Travlopp på Bergsåker, banan för Dagens dubbel torsdag 8 maj 2025. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 8 maj 2025 Bergsåker

torsdag 8 maj 2025Bergsåker, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Bergsåker

Lopp 8 · Travakademiens Sponsorers lopp- Stolopp - Spårtrappa - DubbelCupen, Försök 1 i Meeting 3 (Final Årjäng 12/7) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56, faktisk start kl 21:55 (+59 min)

Vinnare

10Guli Stina Henrik Svensson

Segermarginal: 3 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
110Guli StinaHenrik Svensson1.28,08,47
25LokattLinda S Hedström1.28,417,56
36Helia (galopp)Robert Dunder1.28,813,43
48Brisgås MillyHanna Forslin1.28,932,51
53Vännfors SessanIngvar Nyberg1.29,229,40
62AlfingaLars-Erik Karlsson1.29,230,38
79Wilda AstridFilip Lindholm1.29,347,88
Opl.15Eldida (galopp)Ulf Ohlsson1.29,68,15
Opl.11Pyssla (galopp)Björn Haglund1.29,782,33
Opl.1RivanKenth Åkerlund1.30,183,21
Opl.13Saga Kiro (galopp)Per Linderoth1.30,64,83
Opl.12Pålly Tulla (galopp)Marcus Lilius1.33,417,80
Diskv.14Hauan Mina (galopp)Rikard N Skoglund87,57
Diskv.4Fia Med Knuff (galopp)Mats E Djuseu3,96
Diskv.7Melinda (galopp)Tomas Petterssonu64,39

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Bergsåker

Lopp 9 · E30 - Uttagningslopp - Ungdomslopp - K150 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15, faktisk start kl 22:15 (+60 min)

Vinnare

5Thai Face Time Lucas H Vikström

Segermarginal: 3 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15Thai Face TimeLucas H Vikström1.15,25,22
210Katrine HillIda Olsson1.15,443,60
311Young DanneHenrik Kihle1.15,64,12
41Eva AlohaJill Ivarsson1.15,755,53
512Kueen SimoniFilip Lindholm1.15,832,59
69Chloe BrolineEmelie Pettersson1.15,99,57
Opl.2Buzzed DrivingLudwig Wickman1.15,914,14
Opl.8Fiores ArcEmelinda Persson1.16,035,28
Opl.7B.B.S.AviciiJenny A Björk1.16,215,71
Opl.6My MemphisLukas L Svedlund1.17,341,36
Opl.4Mellby Merry (galopp)Olle Wäjerstenu2,75
Diskv.3Livinlikeaprincess (galopp)Vincent Eliasson1055,23

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Bergsåker lopp 8

Travakademiens Sponsorers lopp- Stolopp - Spårtrappa - DubbelCupen, Försök 1 i Meeting 3 (Final Årjäng 12/7) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56, faktisk start kl 21:55 (+59 min)

Startlista DD-1, Bergsåker lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1RivanKenth Åkerlund1Startar
2AlfingaLars-Erik Karlsson2Startar
3Vännfors SessanIngvar Nyberg3Startar
4Fia Med KnuffMats E Djuse4Startar
5LokattLinda S Hedström5Startar
6HeliaRobert Dunder6Startar
7MelindaTomas Pettersson7Startar
8Brisgås MillyHanna Forslin8Startar
9Wilda AstridFilip Lindholm9Startar
10Guli StinaHenrik Svensson10Startar
11PysslaBjörn Haglund11Startar
12Pålly TullaMarcus Lilius12Startar
13Saga KiroPer Linderoth13Startar
14Hauan MinaRikard N Skoglund14Startar
15EldidaUlf Ohlsson15Startar

Startlista DD-2 · Bergsåker lopp 9

E30 - Uttagningslopp - Ungdomslopp - K150 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15, faktisk start kl 22:15 (+60 min)

Startlista DD-2, Bergsåker lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Eva AlohaJill Ivarsson1Startar
2Buzzed DrivingLudwig Wickman2Startar
3LivinlikeaprincessVincent Eliasson3Startar
4Mellby MerryOlle Wäjersten4Startar
5Thai Face TimeLucas H Vikström5Startar
6My MemphisLukas L Svedlund6Startar
7B.B.S.AviciiJenny A Björk7Startar
8Fiores ArcEmelinda Persson8Startar
9Chloe BrolineEmelie Pettersson9Startar
10Katrine HillIda Olsson10Startar
11Young DanneHenrik Kihle11Startar
12Kueen SimoniFilip Lindholm12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 8 maj 2025 kl 22:21.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1583,931718,951652,30190,55949,431900,141190,602528,971075,823541,83793,512528,97
    2957,18495,80821,32103,87218,00889,94692,321259,95505,971414,59252,621381,24
    31217,40471,53498,4481,68215,091084,95361,56745,15305,941619,94196,521118,62
    4166,24114,28224,976,4120,95209,7455,40181,4334,02284,8621,68198,74
    5518,47290,93531,4043,8457,28470,58194,85463,29164,14559,0865,66627,16
    6572,05241,72582,9631,6270,53340,21169,30389,39117,08696,4361,08493,89
    71158,241136,701213,20143,67548,611942,13407,56979,18633,092040,79542,472064,76
    81301,95870,11973,75100,39202,691222,70449,23383,55454,161612,50195,341461,65
    92367,18751,921664,03144,14337,602475,54727,421086,63434,921282,94370,02903,66
    10856,40279,501147,3424,7242,53663,83189,10524,7098,30397,1543,32428,41
    112475,542556,563363,89233,651261,083559,761667,982767,921467,753010,93677,961483,23
    122834,89494,581835,6580,87188,611188,59416,251079,13342,201513,57146,82558,42
    13323,98151,30401,179,8226,15377,9899,89272,8149,61318,8422,94288,84
    14604,25177,76849,6118,3534,50514,30124,73247,5969,92469,6425,11332,80
    15728,17304,48808,5727,0562,81439,13187,38550,33126,77869,0445,70365,03

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.