Travlopp på Vaggeryd, banan för Dagens dubbel söndag 27 april 2025. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 27 april 2025 Vaggeryd

söndag 27 april 2025Vaggeryd, lopp 9 och 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Vaggeryd

Lopp 9 · 2148 m · Voltstart · Planerad start kl 16:48

Vinnare

3Otto Sotto Stefan Persson

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13Otto SottoStefan Persson1.14,97,47
212L.Way JoliAndré Eklundh1.14,29,15
31Kattbo HunterHenrik Nilsson1.15,04,00
42FlumerideWilma Karlsson1.15,032,64
511Victory PoseidonBjörn Goop1.14,47,38
64WindforceVictor Rosleff1.15,216,81
77Summerparty (galopp)Johan Svensson1.15,47,70
814Marcelo VieiraPeter Untersteiner1.14,825,69
Opl.5Miss OccagnesMikael J Andersson1.15,667,89
Opl.8Flight to ParisOle Johan Östre1.15,330,00
Opl.15Västerbo VoodooThomas Dalborg1.15,319,56
Opl.6Silpinge ScarletViktor Blücher1.16,389,53
Opl.10Tui Southwind (galopp)Carl Johan Jepson1.17,96,37
Opl.13Fantastic Kosing (galopp)Karl Stoltu75,66
Diskv.9Waitingashell (galopp)Linda Sedström13101,77

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Vaggeryd

Lopp 10 · Svensk Travsport 100 år - Spårtrappa · 2148 m · Autostart · Planerad start kl 17:08

Vinnare

9Rendez Vous Peter Johansson

Segermarginal: hals

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
19Rendez VousPeter Johansson1.13,712,92
24Hollywood TrickBjörn Goop1.13,77,91
312Boli You S.M.Carl Johan Jepson1.14,26,60
43Mirakel HålerydPeter Untersteiner1.14,350,12
52Bases LoadedStefan Persson1.14,35,61
610QillerbeeJoakim Lövgren1.14,47,23
76What a WinnerJulia Almsgård1.14,5107,28
85Honey Dun GirlTorbjörn Simberg1.14,610,93
Opl.7OrganzzaAndré Eklundh1.14,918,82
Opl.11Ringo Adore (galopp)Victor Rosleffu3,27
Diskv.1Bull Lock (galopp)Thomas Dalborg438,11
Struken8Seventh HeavenJan Henriksson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Vaggeryd lopp 9

2148 m · Voltstart · Planerad start kl 16:48

Startlista DD-1, Vaggeryd lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Kattbo HunterHenrik Nilsson1Startar
2FlumerideWilma Karlsson2Startar
3Otto SottoStefan Persson3Startar
4WindforceVictor Rosleff4Startar
5Miss OccagnesMikael J Andersson5Startar
6Silpinge ScarletViktor Blücher6Startar
7SummerpartyJohan Svensson7Startar
8Flight to ParisOle Johan Östre1Startar
9WaitingashellLinda Sedström2Startar
10Tui SouthwindCarl Johan Jepson3Startar
11Victory PoseidonBjörn Goop4Startar
12L.Way JoliAndré Eklundh5Startar
13Fantastic KosingKarl Stolt6Startar
14Marcelo VieiraPeter Untersteiner7Startar
15Västerbo VoodooThomas Dalborg8Startar

Startlista DD-2 · Vaggeryd lopp 10

Svensk Travsport 100 år - Spårtrappa · 2148 m · Autostart · Planerad start kl 17:08

Startlista DD-2, Vaggeryd lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Bull LockThomas Dalborg1Startar
2Bases LoadedStefan Persson2Startar
3Mirakel HålerydPeter Untersteiner3Startar
4Hollywood TrickBjörn Goop4Startar
5Honey Dun GirlTorbjörn Simberg5Startar
6What a WinnerJulia Almsgård6Startar
7OrganzzaAndré Eklundh7Startar
8Seventh HeavenJan Henriksson8Struken
9Rendez VousPeter Johansson9Startar
10QillerbeeJoakim Lövgren10Startar
11Ringo AdoreVictor Rosleff11Startar
12Boli You S.M.Carl Johan Jepson12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 27 apr 2025 kl 17:17.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1160,7425,07501,6740,2657,75887,75112,62–65,3528,1714,7028,70
    2859,68242,521173,45307,43547,561615,74751,71–829,34344,62230,87424,66
    3390,2243,95292,2564,36128,86884,22207,91–146,5440,5130,0647,52
    4525,64123,61626,51124,18264,53983,64337,89–393,90111,4184,70103,73
    5867,91471,35862,02386,70312,271039,51625,27–816,18337,89340,73566,97
    61366,36540,561078,99645,42712,86697,961130,92–1452,93474,76579,93766,85
    7408,8849,48469,2674,84104,60930,73156,05–165,2240,0734,9248,56
    81203,88308,48951,19336,22438,451558,84648,27–687,62220,70239,50287,99
    92726,851029,392433,941086,381268,051988,861693,36–1121,59795,38933,011026,06
    10369,5835,02353,8442,69119,69819,34176,77–94,6124,1020,9322,55
    11342,3938,87376,4547,04131,54680,98203,47–231,0720,2721,8633,33
    12603,6651,951069,2970,51132,691830,14210,15–131,3752,3422,6041,59
    133625,42821,112284,92866,331871,532786,742836,58–1569,12941,78563,281068,69
    141413,02164,45712,06184,93413,951755,85571,23–498,91175,92118,52206,28
    151066,30174,902005,63230,76363,712647,21562,12–431,49235,8581,64210,87

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.