Travlopp på Halmstad, banan för Dagens dubbel torsdag 4 juli 2024. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 4 juli 2024 Halmstad

torsdag 4 juli 2024Halmstad, lopp 11 och 12Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Halmstad

Lopp 11 · StoSprintern Final (Gr II, Int) · 1609 m · Autostart · Planerad start kl 21:20

Vinnare

1Kitty Hawk Mats E Djuse

Segermarginal: hals

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
11Kitty HawkMats E Djuse1.11,07,22
22Ester Degli DeiRobin Bakker1.11,02,40
35Xia LloydDante Kolgjini1.11,230,53
49Naomi BrosMika Forss1.11,212,48
54Lightning StrideCarl Johan Jepson1.11,36,44
63KaraboudjanAdrian Kolgjini1.11,33,53
Opl.8CaiaMagnus A Djuse1.11,371,86
Opl.7Sobel ExellencePeter Untersteiner1.11,499,84
Opl.10Xanthis IbizaMarkus B Svedberg1.11,5172,10
Opl.6Willa ExplosiveJohan Untersteiner1.11,523,72

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Halmstad

Lopp 12 · Vinnie - Summer Meeting Stayer, Försök 4 av 5 (Final Jägersro 30/7) · 3140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:47

Vinnare

12Admiral As Örjan Kihlström

Segermarginal: 2 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
112Admiral AsÖrjan Kihlström1.13,71,78
28Victory EagleCarl Johan Jepson1.14,831,91
311Jalapeno K.Erik Adielsson1.14,66,18
413Crack AtoutKen Ecce1.14,279,85
51No Talking YouJohan Untersteiner1.15,315,60
64Bull's EyesMagnus A Djuse1.15,371,40
715Even StevenUlf Ohlsson1.14,514,85
Opl.14Husse BokoGustav Johansson1.14,557,10
Opl.10Fire n'FuryJennifer L Oscarsson1.15,153,84
Opl.5Mister Jupiter (galopp)Jorma Kontio1.15,66,80
Opl.9D.J.Spritz (galopp)Tino Keväänranta1.15,946,41
Opl.2King of the Hill (galopp)Dante Kolgjini1.17,091,17
Opl.6America Dream (galopp)Axel Jacobsendist78,02
Diskv.7In Love d'Ecajeul (galopp)Björn Goop1325,33
Struken3Börtas AnkareVictor Rosleff––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Halmstad lopp 11

StoSprintern Final (Gr II, Int) · 1609 m · Autostart · Planerad start kl 21:20

Startlista DD-1, Halmstad lopp 11
NrHästKuskStartspårStatus
1Kitty HawkMats E Djuse1Startar
2Ester Degli DeiRobin Bakker2Startar
3KaraboudjanAdrian Kolgjini3Startar
4Lightning StrideCarl Johan Jepson4Startar
5Xia LloydDante Kolgjini5Startar
6Willa ExplosiveJohan Untersteiner6Startar
7Sobel ExellencePeter Untersteiner7Startar
8CaiaMagnus A Djuse8Startar
9Naomi BrosMika Forss9Startar
10Xanthis IbizaMarkus B Svedberg10Startar

Startlista DD-2 · Halmstad lopp 12

Vinnie - Summer Meeting Stayer, Försök 4 av 5 (Final Jägersro 30/7) · 3140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:47

Startlista DD-2, Halmstad lopp 12
NrHästKuskStartspårStatus
1No Talking YouJohan Untersteiner1Startar
2King of the HillDante Kolgjini2Startar
3Börtas AnkareVictor Rosleff3Struken
4Bull's EyesMagnus A Djuse3Startar
5Mister JupiterJorma Kontio4Startar
6America DreamAxel Jacobsen6Startar
7In Love d'EcajeulBjörn Goop7Startar
8Victory EagleCarl Johan Jepson8Startar
9D.J.SpritzTino Keväänranta1Startar
10Fire n'FuryJennifer L Oscarsson2Startar
11Jalapeno K.Erik Adielsson3Startar
12Admiral AsÖrjan Kihlström1Startar
13Crack AtoutKen Ecce2Startar
14Husse BokoGustav Johansson3Startar
15Even StevenUlf Ohlsson4Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 4 jul 2024 kl 21:56.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112131415
    186,00603,36–402,1442,38535,76244,11229,73267,18320,9242,3613,65842,29438,6681,00
    244,23307,84–255,0820,26248,7881,77102,19176,10241,3622,044,76367,08198,0144,68
    362,35327,65–321,7319,95344,31129,91135,33185,03181,5322,505,56562,73287,8246,52
    4105,75608,68–297,4845,68562,27182,07177,78325,80412,6552,3913,691194,55477,88103,31
    5254,30751,08–601,72103,04830,84462,79459,00570,21897,38174,9364,221800,801056,81262,52
    6179,72895,99–638,20114,37602,03511,44445,29666,10926,58123,2346,881840,89879,87246,76
    7727,181575,40–1126,01491,612989,46534,581697,832162,993356,29657,53238,694125,602609,881199,91
    8623,431360,12–586,98341,091678,14898,07503,731348,512268,94409,78139,173641,261604,50720,09
    9207,141043,48–839,0784,96979,35352,27271,38236,37387,6196,6624,531654,17728,55151,94
    102066,483637,44–2171,101129,675311,562711,753225,403584,892625,671342,77416,464002,033432,571816,82

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.