Travlopp på Östersund, banan för Dagens dubbel tisdag 25 mars 2025. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 25 mars 2025 Östersund

tisdag 25 mars 2025Östersund, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Östersund

Lopp 8 · Stolopp · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

6Miracolosa Jomar Blekkan

Segermarginal: 2 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
16MiracolosaJomar Blekkan1.16,624,87
24AvalonMagnus A Djuse1.17,57,68
31Monir SouthwindRobert Dunder1.17,618,53
411Sessan of Man (galopp)Henrik Svensson1.16,911,80
57Valnes PennyPer Linderoth1.16,97,38
65Lilly RoseMats E Djuse1.17,013,94
79Ibiza BayHenrik Kihle1.17,170,53
Opl.10Sei SoloFredrik Plassen1.17,292,64
Opl.2Weah Vici (galopp)Patrick Wickman1.19,428,10
Opl.12Yoyo GelJimmy Dillner1.19,4126,98
Opl.3Getting Invited (galopp)Micael Melanderu6,53
Opl.8O.P.'s Katrin (galopp)Marcus Liliusu10,59
Diskv.14Mellby Magic (galopp)Daniel Wäjerstenvänd2,89
Struken13Borups AnemonStefan Edin––
Struken15Almaz PoderosoSofia Mari Andersen––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Östersund

Lopp 9 · Wången Cup - Lärlingslopp · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

8Cleveland Broline Oskar Florhed

Segermarginal: 2.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
18Cleveland BrolineOskar Florhed1.14,65,39
23WeightlessnessJill Ivarsson1.14,95,95
310My MemphisFredrik Plassen1.15,116,44
47Fiores ArcSofia Mari Andersen1.15,132,74
54Ice PackOlle Wäjersten1.15,216,61
611Molte WibbNelly Melander1.15,44,63
Opl.9Birdie Num NumHenrik Kihle1.15,426,10
Opl.6Lyckans SunchaserLinus Lönn1.15,53,47
Opl.2AperfectcandyHanne Einang1.16,691,29
Opl.12Justin Bieber Sisu (galopp)Thelma Kvarnlöf1.17,514,72
Opl.5Johanna HallVictor Karlsson1.18,576,52
Diskv.1Eleonora S.H. (galopp)Filip Lindholmu25,63

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Östersund lopp 8

Stolopp · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Östersund lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Monir SouthwindRobert Dunder1Startar
2Weah ViciPatrick Wickman2Startar
3Getting InvitedMicael Melander3Startar
4AvalonMagnus A Djuse4Startar
5Lilly RoseMats E Djuse1Startar
6MiracolosaJomar Blekkan2Startar
7Valnes PennyPer Linderoth3Startar
8O.P.'s KatrinMarcus Lilius4Startar
9Ibiza BayHenrik Kihle5Startar
10Sei SoloFredrik Plassen6Startar
11Sessan of ManHenrik Svensson7Startar
12Yoyo GelJimmy Dillner8Startar
13Borups AnemonStefan Edin9Struken
14Mellby MagicDaniel Wäjersten9Startar
15Almaz PoderosoSofia Mari Andersen11Struken

Startlista DD-2 · Östersund lopp 9

Wången Cup - Lärlingslopp · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Östersund lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Eleonora S.H.Filip Lindholm1Startar
2AperfectcandyHanne Einang2Startar
3WeightlessnessJill Ivarsson3Startar
4Ice PackOlle Wäjersten4Startar
5Johanna HallVictor Karlsson5Startar
6Lyckans SunchaserLinus Lönn6Startar
7Fiores ArcSofia Mari Andersen7Startar
8Cleveland BrolineOskar Florhed8Startar
9Birdie Num NumHenrik Kihle9Startar
10My MemphisFredrik Plassen10Startar
11Molte WibbNelly Melander11Startar
12Justin Bieber SisuThelma Kvarnlöf12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 25 mar 2025 kl 21:23.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1248,171331,68150,71303,73763,5483,31693,27158,59875,49854,7079,32409,52
    2925,52871,96229,94469,291262,89161,841009,13364,781162,09940,98221,15676,97
    3322,24618,1923,23143,01549,7320,12296,9147,97434,66121,6734,45169,44
    4218,72499,7048,1381,68281,8620,81271,8736,49384,37331,2228,67221,37
    5257,49785,76109,83149,27216,6052,65291,04102,91505,15384,6068,77389,81
    6763,20916,38198,26361,75761,34110,73732,51243,10827,90565,67204,97636,69
    7187,38427,9138,44102,77347,4713,33174,8837,07347,75301,8918,76172,67
    8416,091169,4368,88178,13589,7733,78333,3547,03494,36286,3441,46215,81
    93322,393085,071251,911375,512138,17386,202898,73830,59985,342774,58673,102472,77
    103649,953280,331648,512265,262491,79709,604290,501379,902535,681008,35745,102338,86
    11393,721059,4748,40158,84563,1126,28433,3548,22551,84355,4821,67212,79
    126819,644546,433788,693483,153822,221125,745836,632612,364234,425708,071144,641987,32
    13––––––––––––
    14174,72447,8827,9381,52411,2111,55188,1919,57266,3977,8216,2483,03
    15––––––––––––

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.