Travlopp på Bollnäs & Kalmar, banan för Dagens dubbel fredag 7 mars 2025. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 7 mars 2025 Bollnäs & Kalmar

fredag 7 mars 2025Bollnäs lopp 8 & Kalmar lopp 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Bollnäs

Lopp 8 · Spårtrappa · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:16

Vinnare

10Cumulus F.G. Linus Lönn

Segermarginal: 7 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
110Cumulus F.G.Linus Lönn1.14,65,83
24Bravo VictorioFredrik B Larsson1.15,36,29
39Frida S.H.Tomas Pettersson1.15,348,55
43Fashionable DanceMats E Djuse1.15,46,23
513You to EzmeFredrik Plassen1.15,584,54
65Perseus DigitalDavid Nylander1.15,63,96
78She's Just JoyTomas Rosén1.15,772,59
Opl.7Quick RunHanna Forslin1.16,235,95
Opl.2Eagle BroddePetter Lundberg1.16,33,51
Opl.12Helena FagraMarcus Lilius1.18,190,02
Opl.6Danilo S.H. (galopp)Daniel Wäjerstenu41,04
Diskv.11Bounty Laday (galopp)Julia Smedman10107,44
Diskv.1Junie Miracle (galopp)Kajsa Frick1231,40

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Kalmar

Lopp 9 · 2640 m · Voltstart · Planerad start kl 21:27

Vinnare

3Nevermind River Victor Rosleff

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13Nevermind RiverVictor Rosleff1.16,71,83
27Laugh'n a HalfJörgen Sjunnesson1.16,25,04
35BearraStefan Persson1.16,96,93
49Global Deep ImpactPeter Untersteiner1.16,311,69
512Janita SilvioFredrik Persson1.15,79,17
62KaboomJan E Johansson1.17,365,38
Opl.1R.K.MajestyJenny Jonsson1.17,485,57
Opl.6Manda CordDan Ottosson1.16,9136,83
Opl.13Totti Face (galopp)Noa Reldén1.16,459,76
Opl.11PharagrafIvelin Ivanov1.16,770,11
Opl.8I am FredrikJonas M Oscarsson1.17,449,88
Opl.4Great Avicii (galopp)Anders Zackrisson1.18,897,51
Struken10Ilex P.R.Anton Knutsson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Bollnäs lopp 8

Spårtrappa · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:16

Startlista DD-1, Bollnäs lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Junie MiracleKajsa Frick1Startar
2Eagle BroddePetter Lundberg2Startar
3Fashionable DanceMats E Djuse3Startar
4Bravo VictorioFredrik B Larsson4Startar
5Perseus DigitalDavid Nylander5Startar
6Danilo S.H.Daniel Wäjersten6Startar
7Quick RunHanna Forslin7Startar
8She's Just JoyTomas Rosén8Startar
9Frida S.H.Tomas Pettersson9Startar
10Cumulus F.G.Linus Lönn10Startar
11Bounty LadayJulia Smedman11Startar
12Helena FagraMarcus Lilius12Startar
13You to EzmeFredrik Plassen13Startar

Startlista DD-2 · Kalmar lopp 9

2640 m · Voltstart · Planerad start kl 21:27

Startlista DD-2, Kalmar lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1R.K.MajestyJenny Jonsson1Startar
2KaboomJan E Johansson2Startar
3Nevermind RiverVictor Rosleff3Startar
4Great AviciiAnders Zackrisson4Startar
5BearraStefan Persson5Startar
6Manda CordDan Ottosson1Startar
7Laugh'n a HalfJörgen Sjunnesson2Startar
8I am FredrikJonas M Oscarsson3Startar
9Global Deep ImpactPeter Untersteiner4Startar
10Ilex P.R.Anton Knutsson5Struken
11PharagrafIvelin Ivanov1Startar
12Janita SilvioFredrik Persson2Startar
13Totti FaceNoa Reldén3Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 7 mar 2025 kl 21:37.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →12345678910111213
    1444,801029,2755,39647,16172,221376,40153,97708,04183,79–1234,39248,231686,51
    2413,89315,555,59284,6228,11533,0520,10299,4241,37–433,1043,48399,26
    3495,85377,518,32363,4933,01526,0426,87352,3339,49–545,5255,49454,63
    4525,84693,3113,46270,7044,06718,9539,34407,1563,85–662,7859,80833,71
    5474,83517,489,21304,4331,55497,7922,64291,9950,49–465,8247,30508,65
    61286,58960,0876,36696,07201,99531,23248,58899,04245,02–1333,15344,351810,87
    7999,861110,9585,811097,02293,211834,61179,711001,29339,34–1783,19432,972384,68
    81583,492043,51196,601610,82652,891726,02565,12955,50874,33–2298,531015,822984,66
    91988,362601,87119,031856,50355,823232,81342,161285,40377,40–2468,79428,462146,94
    101284,971020,6114,71775,6053,671795,1531,16598,7968,51–810,2055,60658,90
    112064,613508,29279,842676,491140,833181,38791,292868,451279,53–1343,381118,054401,91
    122426,014034,02181,413049,69742,203976,72608,083762,92799,89–2631,21578,672460,11
    134141,445404,66281,364081,071456,613921,031230,055090,211204,65–2805,221078,431315,60

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.