Travlopp på Axevalla & Solvalla, banan för Dagens dubbel onsdag 3 september 2025. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 3 september 2025 Axevalla & Solvalla

onsdag 3 september 2025Axevalla lopp 9 & Solvalla lopp 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Axevalla

Lopp 9 · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Vinnare

1Corazon de B. Per Lennartsson

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
11Corazon de B.Per Lennartsson1.10,61,81
23Global EnjoyEmilia Leo1.10,77,62
37Under ArmourTyler Mifsud1.10,721,42
44Red Mile BroddeAlex Persson1.11,052,69
55LaFerrari DimancheOle Johan Östre1.11,13,93
610Finn PalemaHans Crebas1.11,134,21
72Just Perfect SisuPer Linderoth1.11,467,32
Opl.6Creek's Nu LoveWilliam Ekberg1.11,574,45
Opl.9Fusion EagraCarl Johan Jepson1.11,89,25
Opl.8RotateAndré Eklundh1.12,089,64

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Solvalla

Lopp 10 · Höstfavoriten Ston - Treåringslopp Ston (Ingående i Kriterieserien 2025) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Vinnare

7Gifted Kronos Magnus A Djuse

Segermarginal: 2.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
17Gifted KronosMagnus A Djuse1.12,88,65
211Peggy BokoRobin Bakker1.12,93,48
31Miss MattersDaniel Wäjersten1.13,05,12
49Datos MariannaAndreas Lövdal1.13,011,29
54HousekeeperRikard N Skoglund1.13,033,06
610Time for ChampagneMarcus Lilius1.13,252,33
Opl.3Global GenesisHugo Metayer1.13,227,64
Opl.6Bohemian MaidJorma Kontio1.13,455,06
Opl.8Universe TileClaes Sjöström1.13,519,33
Opl.12Budets HildurAnders Svanstedt1.13,575,98
Opl.2Luxury RainMats E Djuse1.13,65,48
Diskv.5Pechora Boko (galopp)Örjan Kihlström97,11

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Axevalla lopp 9

1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Startlista DD-1, Axevalla lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Corazon de B.Per Lennartsson1Startar
2Just Perfect SisuPer Linderoth2Startar
3Global EnjoyEmilia Leo3Startar
4Red Mile BroddeAlex Persson4Startar
5LaFerrari DimancheOle Johan Östre5Startar
6Creek's Nu LoveWilliam Ekberg6Startar
7Under ArmourTyler Mifsud7Startar
8RotateAndré Eklundh8Startar
9Fusion EagraCarl Johan Jepson9Startar
10Finn PalemaHans Crebas10Startar

Startlista DD-2 · Solvalla lopp 10

Höstfavoriten Ston - Treåringslopp Ston (Ingående i Kriterieserien 2025) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Startlista DD-2, Solvalla lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Miss MattersDaniel Wäjersten1Startar
2Luxury RainMats E Djuse2Startar
3Global GenesisHugo Metayer3Startar
4HousekeeperRikard N Skoglund4Startar
5Pechora BokoÖrjan Kihlström5Startar
6Bohemian MaidJorma Kontio6Startar
7Gifted KronosMagnus A Djuse7Startar
8Universe TileClaes Sjöström8Startar
9Datos MariannaAndreas Lövdal9Startar
10Time for ChampagneMarcus Lilius10Startar
11Peggy BokoRobin Bakker11Startar
12Budets HildurAnders Svanstedt12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 3 sep 2025 kl 22:15.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    18,8211,5659,1782,4814,67150,0620,8645,3920,11154,326,94329,77
    2303,86301,411084,05798,34490,101120,52589,471256,67759,641499,83290,002140,79
    329,1033,91153,35207,4251,35370,5867,83142,1069,17426,3021,25737,32
    4317,70398,881048,72397,09335,351109,77453,051110,38566,081632,89244,792497,81
    520,3222,30125,47144,1325,28226,2147,7090,9440,14301,2117,46526,80
    6411,90445,951002,73971,24545,79660,34690,021117,82665,651568,18333,502679,35
    7179,43177,37558,31587,12193,75969,23191,66482,07282,501175,18130,501863,82
    8438,80549,911239,551183,31600,181558,57779,73775,481030,391835,80400,032663,98
    936,9142,70227,77212,2655,23454,3572,76171,0666,23411,8125,63845,17
    10284,38326,19837,731021,20303,391511,25459,13591,79471,36937,39175,191954,68

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.