Travlopp på Örebro, banan för Dagens dubbel torsdag 10 oktober 2024. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 10 oktober 2024 Örebro

torsdag 10 oktober 2024Örebro, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Örebro

Lopp 8 · Spårtrappa · 1609 m · Autostart · Planerad start kl 20:56, faktisk start kl 21:02 (+6 min)

Vinnare

11Nikita R. Robin Bakker

Segermarginal: 2.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
111Nikita R.Robin Bakker1.13,02,27
24Henry PalemaHans Crebas1.13,33,18
32MassaiTobias Modig1.13,417,80
45R.K.StarChristian Cracchiolo1.13,715,71
512Andy Pandy OneKenneth Gorski1.13,8101,16
63Joanne LeejsJörgen S Eriksson1.13,89,45
78O.M.HazebrouckRichard L Jansson1.14,013,85
89Chip Mc Kei'emPetter Karlsson1.14,127,37
Opl.7Åsanna StarlineJarl Spelling1.14,365,18
Opl.6AfishJonas Bergdahl1.14,8113,83
Opl.1Raj's Red MagicJorma Kontio1.15,633,97
Opl.10Whoopsy Laday (galopp)Christian Lind1.15,935,43

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Örebro

Lopp 9 · Hästägarpokalen 2024 · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:15, faktisk start kl 21:26 (+11 min)

Vinnare

15Appasso Carl Philip Lindblom

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
115AppassoCarl Philip Lindblom1.14,43,63
25Navy ZonKent P Gustavsson1.15,211,28
32WhirlwindzMagnus S Karlsson1.16,434,91
413What a DealBjörn Goop1.15,05,53
512Athos Dei GreppiHans Crebas1.15,865,45
614AmancioMicael Lindblom1.15,3135,85
76Timo JutilaMaria Ottosson1.16,210,76
87Nemo M.L.Petter Karlsson1.16,22,60
Opl.1Alba GoldneckOscar Hultberg1.17,161,52
Opl.11Valnes Isidor (galopp)Petter Lundberg1.16,564,60
Opl.8Tumbling DiceTobias Modig1.16,646,48
Opl.4Västerbo Google (galopp)Sofia Adolfsson1.24,960,33
Diskv.3Bear Pacific (galopp)Magnus Jakobsson927,19
Struken9Being JollyPeter Törnqvist––
Struken10M.T.TapdancerJorma Kontio––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Örebro lopp 8

Spårtrappa · 1609 m · Autostart · Planerad start kl 20:56, faktisk start kl 21:02 (+6 min)

Startlista DD-1, Örebro lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Raj's Red MagicJorma Kontio1Startar
2MassaiTobias Modig2Startar
3Joanne LeejsJörgen S Eriksson3Startar
4Henry PalemaHans Crebas4Startar
5R.K.StarChristian Cracchiolo5Startar
6AfishJonas Bergdahl6Startar
7Åsanna StarlineJarl Spelling7Startar
8O.M.HazebrouckRichard L Jansson8Startar
9Chip Mc Kei'emPetter Karlsson9Startar
10Whoopsy LadayChristian Lind10Startar
11Nikita R.Robin Bakker11Startar
12Andy Pandy OneKenneth Gorski12Startar

Startlista DD-2 · Örebro lopp 9

Hästägarpokalen 2024 · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:15, faktisk start kl 21:26 (+11 min)

Startlista DD-2, Örebro lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Alba GoldneckOscar Hultberg1Startar
2WhirlwindzMagnus S Karlsson2Startar
3Bear PacificMagnus Jakobsson3Startar
4Västerbo GoogleSofia Adolfsson4Startar
5Navy ZonKent P Gustavsson1Startar
6Timo JutilaMaria Ottosson2Startar
7Nemo M.L.Petter Karlsson3Startar
8Tumbling DiceTobias Modig4Startar
9Being JollyPeter Törnqvist5Struken
10M.T.TapdancerJorma Kontio6Struken
11Valnes IsidorPetter Lundberg6Startar
12Athos Dei GreppiHans Crebas8Startar
13What a DealBjörn Goop1Startar
14AmancioMicael Lindblom2Startar
15AppassoCarl Philip Lindblom3Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 10 okt 2024 kl 21:34.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112131415
    1411,14827,88343,17481,37398,20337,8368,61585,59––728,56196,1778,351647,9161,73
    2755,76404,56373,00436,09364,39184,8851,56339,53––973,94548,8090,961479,3155,80
    3774,06547,07175,81563,31227,82122,5420,12379,41––849,31336,3343,041531,5432,23
    4312,69191,8094,54131,3477,5047,887,62156,57––291,67153,7514,46495,3110,40
    5606,04848,71393,17513,53221,02289,1059,47538,10––1080,52785,5898,372530,2376,75
    61557,061269,081075,74991,441131,88606,34460,741143,61––2562,262429,02732,073114,13381,68
    71168,921708,17981,02977,081093,171553,08262,541668,28––1837,382488,75713,582962,22371,52
    81221,84837,59508,59702,03468,56266,1655,84299,95––1504,971107,1298,302546,1589,83
    92224,38898,97526,44846,94470,55362,8678,49642,60––1484,731092,18140,262308,96133,60
    102381,401577,291166,681380,12648,08434,99199,291018,03––1490,201735,02245,452448,61170,57
    11268,99189,4189,34144,3479,3844,626,17133,60––175,83109,5912,03372,917,35
    123995,114306,783179,354565,842065,502857,68617,133122,14––2877,991587,601086,322313,36408,37

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.