Travlopp på Romme, banan för Dagens dubbel söndag 30 mars 2025. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 30 mars 2025 Romme

söndag 30 mars 2025Romme, lopp 9 och 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Romme

Lopp 9 · Fördel K10 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 16:48, faktisk start kl 17:03 (+15 min)

Vinnare

11Petho Erlend Rennesvik

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
111PethoErlend Rennesvik1.12,34,30
25Quantity of TimeMagnus A Djuse1.12,45,33
38Never Mind'emMats E Djuse1.12,72,47
410Atomic FaceOskar Kylin Blom1.13,050,40
51Flexible LauncherLinda Sedström1.13,012,88
66Musett af DjupmyraJorma Kontio1.13,130,31
Opl.9Robthebank (galopp)Rikard N Skoglund1.13,315,96
Opl.3ZeolitJari Åkerfeldt1.13,319,17
Opl.7Heroic des BoscUlf Ohlsson1.13,320,11
Opl.2Danao Degli Dei (galopp)Linus Dahl1.19,017,24
Struken4Missing ToomaPaw Mahony––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Romme

Lopp 10 · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 17:08, faktisk start kl 17:23 (+15 min)

Vinnare

6Ready West Magnus A Djuse

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
16Ready WestMagnus A Djuse1.10,93,62
25Duncan CowanMarkus B Svedberg1.11,016,72
31Fläsk KenEmilia Leo1.11,316,01
49Country HomeUlf Ohlsson1.11,625,67
54ApomorfinRikard N Skoglund1.11,77,31
63Alvar BurgeJoakim Eskilsson1.12,2135,02
Opl.7Tamacti Jun (galopp)Mats E Djuse1.12,52,26
Opl.11Digital EvolutionJan Wagenaar1.12,546,99
Opl.8Gentleman SisuCarl Johan Jepson1.12,625,66
Opl.12C.NewayCasper Hammelev1.12,7230,68
Opl.10Amazing NagJulia Nilsson1.12,782,24
Diskv.2Vanilla Run (galopp)Jorma Kontiokub12,70

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Romme lopp 9

Fördel K10 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 16:48, faktisk start kl 17:03 (+15 min)

Startlista DD-1, Romme lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Flexible LauncherLinda Sedström1Startar
2Danao Degli DeiLinus Dahl2Startar
3ZeolitJari Åkerfeldt3Startar
4Missing ToomaPaw Mahony4Struken
5Quantity of TimeMagnus A Djuse4Startar
6Musett af DjupmyraJorma Kontio5Startar
7Heroic des BoscUlf Ohlsson6Startar
8Never Mind'emMats E Djuse7Startar
9RobthebankRikard N Skoglund9Startar
10Atomic FaceOskar Kylin Blom10Startar
11PethoErlend Rennesvik11Startar

Startlista DD-2 · Romme lopp 10

1640 m · Autostart · Planerad start kl 17:08, faktisk start kl 17:23 (+15 min)

Startlista DD-2, Romme lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Fläsk KenEmilia Leo1Startar
2Vanilla RunJorma Kontio2Startar
3Alvar BurgeJoakim Eskilsson3Startar
4ApomorfinRikard N Skoglund4Startar
5Duncan CowanMarkus B Svedberg5Startar
6Ready WestMagnus A Djuse6Startar
7Tamacti JunMats E Djuse7Startar
8Gentleman SisuCarl Johan Jepson8Startar
9Country HomeUlf Ohlsson9Startar
10Amazing NagJulia Nilsson10Startar
11Digital EvolutionJan Wagenaar11Startar
12C.NewayCasper Hammelev12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 30 mar 2025 kl 17:27.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1103,30121,811119,18103,15196,2268,4638,25391,64436,031577,07690,954264,80
    2302,05221,311564,76182,97327,68114,1061,76521,58748,772768,582843,205552,51
    3243,99132,31546,32131,92222,8995,1651,40508,22608,331929,211188,883117,35
    4––––––––––––
    563,3940,73380,6437,0154,5715,138,62100,04169,12590,58371,191412,58
    6435,46275,411024,25315,46442,38155,58115,84522,26709,792719,752123,362174,03
    7197,71151,89957,23129,13169,7579,4035,44294,51315,312209,981063,933818,01
    859,8634,58439,9628,4448,0610,165,3687,76142,27710,80379,701388,12
    9182,40134,321069,0489,47304,0285,3950,91342,70354,011414,571141,491918,14
    10749,61745,701864,61530,28965,07415,17200,401207,501186,771951,761620,412586,39
    1178,6950,261023,0736,2577,3416,629,71201,87251,24893,14392,321900,30

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.