Travlopp på Åmål, banan för Dagens dubbel söndag 11 augusti 2024. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 11 augusti 2024 Åmål

söndag 11 augusti 2024Åmål, lopp 9 och 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Åmål

Lopp 9 · Melleruds Travklubb 25 år · 1680 m · Autostart · Planerad start kl 16:48

Vinnare

11Cardolan Byd Magnus Jakobsson

Segermarginal: 2 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
111Cardolan BydMagnus Jakobsson1.14,933,41
24Jazzlyne ExclusiveBjörn Goop1.15,12,19
310Henry PalemaHans Crebas1.15,474,44
46Funny SensationDwight Pieters1.15,44,01
51WaitingashellLinda Sedström1.15,545,90
65Watch me ExplodeCarl Johan Jepson1.15,527,27
Opl.8Slave to Love CalWilhelm Paal1.15,621,59
Opl.9Enjoythevictory SCRoy Atle Ruud Nilsen1.16,04,81
Opl.3Good ExpressMikael J Andersson1.16,1101,80
Opl.12Wilhelm TellKent P Gustavsson1.16,1213,89
Opl.7Mustang ValleyGunnar Austevoll1.16,338,43
Diskv.2Lady Vici (galopp)Marcus Hultman1213,28

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Åmål

Lopp 10 · Åmålstravets The Right Way - Spårtrappa · 2080 m · Autostart · Planerad start kl 17:08

Vinnare

10Utah Southwind Björn Goop

Segermarginal: 10 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
110Utah SouthwindBjörn Goop1.14,22,35
23Staro QuantasPer Lennartsson1.15,27,74
36EndwithastarJan Silvén1.15,325,16
49Mirakel HålerydMagnus Jakobsson1.15,453,45
57Iwan BokoHans Crebas1.15,458,42
61Billy IdolOle Johan Östre1.15,514,93
711CayucosJan Henriksson1.15,5160,92
88Nisse SånnaMikael J Andersson1.16,0136,11
Opl.5Honey Dun Girl (galopp)Victor Rosleff1.16,14,32
Diskv.12Loke Sancy Diamond (galopp)Dwight Pieters823,47
Diskv.2Zelma Laday (galopp)Per Nilsson11102,37
Diskv.4Beau LeVallo (galopp)Carl Johan Jepsonu5,44

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Åmål lopp 9

Melleruds Travklubb 25 år · 1680 m · Autostart · Planerad start kl 16:48

Startlista DD-1, Åmål lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1WaitingashellLinda Sedström1Startar
2Lady ViciMarcus Hultman2Startar
3Good ExpressMikael J Andersson3Startar
4Jazzlyne ExclusiveBjörn Goop4Startar
5Watch me ExplodeCarl Johan Jepson5Startar
6Funny SensationDwight Pieters6Startar
7Mustang ValleyGunnar Austevoll7Startar
8Slave to Love CalWilhelm Paal8Startar
9Enjoythevictory SCRoy Atle Ruud Nilsen9Startar
10Henry PalemaHans Crebas10Startar
11Cardolan BydMagnus Jakobsson11Startar
12Wilhelm TellKent P Gustavsson12Startar

Startlista DD-2 · Åmål lopp 10

Åmålstravets The Right Way - Spårtrappa · 2080 m · Autostart · Planerad start kl 17:08

Startlista DD-2, Åmål lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Billy IdolOle Johan Östre1Startar
2Zelma LadayPer Nilsson2Startar
3Staro QuantasPer Lennartsson3Startar
4Beau LeValloCarl Johan Jepson4Startar
5Honey Dun GirlVictor Rosleff5Startar
6EndwithastarJan Silvén6Startar
7Iwan BokoHans Crebas7Startar
8Nisse SånnaMikael J Andersson8Startar
9Mirakel HålerydMagnus Jakobsson9Startar
10Utah SouthwindBjörn Goop10Startar
11CayucosJan Henriksson11Startar
12Loke Sancy DiamondDwight Pieters12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 11 aug 2024 kl 17:15.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1344,431453,41363,05289,15295,44777,241264,971820,511363,62154,802296,35864,78
    2171,36536,9183,6860,4773,25336,87675,291527,59700,1938,622600,73246,01
    31121,911514,49423,57627,54634,981442,721192,361335,771689,85289,683338,182084,88
    439,64180,5014,288,778,7468,13120,42218,66112,024,50341,3668,24
    5284,081027,88160,14108,19109,14409,34548,41782,75681,2867,301938,41750,48
    678,57476,6231,5023,0620,02115,84365,91583,18386,3212,711521,01119,34
    7582,801161,01293,77260,61242,76926,49483,271856,881032,08109,902255,29701,31
    8463,001517,09186,65127,9997,52533,661100,24676,841487,6965,082367,15526,19
    9141,54830,6245,9534,3228,09163,64481,431009,08372,3118,661796,43158,41
    101035,112720,95359,50335,65456,061414,981133,432962,911583,76114,804050,221278,71
    11497,152465,61243,93189,68225,20776,161281,761452,64817,3989,531320,46457,23
    124988,415383,832943,162243,832635,674851,375303,003959,417813,71530,773725,521831,84

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.