Travlopp på Arvika, banan för Dagens dubbel fredag 4 juli 2025. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 4 juli 2025 Arvika

fredag 4 juli 2025Arvika, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Arvika

Lopp 8 · Arvikas Jubileumslopp · 1700 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

2Frazze Victor Rosleff

Segermarginal: 5 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
12FrazzeVictor Rosleff1.12,32,24
23Ready TrophyIina Aho1.12,916,80
36Creek's Nu LoveWilliam Ekberg1.13,017,94
48Always On TimeDagfinn Aarum1.13,236,31
57Tabasco C.D.Jan Henriksson1.13,475,93
61Donato Frecel (galopp)Magnus Jakobsson1.13,416,23
Opl.5GatlingPer Linderoth1.14,32,01
Opl.4Souvenir d'Inverne (galopp)Janne Svart1.14,352,77

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Arvika

Lopp 9 · Frances Maries lopp · 2100 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

11Light In Robert Bergh

Segermarginal: hals

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
111Light InRobert Bergh1.14,59,80
23Vikens DoBetterWilliam Ekberg1.14,64,33
35B.T.'s VencorMagnus Jakobsson1.15,02,85
42Inferno LauncherGöran Lihv1.15,18,44
59Wilhelm TellMarcus Hultman1.15,610,36
64Magic ImageTom Horpestad1.15,764,36
712Antonio JetVictor Rosleff1.15,931,88
810Loke Lovebite (galopp)Jan Silvén1.16,082,68
Opl.7Thunderball S.F.Dagfinn Aarum1.16,173,47
Opl.8Enjoythevictory SCGunnar Austevoll1.16,510,03
Opl.1Celeste BryneAndré Bood1.16,745,06
Diskv.6Mael (galopp)Per Nilssonu11,75

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Arvika lopp 8

Arvikas Jubileumslopp · 1700 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Arvika lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Donato FrecelMagnus Jakobsson1Startar
2FrazzeVictor Rosleff2Startar
3Ready TrophyIina Aho3Startar
4Souvenir d'InverneJanne Svart4Startar
5GatlingPer Linderoth5Startar
6Creek's Nu LoveWilliam Ekberg6Startar
7Tabasco C.D.Jan Henriksson7Startar
8Always On TimeDagfinn Aarum8Startar

Startlista DD-2 · Arvika lopp 9

Frances Maries lopp · 2100 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Arvika lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Celeste BryneAndré Bood1Startar
2Inferno LauncherGöran Lihv2Startar
3Vikens DoBetterWilliam Ekberg3Startar
4Magic ImageTom Horpestad4Startar
5B.T.'s VencorMagnus Jakobsson5Startar
6MaelPer Nilsson6Startar
7Thunderball S.F.Dagfinn Aarum7Startar
8Enjoythevictory SCGunnar Austevoll8Startar
9Wilhelm TellMarcus Hultman9Startar
10Loke LovebiteJan Silvén10Startar
11Light InRobert Bergh11Startar
12Antonio JetVictor Rosleff12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 4 jul 2025 kl 21:24.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1404,00106,1255,52434,6240,30102,31423,77103,87188,19969,61132,35322,07
    2244,3021,5510,33219,958,6127,85200,2533,7933,25458,5434,4184,48
    3648,55115,8071,40621,8763,59180,67487,36187,07220,04998,73205,16436,45
    4680,39343,43298,81318,07128,41352,23418,75394,89504,821039,95288,94907,69
    5135,1613,988,75119,566,2218,07105,4419,1829,09287,5921,9868,65
    6542,01134,7491,93532,4657,6199,46559,52199,38199,071159,61192,02518,19
    71088,28377,58319,41768,43168,87440,85340,96460,76592,831649,69577,391087,56
    8926,91238,61155,22599,6788,56191,13431,24101,32393,491165,30204,56445,10

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.