Travlopp på Gävle, banan för Dagens dubbel onsdag 13 augusti 2025. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 13 augusti 2025 Gävle

onsdag 13 augusti 2025Gävle, lopp 9 och 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Gävle

Lopp 9 · Sahlstens Bygg - STL Diamantstoet (Försök 1 i Meeting 6 - Final Solvalla 11/10) · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:26

Vinnare

5Nikita R. Björn Goop

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15Nikita R.Björn Goop1.10,73,07
21Graces BirdMats E Djuse1.10,93,77
34Pure DiamondCarl Johan Jepson1.11,010,45
42Solo TravelerDaniel Wäjersten1.11,024,29
57CaradjaJörgen S Eriksson1.11,137,13
69Selective CallingÖrjan Kihlström1.11,511,23
73Quantity of TimeMagnus A Djuse1.11,510,87
88Take Me Sober (galopp)Rikard N Skoglund1.11,572,06
Opl.6Dino CreamFredrik Plassen1.11,637,00
Diskv.10Domino Time Trot (galopp)Claes Sjöström106,15
Diskv.11Never to Young (galopp)Per Lennartsson1125,59
Struken12Global DeadlineJevgeni Ivanov––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Gävle

Lopp 10 · Svensk Cater - STL Klass I (Försök 2 i Meeting 6 - Final Solvalla 11/10) · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:46

Vinnare

7Mr Spain Olle Alsén

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
17Mr SpainOlle Alsén1.10,640,22
28Mister KabukiCarl Johan Jepson1.10,821,36
35Vichel J.C.Jennifer Persson1.10,954,34
49Grand CircuitMattias Djuse1.11,050,49
56PineappleRikard N Skoglund1.11,05,86
611Brilliant KidPeter G Norman1.11,558,36
71Keep Rolling F.Tomas Pettersson1.11,75,19
810SnabbchatPer Lennartsson1.12,09,84
Opl.2Who's the WinnerMika Forss1.12,323,67
Opl.12Exuma Bi (galopp)Magnus A Djuse1.14,85,29
Diskv.4Even Younger (galopp)Pasi Aikio1027,33
Diskv.3Ready West (galopp)Mats E Djuseu3,14

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Gävle lopp 9

Sahlstens Bygg - STL Diamantstoet (Försök 1 i Meeting 6 - Final Solvalla 11/10) · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:26

Startlista DD-1, Gävle lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Graces BirdMats E Djuse1Startar
2Solo TravelerDaniel Wäjersten2Startar
3Quantity of TimeMagnus A Djuse3Startar
4Pure DiamondCarl Johan Jepson4Startar
5Nikita R.Björn Goop5Startar
6Dino CreamFredrik Plassen6Startar
7CaradjaJörgen S Eriksson7Startar
8Take Me SoberRikard N Skoglund8Startar
9Selective CallingÖrjan Kihlström9Startar
10Domino Time TrotClaes Sjöström10Startar
11Never to YoungPer Lennartsson11Startar
12Global DeadlineJevgeni Ivanov12Struken

Startlista DD-2 · Gävle lopp 10

Svensk Cater - STL Klass I (Försök 2 i Meeting 6 - Final Solvalla 11/10) · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:46

Startlista DD-2, Gävle lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Keep Rolling F.Tomas Pettersson1Startar
2Who's the WinnerMika Forss2Startar
3Ready WestMats E Djuse3Startar
4Even YoungerPasi Aikio4Startar
5Vichel J.C.Jennifer Persson5Startar
6PineappleRikard N Skoglund6Startar
7Mr SpainOlle Alsén7Startar
8Mister KabukiCarl Johan Jepson8Startar
9Grand CircuitMattias Djuse9Startar
10SnabbchatPer Lennartsson10Startar
11Brilliant KidPeter G Norman11Startar
12Exuma BiMagnus A Djuse12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 13 aug 2025 kl 21:54.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    119,57120,709,78174,66238,1019,07283,23122,51188,9731,15332,6525,31
    2215,91310,2793,79522,40904,45159,671071,60513,45812,84295,501451,82174,57
    374,74196,2231,57274,32489,6570,00504,70218,47323,07108,77730,6672,66
    485,50208,0236,45212,39396,3368,54481,69139,77370,69109,93747,0069,23
    527,9277,879,19129,12146,7617,18173,3369,51149,0628,82323,1822,49
    6343,84765,91166,10875,56907,27304,04908,41914,411210,46467,881720,01335,85
    7242,33696,66149,17899,131010,12244,64574,01612,241234,11327,001237,27254,12
    8869,531358,79291,851639,451386,02503,481783,37557,921494,391194,041256,53698,00
    966,31205,3026,64356,06496,2646,35478,99200,26246,9959,97563,9854,68
    1032,01206,6321,76194,97285,8727,98350,26203,56491,4747,09497,1929,96
    11297,04530,61130,95631,541169,05218,841059,87485,88842,06228,73647,30164,39
    12––––––––––––

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.