Travlopp på Mantorp, banan för Dagens dubbel måndag 14 juli 2025. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 14 juli 2025 Mantorp

måndag 14 juli 2025Mantorp, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Mantorp

Lopp 8 · Mantorpsloppet · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

3Edvard Palema Hans Crebas

Segermarginal: hals

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13Edvard PalemaHans Crebas1.11,123,19
24Nail'emMarkus B Svedberg1.11,115,63
39Greenhill's DancerCarl Johan Jepson1.11,32,73
45Peter PanBjörn Goop1.11,33,79
56MarseilleKenneth Haugstad1.11,511,12
61The Flying EagleÖrjan Kihlström1.11,64,12
Opl.10Honey Dun GirlTorbjörn Simberg1.11,7100,54
Opl.2I Love Faux DepartRikard N Skoglund1.12,112,06
Opl.7Melrose DravietClaes Sjöström1.12,194,23
Opl.8Uncle SilvioChristian Cracchiolo1.13,0189,53
Struken11M.T.Tomorrows HopeAnders Svanstedt––
Struken12Mirakel HålerydJorma Kontio––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Mantorp

Lopp 9 · Jörgen Axéns Minne · 2640 m · Voltstart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

2Night Hawk Andreas Lövdal

Segermarginal: 5 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
12Night HawkAndreas Lövdal1.14,31,49
210King Only the OneCarl Johan Jepson1.13,54,42
36ReshevskyKenneth Haugstad1.13,59,43
48Coin MasterRikard N Skoglund1.14,017,47
511Rendez VousPeter Johansson1.14,318,90
67That's itClaes Svensson1.14,931,77
Opl.9Tony AfrikaJakob Smith1.14,9115,41
Opl.4Duchesse W.F.Johanna Lind1.16,4126,30
Opl.5Gabriel AvenueChristian Cracchiolo1.17,6160,17
Diskv.3Homemade Pudding (galopp)Jonathan Bardunu82,73
Struken1Baron D.SoxTyler Mifsud––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Mantorp lopp 8

Mantorpsloppet · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Mantorp lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1The Flying EagleÖrjan Kihlström1Startar
2I Love Faux DepartRikard N Skoglund2Startar
3Edvard PalemaHans Crebas3Startar
4Nail'emMarkus B Svedberg4Startar
5Peter PanBjörn Goop5Startar
6MarseilleKenneth Haugstad6Startar
7Melrose DravietClaes Sjöström7Startar
8Uncle SilvioChristian Cracchiolo8Startar
9Greenhill's DancerCarl Johan Jepson9Startar
10Honey Dun GirlTorbjörn Simberg10Startar
11M.T.Tomorrows HopeAnders Svanstedt11Struken
12Mirakel HålerydJorma Kontio12Struken

Startlista DD-2 · Mantorp lopp 9

Jörgen Axéns Minne · 2640 m · Voltstart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Mantorp lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Baron D.SoxTyler Mifsud1Struken
2Night HawkAndreas Lövdal1Startar
3Homemade PuddingJonathan Bardun3Startar
4Duchesse W.F.Johanna Lind1Startar
5Gabriel AvenueChristian Cracchiolo2Startar
6ReshevskyKenneth Haugstad1Startar
7That's itClaes Svensson2Startar
8Coin MasterRikard N Skoglund3Startar
9Tony AfrikaJakob Smith4Startar
10King Only the OneCarl Johan Jepson5Startar
11Rendez VousPeter Johansson6Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 14 jul 2025 kl 21:26.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →1234567891011
    1–6,78356,27494,97418,8439,45154,9885,93442,1119,2796,67
    2–24,29904,54980,161212,24152,87450,81160,221220,9158,03315,25
    3–41,66436,07900,161012,70161,47395,67333,401314,29121,15437,07
    4–18,55509,25414,32564,4688,22267,20165,93743,7849,57249,49
    5–7,07323,55458,34214,9340,68134,9079,95483,4418,22105,82
    6–16,73596,70867,74725,8572,09280,02167,60764,1339,13232,04
    7–154,81868,231193,40982,66689,98393,01932,551843,83398,211175,14
    8–210,481276,731594,921215,12832,471618,45650,251900,88589,822313,12
    9–3,97255,34383,40332,9531,58107,8467,06299,3913,8075,55
    10–164,622229,192288,981898,53633,101535,911126,032477,27404,501567,25
    11–––––––––––
    12–––––––––––

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.