Travlopp på Romme, banan för Dagens dubbel söndag 20 april 2025. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 20 april 2025 Romme

söndag 20 april 2025Romme, lopp 10 och 11Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Romme

Lopp 10 · Rommeheatet - Paralympiatravet, Deltävling 3 - STL Gulddivisionen · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 18:20

Vinnare

8Kentucky River Örjan Kihlström

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
18Kentucky RiverÖrjan Kihlström1.12,57,45
21Phoenix PhotoUlf Ohlsson1.12,711,96
36Staro Mack CroweMagnus A Djuse1.12,84,02
49Y.Not DiamantRobin Bakkernf256,45
53ThereisnolimitPer Lennartsson1.12,890,55
64DemonCarl Johan Jepson1.12,836,62
75Missle HillKenneth Haugstad1.12,944,99
87San Moteur (galopp)Björn Goop1.14,21,78
Diskv.2Oscar L.A. (galopp)Alessandro Gocciadoro813,60

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Romme

Lopp 11 · STL Stodivisionen - Spårtrappa (Försök 4 i Meeting 3 - Final Solvalla 24 maj) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 18:43

Vinnare

14Domino Time Trot Claes Sjöström

Segermarginal: många längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
114Domino Time TrotClaes Sjöström1.12,77,47
215Global EyecatcherCarl Johan Jepson1.13,78,19
313Never to YoungPer Lennartsson1.13,843,49
41Great KnowledgeBjörn Goop1.13,85,88
57Mary WaddJennifer Persson1.13,972,93
69Speedy ViciJan Silvén1.13,964,25
710BourbonistaRobin Bakker1.13,93,74
85Randy ZonDaniel Wäjersten1.14,020,14
Opl.8Take Me SoberRikard N Skoglund1.14,07,18
Opl.6Dats SummertimeVictor Rosleff1.14,132,34
Opl.11Easter PrincessMats E Djuse1.15,050,19
Opl.4Supernova LyjamUlf Ohlsson1.15,391,51
Opl.12Can Can BrolineEmilia Leo1.15,812,50
Opl.3Who's That GirlPer Linderoth1.16,499,50
Opl.2Vibora (galopp)Magnus A Djuseu10,90

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Romme lopp 10

Rommeheatet - Paralympiatravet, Deltävling 3 - STL Gulddivisionen · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 18:20

Startlista DD-1, Romme lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Phoenix PhotoUlf Ohlsson1Startar
2Oscar L.A.Alessandro Gocciadoro2Startar
3ThereisnolimitPer Lennartsson3Startar
4DemonCarl Johan Jepson4Startar
5Missle HillKenneth Haugstad5Startar
6Staro Mack CroweMagnus A Djuse6Startar
7San MoteurBjörn Goop7Startar
8Kentucky RiverÖrjan Kihlström8Startar
9Y.Not DiamantRobin Bakker9Startar

Startlista DD-2 · Romme lopp 11

STL Stodivisionen - Spårtrappa (Försök 4 i Meeting 3 - Final Solvalla 24 maj) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 18:43

Startlista DD-2, Romme lopp 11
NrHästKuskStartspårStatus
1Great KnowledgeBjörn Goop1Startar
2ViboraMagnus A Djuse2Startar
3Who's That GirlPer Linderoth3Startar
4Supernova LyjamUlf Ohlsson4Startar
5Randy ZonDaniel Wäjersten5Startar
6Dats SummertimeVictor Rosleff6Startar
7Mary WaddJennifer Persson7Startar
8Take Me SoberRikard N Skoglund8Startar
9Speedy ViciJan Silvén9Startar
10BourbonistaRobin Bakker10Startar
11Easter PrincessMats E Djuse11Startar
12Can Can BrolineEmilia Leo12Startar
13Never to YoungPer Lennartsson13Startar
14Domino Time TrotClaes Sjöström14Startar
15Global EyecatcherCarl Johan Jepson15Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 20 apr 2025 kl 19:11.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112131415
    137,5198,23806,23514,54148,67287,79578,3068,43759,3547,18470,58116,02572,71153,76104,28
    269,67112,641148,00733,55210,00318,68784,6191,671051,5967,54766,30175,71605,25170,28145,67
    3365,81864,93699,741299,37889,481696,941376,30931,782415,88555,741965,351246,681850,091563,671008,79
    4187,03336,841427,24441,58406,35743,661010,05340,671420,98242,561133,01511,291934,05657,68317,60
    5232,42491,581034,79787,79301,49748,82743,43341,751277,84261,591307,06651,071799,38707,80588,32
    619,5636,86471,59356,1574,62119,59323,4827,01390,6916,69270,6147,23247,9648,5640,05
    79,1421,54214,49172,1435,3572,28112,8313,21194,268,24112,0322,42102,9919,7717,59
    835,3669,17718,38532,54114,01200,77361,2542,28632,5827,75372,9376,90318,7085,2659,52
    9399,56883,012253,402161,181217,631769,892077,10834,911475,35398,352181,561189,312452,47878,22913,73

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.