Travlopp på Jägersro, banan för Dagens dubbel tisdag 26 augusti 2025. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 26 augusti 2025 Jägersro

tisdag 26 augusti 2025Jägersro, lopp 10 och 11Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Jägersro

Lopp 10 · Uttagningslopp Sofiero Bryggeri - Svenskt Travderby 2025 · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 21:23

Vinnare

9Phantom Express Ulf Ohlsson

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
19Phantom ExpressUlf Ohlsson1.12,74,07
26Omerta BokoMichel F Rothengatter1.12,82,43
34August ZonettDaniel Wäjersten1.13,17,30
412Force of NatureÖrjan Kihlström1.13,245,18
51Olli BokoMats E Djuse1.13,221,64
65Look at Me SisuJohan Untersteiner1.13,314,36
Opl.2OntarioDwight Pieters1.13,441,20
Opl.8J.Kagan BrickRobert Bergh1.13,820,61
Opl.10Speed ChangeRobin Bakker1.13,936,14
Opl.7Iivo ZetDaniel Redén1.14,053,33
Opl.3Zenmeister (galopp)Carl Johan Jepsonu69,14
Opl.11Flying Finn (galopp)Magnus A Djuseu8,77

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Jägersro

Lopp 11 · Uttagningslopp Sofiero Bryggeri - Svenskt Travderby 2025 · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 21:46, faktisk start kl 21:51 (+5 min)

Vinnare

7Luckisanattitude Carl Johan Jepson

Segermarginal: nos

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
17LuckisanattitudeCarl Johan Jepson1.12,646,03
211Romulus ToomaÖrjan Kihlström1.12,612,52
32WalmannClaes Sjöström1.12,75,59
45Ike Zet (galopp)Daniel Redén1.12,733,59
59Jula MenuncioThomas Uhrberg1.12,7120,41
64Before TakeoffDaniel Wäjersten1.12,93,46
Opl.1PreachermanMarkus B Svedberg1.13,05,18
Opl.3Orange CrushMichel F Rothengatter1.13,14,40
Opl.10Beautiful JamesRikard N Skoglund1.14,531,54
Opl.6R.K.Eagle (galopp)Björn Goop1.15,615,43
Opl.8Tony AdamsDwight Pieters1.16,118,41
Struken12Conrads StefanMats E Djuse––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Jägersro lopp 10

Uttagningslopp Sofiero Bryggeri - Svenskt Travderby 2025 · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 21:23

Startlista DD-1, Jägersro lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Olli BokoMats E Djuse1Startar
2OntarioDwight Pieters2Startar
3ZenmeisterCarl Johan Jepson3Startar
4August ZonettDaniel Wäjersten4Startar
5Look at Me SisuJohan Untersteiner5Startar
6Omerta BokoMichel F Rothengatter6Startar
7Iivo ZetDaniel Redén7Startar
8J.Kagan BrickRobert Bergh8Startar
9Phantom ExpressUlf Ohlsson9Startar
10Speed ChangeRobin Bakker10Startar
11Flying FinnMagnus A Djuse11Startar
12Force of NatureÖrjan Kihlström12Startar

Startlista DD-2 · Jägersro lopp 11

Uttagningslopp Sofiero Bryggeri - Svenskt Travderby 2025 · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 21:46, faktisk start kl 21:51 (+5 min)

Startlista DD-2, Jägersro lopp 11
NrHästKuskStartspårStatus
1PreachermanMarkus B Svedberg1Startar
2WalmannClaes Sjöström2Startar
3Orange CrushMichel F Rothengatter3Startar
4Before TakeoffDaniel Wäjersten4Startar
5Ike ZetDaniel Redén5Startar
6R.K.EagleBjörn Goop6Startar
7LuckisanattitudeCarl Johan Jepson7Startar
8Tony AdamsDwight Pieters8Startar
9Jula MenuncioThomas Uhrberg9Startar
10Beautiful JamesRikard N Skoglund10Startar
11Romulus ToomaÖrjan Kihlström11Startar
12Conrads StefanMats E Djuse12Struken

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 26 aug 2025 kl 21:58.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    185,4095,64139,2956,95265,11171,22460,15337,191029,50484,77152,24–
    2251,02198,48300,99119,72510,10460,39777,25317,021666,72989,59517,25–
    3562,63371,28340,92236,02694,14538,55488,601056,961521,541297,06709,91–
    432,0029,7053,8216,83160,1494,57283,96126,74510,30259,6971,11–
    572,2278,15118,2456,25190,89219,97382,13222,70783,44431,93173,51–
    619,3116,3020,369,1484,9448,09180,6671,62372,53145,6144,96–
    7475,56320,04491,68214,79321,63665,26388,85934,561382,86859,25643,81–
    8108,33111,18180,4574,87463,44283,69538,66190,241240,69491,31250,14–
    919,6416,2630,759,08106,5252,79209,1277,34311,19137,7546,86–
    10323,94287,37312,69167,64580,98520,401260,72549,702059,80514,75459,59–
    1161,8859,8570,2834,65203,81120,45388,05165,26937,20214,9573,30–
    12420,44328,15400,58194,79692,51387,711071,46656,871492,46912,71216,60–

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.