Travlopp på Axevalla & Solvalla, banan för Dagens dubbel onsdag 15 januari 2025. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 15 januari 2025 Axevalla & Solvalla

onsdag 15 januari 2025Axevalla lopp 9 & Solvalla lopp 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Axevalla

Lopp 9 · Teknikinstallationers lopp · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Vinnare

11Jackpot Mearas Dwight Pieters

Segermarginal: 5 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
111Jackpot MearasDwight Pieters1.13,21,83
28Super FrasseCarl Johan Jepson1.13,818,67
34Oliver de BosVictor Rosleff1.14,016,49
43Roger MoreKevin Oscarsson1.14,022,76
52CrizzyThomas Dalborg1.14,33,57
66Bouquet BroddePer Lennartsson1.14,314,54
71Flight to ParisOle Johan Östre1.14,722,07
Opl.10IxieJulian Cordeau1.14,945,05
Opl.5M.H.HarderthancashKaj Widell1.15,627,61
Diskv.9My Great Pretender (galopp)Mikael J Andersson1041,89
Struken7Lumberjack BrosFredrik Berg––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Solvalla

Lopp 10 · Fiona Sans lopp - Stolopp · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Vinnare

6Flying Drumsticks Julien Fontaine

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
16Flying DrumsticksJulien Fontaine1.15,611,56
22Rosemary TileÖrjan Kihlström1.15,64,89
310Käraste SisuUlf Ohlsson1.15,92,82
44Lake's DianaMika Forss1.15,913,71
55Grit BroddaClaes Sjöström1.16,08,83
67Vilja T.Y.C.Linus Lönn1.16,136,71
71Edima (galopp)Jorma Kontio1.16,15,09
78Crazy LifeMagnus A Djuse1.16,114,88
Opl.3Ad AstraMorgan Ivarsson1.16,218,13
Struken9Celinn PalemaLinda Forsén––
Struken11Solöns SkrammelRikard N Skoglund––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Axevalla lopp 9

Teknikinstallationers lopp · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Startlista DD-1, Axevalla lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Flight to ParisOle Johan Östre1Startar
2CrizzyThomas Dalborg2Startar
3Roger MoreKevin Oscarsson3Startar
4Oliver de BosVictor Rosleff4Startar
5M.H.HarderthancashKaj Widell5Startar
6Bouquet BroddePer Lennartsson6Startar
7Lumberjack BrosFredrik Berg7Struken
8Super FrasseCarl Johan Jepson7Startar
9My Great PretenderMikael J Andersson9Startar
10IxieJulian Cordeau10Startar
11Jackpot MearasDwight Pieters11Startar

Startlista DD-2 · Solvalla lopp 10

Fiona Sans lopp - Stolopp · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Startlista DD-2, Solvalla lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1EdimaJorma Kontio1Startar
2Rosemary TileÖrjan Kihlström2Startar
3Ad AstraMorgan Ivarsson3Startar
4Lake's DianaMika Forss4Startar
5Grit BroddaClaes Sjöström5Startar
6Flying DrumsticksJulien Fontaine6Startar
7Vilja T.Y.C.Linus Lönn7Startar
8Crazy LifeMagnus A Djuse8Startar
9Celinn PalemaLinda Forsén9Struken
10Käraste SisuUlf Ohlsson9Startar
11Solöns SkrammelRikard N Skoglund11Struken

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 15 jan 2025 kl 21:56.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →1234567891011
    191,2595,28347,23259,10201,44201,99629,12226,32–78,69–
    220,2316,1591,66107,6847,6644,93271,4471,43–14,78–
    3140,4182,11269,45343,97188,23189,86562,68233,95–81,48–
    489,1564,28263,23162,96112,83150,28404,30211,68–54,61–
    5169,82141,32339,13286,99154,35209,72435,39260,33–102,03–
    659,5944,51163,73201,2598,1675,47419,52125,48–36,86–
    7–––––––––––
    890,9764,63335,98256,06127,60178,08456,60114,59–57,68–
    9380,88253,19961,24623,69478,62523,68988,27531,15–187,38–
    10579,16328,781203,50981,75626,78550,441555,60772,57–242,96–
    118,987,8445,9741,6519,8223,93102,9227,61–5,24–

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.