1Startar
3Gosa GosingBjörn Goop2Startar
4Fenice Degli DeiCarl Johan Jepson3Startar
5Fascination I.T.Micha Brouwer4Startar
6Alina GardeMats E Djuse5Startar
7Arctic EstellePekka Korpi6Startar
8ArigatoPierre Nyström8Struken
9Follia WindAlessandro Gocciadoro9Startar

Startlista DD-2 · Färjestad lopp 9

EFO · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Färjestad lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Minnestads DubaiCamilla Collander1Startar
2Labyad BrosJohan Untersteiner2Startar
3Deon W.André Eklundh3Startar
4King Only the OneCarl Johan Jepson4Startar
5Staro MerlinMagnus Jakobsson5Startar
6Untouchable InPetter Karlsson6Startar
7Mirakel HålerydUlf Ohlsson7Startar
8Doctor GioAlessandro Gocciadoro8Startar
9Joker MearasMartin P Djuse9Startar
10ChimiBjörn Goop10Startar
11FuncioMagnus A Djuse11Startar
12S.G.MistralClaes Sjöström12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 28 jun 2024 kl 21:23.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1––––––––––––
    2618,27142,74686,18116,29528,94759,97387,1596,49131,1365,74290,88493,38
    3620,94153,61315,81108,35454,74631,17273,2392,38102,8843,53181,99481,40
    4595,63157,41742,9474,35456,78592,16329,2087,05124,5866,00245,14439,77
    5439,8949,52299,3120,18176,42457,75236,7312,8124,9712,26127,83163,01
    6327,6439,78197,3419,66204,74242,22143,4112,9616,127,7759,13152,59
    7613,36106,44514,7463,97433,66786,87193,8345,4064,1633,26174,98335,71
    8––––––––––––
    9463,6654,77289,0325,28272,84415,51218,0814,8420,309,7372,17142,84

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.