Travlopp på Åby, banan för Dagens dubbel torsdag 7 augusti 2025. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 7 augusti 2025 Åby

torsdag 7 augusti 2025Åby, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Åby

Lopp 8 · Super Boost I · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

5Kiss My I.D. Christoffer Eriksson

Segermarginal: 2.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15Kiss My I.D.Christoffer Eriksson1.13,85,24
23DanvilleCarl Johan Jepson1.14,01,94
36Look at Me SisuJohan Untersteiner1.13,78,16
411Henessi JoyJoakim Lövgren1.13,810,48
57Gloire d'EmpireBjörn Goop1.13,815,84
62Prince of DarknessJulia Jakobsson1.14,5186,37
715Dioniso Degli DeiKen Ecce1.13,983,55
Opl.13Pop the MusicRobert Bergh1.13,916,04
Opl.14Nacho BokoGiuseppe Lubrano1.13,9122,28
Opl.8S.G.'s FortunateMarkus Forss1.14,1223,26
Opl.10CanolaStaffan Nilsson1.14,2114,16
Opl.12Fantastic KosingKarl Stolt1.14,362,54
Opl.9Teton LindrajJenny Brunzell1.14,5199,19
Opl.4Poker Face (galopp)Adrian Kolgjiniu24,99
Diskv.1Sandsjöns Indiana (galopp)Victor Rosleffkubu33,40

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Åby

Lopp 9 · Super Boost II - Spårtrappa · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

9Fawaz Mil Dwight Pieters

Segermarginal: 2 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
19Fawaz MilDwight Pieters1.11,94,39
24Howitends W.F.Johan Untersteiner1.12,121,14
38Joint ChiefBjörn Goop1.12,33,77
43My Star is BornEmilia Leo1.12,553,56
510Tour de ValleyStefan Persson1.12,728,78
65Djingis KhanChristoffer Eriksson1.12,76,08
Opl.7Bys Rosy NuncThomas Dalborg1.12,740,34
Opl.2Vikens TrackerVictor Rosleff1.13,841,00
Diskv.6Esteban Bar (galopp)Ken Ecce1017,88
Diskv.1Jeriko Brick (galopp)Carl Johan Jepsonu3,39
Diskv.11Shejk (galopp)Adrian Kolgjini748,18
Struken12D.J.SpritzBernardo Grasso––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Åby lopp 8

Super Boost I · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Åby lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Sandsjöns IndianaVictor Rosleff1Startar
2Prince of DarknessJulia Jakobsson2Startar
3DanvilleCarl Johan Jepson3Startar
4Poker FaceAdrian Kolgjini4Startar
5Kiss My I.D.Christoffer Eriksson5Startar
6Look at Me SisuJohan Untersteiner1Startar
7Gloire d'EmpireBjörn Goop2Startar
8S.G.'s FortunateMarkus Forss3Startar
9Teton LindrajJenny Brunzell4Startar
10CanolaStaffan Nilsson5Startar
11Henessi JoyJoakim Lövgren6Startar
12Fantastic KosingKarl Stolt7Startar
13Pop the MusicRobert Bergh8Startar
14Nacho BokoGiuseppe Lubrano9Startar
15Dioniso Degli DeiKen Ecce10Startar

Startlista DD-2 · Åby lopp 9

Super Boost II - Spårtrappa · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Åby lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Jeriko BrickCarl Johan Jepson1Startar
2Vikens TrackerVictor Rosleff2Startar
3My Star is BornEmilia Leo3Startar
4Howitends W.F.Johan Untersteiner4Startar
5Djingis KhanChristoffer Eriksson5Startar
6Esteban BarKen Ecce6Startar
7Bys Rosy NuncThomas Dalborg7Startar
8Joint ChiefBjörn Goop8Startar
9Fawaz MilDwight Pieters9Startar
10Tour de ValleyStefan Persson10Startar
11ShejkAdrian Kolgjini11Startar
12D.J.SpritzBernardo Grasso12Struken

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 7 aug 2025 kl 21:22.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1144,84682,231177,91599,54312,05753,75336,83227,33178,04689,771060,38–
    2515,491219,502008,441215,671116,701424,251989,85641,93568,361318,422316,32–
    36,8787,04109,1048,7812,6243,93177,628,007,7870,31153,63–
    460,05519,92549,62192,70143,46327,54592,0283,6293,29544,36340,99–
    520,59183,46274,04111,4533,85160,36242,7917,8221,05154,94301,99–
    632,47326,21424,05141,2864,04154,21375,6349,0041,11214,07451,58–
    766,00556,90595,11262,43140,37392,00346,2445,1370,27348,80617,73–
    8752,872373,171856,171568,641433,752396,691589,26527,29652,322134,802384,87–
    91363,985722,292599,643484,922381,935270,123555,391477,56598,242515,133876,02–
    101340,353822,404487,553022,082215,503124,613807,351009,99723,581287,704186,43–
    1136,47330,16735,69220,5665,55134,37405,6438,1836,31254,75299,95–
    12311,201698,093099,571211,10751,412642,262305,28364,86305,64969,002411,63–
    1380,00616,55941,64436,99118,90296,46802,2173,3567,01433,95587,34–
    14519,922014,723323,251441,231095,201637,702463,86458,10373,161217,962139,53–
    15461,272182,993369,572158,63846,441338,502511,86582,22412,041365,911733,09–

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.