Travlopp på Jägersro, banan för Dagens dubbel tisdag 26 november 2024. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 26 november 2024 Jägersro

tisdag 26 november 2024Jägersro, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Jägersro

Lopp 8 · Hästägarekannan 2024 · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

11Tearsinheaven Johan Untersteiner

Segermarginal: 6 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
111TearsinheavenJohan Untersteiner1.13,47,92
26RusticoGustav Johansson1.14,64,08
312Global ActionJoakim Lövgren1.14,028,36
413Thai M.SquarePer Nordström1.14,05,66
57VanquishStefan Persson1.14,87,35
63Only Angelica O.C.Markus Waldmüller1.14,961,05
79HellacoptersVictor Rosleff1.14,917,41
Opl.4U.S.Marines (galopp)Robert Bergh1.15,03,93
Opl.10FedererLarson Mifsud1.14,345,84
Opl.1Akal FaceDante Kolgjini1.15,047,44
Opl.8SpringdayfreeViktor Blücher1.15,1145,81
Opl.14HeraklesPeter Untersteiner1.14,550,20
Diskv.15Dubai Kronos (galopp)Adrian Kolgjini1316,35
Struken2NocturnallyJörgen Lorentzen––
Struken5Brain GameJörgen Sjunnesson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Jägersro

Lopp 9 · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

3Canali Christian Fiore

Segermarginal: hals

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13CanaliChristian Fiore1.12,24,53
29Always a PleasureMagnus Jakobsson1.12,32,30
311ShejkAdrian Kolgjini1.12,416,35
46Global DelayedJohan Untersteiner1.12,47,63
55Izor SisuHanna Lähdekorpi1.12,536,77
62DoglegVictor Rosleff1.12,712,34
Opl.7BeawinnerJörgen Lorentzen1.13,2114,46
Opl.12SunriseDante Kolgjini1.13,293,86
Opl.4Extreme A.F.Stefan Persson1.13,69,73
Opl.8Fabror MelkerGustav Johansson1.13,885,88
Opl.1AroniaHenriette Larsen1.15,5115,24
Diskv.10Global Difference (galopp)Joakim Lövgren1212,61

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Jägersro lopp 8

Hästägarekannan 2024 · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Jägersro lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Akal FaceDante Kolgjini1Startar
2NocturnallyJörgen Lorentzen2Struken
3Only Angelica O.C.Markus Waldmüller3Startar
4U.S.MarinesRobert Bergh4Startar
5Brain GameJörgen Sjunnesson5Struken
6RusticoGustav Johansson6Startar
7VanquishStefan Persson7Startar
8SpringdayfreeViktor Blücher8Startar
9HellacoptersVictor Rosleff9Startar
10FedererLarson Mifsud1Startar
11TearsinheavenJohan Untersteiner2Startar
12Global ActionJoakim Lövgren3Startar
13Thai M.SquarePer Nordström4Startar
14HeraklesPeter Untersteiner5Startar
15Dubai KronosAdrian Kolgjini6Startar

Startlista DD-2 · Jägersro lopp 9

1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Jägersro lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1AroniaHenriette Larsen1Startar
2DoglegVictor Rosleff2Startar
3CanaliChristian Fiore3Startar
4Extreme A.F.Stefan Persson4Startar
5Izor SisuHanna Lähdekorpi5Startar
6Global DelayedJohan Untersteiner6Startar
7BeawinnerJörgen Lorentzen7Startar
8Fabror MelkerGustav Johansson8Startar
9Always a PleasureMagnus Jakobsson9Startar
10Global DifferenceJoakim Lövgren10Startar
11ShejkAdrian Kolgjini11Startar
12SunriseDante Kolgjini12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 26 nov 2024 kl 21:23.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1524,50544,26414,96358,39564,08509,331243,281637,65167,17769,79377,66887,20
    2––––––––––––
    31137,66554,35261,66505,72663,00526,431064,201606,94198,351012,24830,462243,55
    4265,8338,9816,9724,5897,6639,44267,88240,517,9474,8566,58420,52
    5––––––––––––
    6421,2137,3618,5131,11138,9032,51499,43325,127,9975,7995,36687,46
    7667,8267,3835,9657,16196,9272,47363,35661,6317,58133,88128,33950,85
    81272,821108,23669,56669,90926,86810,051360,37666,43328,191617,051231,372706,43
    91503,57205,82133,30238,33484,01209,231567,751121,7754,94316,71338,661871,26
    102496,22740,52494,82689,301165,50680,902142,591823,48238,06706,73860,472545,65
    11636,7791,7151,2572,33245,6564,53848,62858,1320,85128,5499,28942,77
    121927,37276,34207,24201,56624,96267,541357,501737,2381,56236,83290,981403,44
    13846,8778,1940,4271,99325,7863,27905,321020,2817,0997,61140,46672,36
    141749,05647,96521,10569,331020,28470,382275,321643,93221,68831,53672,361833,89
    151491,36172,25114,24192,30425,96171,081619,081633,4942,11228,78137,00647,63

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.