Travlopp på Mantorp & Bollnäs, banan för Dagens dubbel fredag 31 januari 2025. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 31 januari 2025 Mantorp & Bollnäs

fredag 31 januari 2025Mantorp lopp 8 & Bollnäs lopp 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Mantorp

Lopp 8 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:16

Vinnare

9Norris Hans Crebas

Segermarginal: 4 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
19NorrisHans Crebas1.15,51,81
27Valnes New LoveGustav Hellman1.15,824,65
32Frodo de CastellaStefan Persson1.15,94,67
48Lady DeeBjörn Goop1.15,924,46
510MassachusettsKent P Gustavsson1.15,944,83
612Glorias DonnaRalf Karlstedt1.16,095,14
Opl.6All About YouJohanna Lind1.16,25,71
Opl.3Raffige RuneTobias Modig1.16,318,92
Opl.1Jisco VacanteMicael Stjernström1.16,438,91
Opl.4Hulk MarkeIsak Selin1.16,772,36
Opl.5Veams BenelliCarl Johan Jepson1.17,132,71
Struken11Jarreau BokoJonathan Bardun––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Bollnäs

Lopp 9 · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:27

Vinnare

2Perseus Digital David Nylander

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
12Perseus DigitalDavid Nylander1.15,615,61
29Västerbo TrampMats E Djuse1.15,04,72
310RugerErik Lindegren1.15,32,66
44Atom BetUlf Ohlsson1.16,143,03
58PerpetuateKevin Svedlund1.15,6103,41
63Nash HallJan Ove Olsen1.16,481,04
Opl.1SwoshHenrik Svensson1.16,419,39
Opl.12Ajlexes HansTomas Pettersson1.15,86,81
Opl.7Alberto RayKajsa Frick1.15,911,55
Opl.5FuncioKristina Gust1.16,469,54
Opl.6Load MasterJimmy H Andersson1.16,75,63
Opl.11Show TimeBarbro Carlsson1.18,5176,14

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Mantorp lopp 8

2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:16

Startlista DD-1, Mantorp lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Jisco VacanteMicael Stjernström1Startar
2Frodo de CastellaStefan Persson2Startar
3Raffige RuneTobias Modig3Startar
4Hulk MarkeIsak Selin4Startar
5Veams BenelliCarl Johan Jepson5Startar
6All About YouJohanna Lind6Startar
7Valnes New LoveGustav Hellman7Startar
8Lady DeeBjörn Goop8Startar
9NorrisHans Crebas9Startar
10MassachusettsKent P Gustavsson10Startar
11Jarreau BokoJonathan Bardun11Struken
12Glorias DonnaRalf Karlstedt11Startar

Startlista DD-2 · Bollnäs lopp 9

2140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:27

Startlista DD-2, Bollnäs lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1SwoshHenrik Svensson1Startar
2Perseus DigitalDavid Nylander2Startar
3Nash HallJan Ove Olsen3Startar
4Atom BetUlf Ohlsson4Startar
5FuncioKristina Gust1Startar
6Load MasterJimmy H Andersson2Startar
7Alberto RayKajsa Frick3Startar
8PerpetuateKevin Svedlund4Startar
9Västerbo TrampMats E Djuse5Startar
10RugerErik Lindegren6Startar
11Show TimeBarbro Carlsson7Startar
12Ajlexes HansTomas Pettersson8Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 31 jan 2025 kl 21:33.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1398,70822,961444,481023,39773,39437,03745,942120,34365,59281,051646,91612,77
    2146,0759,53487,76177,35322,0332,8443,73508,6917,2113,56987,6841,20
    3317,61174,03434,97405,11608,20118,24100,601007,7763,3544,751292,36112,20
    4570,89633,481559,84395,52752,82419,19442,321403,54319,88264,841884,10869,40
    5337,31340,54511,50320,03274,64224,34130,82636,3997,55104,681942,16329,30
    6142,5497,93451,54329,53369,3932,7072,78548,7534,4920,641308,2159,90
    7470,06291,44943,33555,34694,39139,10133,171412,12106,6387,341939,44215,25
    8387,34213,10717,75296,55632,04171,26150,36507,0274,1679,331691,10199,81
    967,5427,05186,5188,82154,5813,2720,00219,847,524,71391,3218,76
    10752,82617,962437,081735,541410,68447,46517,232450,00265,70146,382724,36532,52
    11––––––––––––
    123102,243247,544970,263658,842382,651479,93999,064669,031276,89879,883484,171273,37

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.