Travlopp på Jägersro & Solvalla, banan för Dagens dubbel onsdag 18 december 2024. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 18 december 2024 Jägersro & Solvalla

onsdag 18 december 2024Jägersro lopp 9 & Solvalla lopp 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Jägersro

Lopp 9 · Hästägareföreningens Styrkeprov - Julstayern · 3140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:40

Vinnare

3Captain Kronos Victor Rosleff

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13Captain KronosVictor Rosleff1.17,16,25
214Luca BarossoJohan Untersteiner1.16,75,87
31CatonThomas Linder1.17,222,84
45Gibson S.H.Jeppe Juel1.17,337,78
59That's So CleverHanna Lähdekorpi1.16,821,56
612Höwings ZeusTommy Karlstedt1.16,912,48
77Kyrie EleisonChristoffer Eriksson1.17,010,15
Opl.13Remburs R.D.Svend Dyhrberg1.17,150,06
Opl.6Backer T.R.Ken Ecce1.17,821,30
Opl.10Fabror MelkerMagnus Pettersson1.17,3130,10
Opl.8L'Amiral S.J.S.Joakim Lövgren1.18,015,49
Opl.4Todays PalPer Uvgård1.22,4204,77
Diskv.2Oviedo Base (galopp)Dwight Pieters132,61
Diskv.11Star Cash (galopp)Adrian Kolgjini1438,73

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Solvalla

Lopp 10 · Stall Courant Solvallaserien 350, Final Meeting 4 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Vinnare

5Staro Royal Mark Mika Forss

Segermarginal: 2 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15Staro Royal MarkMika Forss1.14,62,67
22Steady RocOlle Alsén1.14,933,58
34Solo TravelerJorma Kontio1.15,124,05
43Super FrasseKevin Oscarsson1.15,313,18
57Nephtys BokoMagnus A Djuse1.15,63,17
61Kite RunnerFredrik B Larsson1.15,811,72
78Kapucine d'InverneMats E Djuse1.16,122,44
Opl.6MirasolÖrjan Kihlström1.16,817,95
Opl.10Little RichardOskar J Andersson1.16,833,32
Opl.9Country HomeUlf Ohlsson1.16,843,06
Diskv.11Solkattens Olivia (galopp)Claes Sjöström89,69
Struken12Franky BahiaConrad Lugauer––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Jägersro lopp 9

Hästägareföreningens Styrkeprov - Julstayern · 3140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:40

Startlista DD-1, Jägersro lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1CatonThomas Linder1Startar
2Oviedo BaseDwight Pieters2Startar
3Captain KronosVictor Rosleff3Startar
4Todays PalPer Uvgård4Startar
5Gibson S.H.Jeppe Juel5Startar
6Backer T.R.Ken Ecce6Startar
7Kyrie EleisonChristoffer Eriksson1Startar
8L'Amiral S.J.S.Joakim Lövgren2Startar
9That's So CleverHanna Lähdekorpi3Startar
10Fabror MelkerMagnus Pettersson4Startar
11Star CashAdrian Kolgjini5Startar
12Höwings ZeusTommy Karlstedt6Startar
13Remburs R.D.Svend Dyhrberg7Startar
14Luca BarossoJohan Untersteiner8Startar

Startlista DD-2 · Solvalla lopp 10

Stall Courant Solvallaserien 350, Final Meeting 4 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Startlista DD-2, Solvalla lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Kite RunnerFredrik B Larsson1Startar
2Steady RocOlle Alsén2Startar
3Super FrasseKevin Oscarsson3Startar
4Solo TravelerJorma Kontio4Startar
5Staro Royal MarkMika Forss5Startar
6MirasolÖrjan Kihlström6Startar
7Nephtys BokoMagnus A Djuse7Startar
8Kapucine d'InverneMats E Djuse8Startar
9Country HomeUlf Ohlsson9Startar
10Little RichardOskar J Andersson10Startar
11Solkattens OliviaClaes Sjöström11Startar
12Franky BahiaConrad Lugauer12Struken

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 18 dec 2024 kl 21:56.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1140,77561,96341,67486,8394,02361,87130,13616,69985,99877,74311,66–
    229,7189,3150,96120,447,9358,139,38123,23199,51174,6146,87–
    348,55160,2463,68169,0312,5567,0614,80166,63253,82299,7986,66–
    4929,991787,861535,76445,03416,10868,11442,631300,261611,872691,932055,65–
    5407,67696,88409,50451,81116,07370,05168,52587,98849,171057,11630,11–
    6150,46361,43205,69379,7661,50158,4864,83491,77657,33680,50229,59–
    772,51270,8892,76254,0721,80125,0923,95269,98417,64387,57106,05–
    8123,75298,53185,05289,1237,28144,8641,57244,04467,56582,21177,71–
    9297,45594,31331,60519,6592,30340,9398,74554,09407,88753,26279,92–
    102112,353835,681905,522250,50601,691679,12625,802032,782994,051476,541757,42–
    11398,701173,64648,18602,15153,13320,89150,28661,72924,201185,36360,01–
    12165,21410,77209,98495,1559,68309,0769,62519,42629,45604,91168,46–
    13641,351521,97601,23761,72213,20805,11299,021452,161894,881418,33468,20–
    1462,37205,6182,82190,1117,9699,2618,65196,33400,25299,2149,77–

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.