Travlopp på Axevalla, banan för Dagens dubbel tisdag 25 februari 2025. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 25 februari 2025 Axevalla

tisdag 25 februari 2025Axevalla, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Axevalla

Lopp 8 · Stolopp · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

8M.T.Tomorrows Hope Anders Svanstedt

Segermarginal: hals

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
18M.T.Tomorrows HopeAnders Svanstedt1.15,86,08
24EntranceLinda Sedström1.15,931,28
31Anna MaeMicael Stjernström1.17,35,80
43Iode de VauvilleDwight Pieters1.17,62,42
57Isla Vanilla (galopp)William Ekberg1.17,123,52
62Wingsuit (galopp)Stefan Persson1.17,95,55
Opl.9Benita WinnerPetter Karlsson1.16,914,89
Opl.10Seventh HeavenJan Henriksson1.17,063,41
Opl.6Åsanna StarlinePhilip Spelling1.17,9114,39
Opl.5Idoanythingforlove (galopp)Carl Johan Jepsonu12,16

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Axevalla

Lopp 9 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

11Jason Express Dwight Pieters

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
111Jason ExpressDwight Pieters1.16,13,23
21Tjurkhults DiamantStefan Persson1.16,38,44
38RolymanCarl Johan Jepson1.16,38,44
46Time for Me to FlyKevin Oscarsson1.16,411,61
59Noah SchermerTommy Karlstedt1.16,621,61
64The Queen is BackUlf Ohlsson1.16,655,96
Opl.10Back to BlackPatrik Pettersson1.17,158,84
Opl.3PrimadonnaEmma Magnusson1.24,0138,49
Diskv.2Intensity (galopp)Thomas Dalborgkubu34,93
Diskv.5J.C. (galopp)Christoffer Erikssonu2,45
Diskv.7Make the Night (galopp)Anders Svanstedtkubu48,83

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Axevalla lopp 8

Stolopp · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Axevalla lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Anna MaeMicael Stjernström1Startar
2WingsuitStefan Persson2Startar
3Iode de VauvilleDwight Pieters3Startar
4EntranceLinda Sedström1Startar
5IdoanythingforloveCarl Johan Jepson2Startar
6Åsanna StarlinePhilip Spelling3Startar
7Isla VanillaWilliam Ekberg4Startar
8M.T.Tomorrows HopeAnders Svanstedt5Startar
9Benita WinnerPetter Karlsson1Startar
10Seventh HeavenJan Henriksson2Startar

Startlista DD-2 · Axevalla lopp 9

2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Axevalla lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Tjurkhults DiamantStefan Persson1Startar
2IntensityThomas Dalborg2Startar
3PrimadonnaEmma Magnusson3Startar
4The Queen is BackUlf Ohlsson4Startar
5J.C.Christoffer Eriksson5Startar
6Time for Me to FlyKevin Oscarsson6Startar
7Make the NightAnders Svanstedt7Startar
8RolymanCarl Johan Jepson8Startar
9Noah SchermerTommy Karlstedt9Startar
10Back to BlackPatrik Pettersson10Startar
11Jason ExpressDwight Pieters11Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 25 feb 2025 kl 21:24.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →1234567891011
    160,00252,80816,75499,1117,5499,82821,1983,64132,03425,1121,90
    236,69167,14824,18268,5916,97114,36469,4532,96177,44414,1026,58
    324,22120,67222,61119,225,7163,76191,1214,8370,87198,8411,69
    4142,59426,44927,70235,2963,05281,79468,81148,98419,85828,70121,98
    561,51289,59505,79194,5125,96151,29301,6137,64251,82385,6655,08
    6598,18858,54873,44807,05217,83486,601284,57525,961254,921576,66699,83
    7182,18499,84994,93573,2183,00302,35361,26163,37380,48898,27133,30
    842,74241,04722,14284,6417,1684,71299,6229,12125,18343,4322,41
    982,05419,211166,59480,5836,50183,31573,9379,16170,71445,0135,42
    10529,441284,572133,561289,45221,78977,751771,94411,341022,63636,27308,32

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.