Travlopp på Bollnäs, banan för Dagens dubbel måndag 13 oktober 2025. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 13 oktober 2025 Bollnäs

måndag 13 oktober 2025Bollnäs, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Bollnäs

Lopp 8 · Bollnästravets Stoserie (Försök 6 av 6 - Final Bollnäs 24/10) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

10Havana Heaven Magnus A Djuse

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
110Havana HeavenMagnus A Djuse1.13,53,66
211Kind of SilverMats E Djuse1.13,616,92
38SodasquareMarcus Lilius1.13,814,08
49Kill PosinRoni Paldan1.13,894,89
52Miss LegendeWilhelm Paal1.13,94,32
612My MemphisFredrik Plassen1.13,981,54
71Randy ZonDaniel Wäjersten1.14,05,38
86Supernova LyjamOskar Kylin Blom1.14,067,15
Opl.3Granns LadyUlf Ohlsson1.14,06,78
Opl.5Katrine HillHenrik Svensson1.14,330,43
Diskv.4Kueen Simoni (galopp)Rikard N Skoglund107,18
Struken7Adele GelOlle Alsén––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Bollnäs

Lopp 9 · Spårtrappa · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

9Ninepoints King Mats E Djuse

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
19Ninepoints KingMats E Djuse1.13,05,28
210PineappleRikard N Skoglund1.13,14,06
32Hunting SoberDaniel Wäjersten1.13,13,57
413Global Easy RiderTomas Pettersson1.13,38,87
53Keep Rolling F.Olle Alsén1.13,416,23
611Nils ZonettMagnus A Djuse1.13,410,58
71Blinding LightUlf Ohlsson1.13,515,97
Opl.12Apollo Prophet CalWilhelm Paal1.13,567,09
Opl.14Magic NightriderPeter O Larsson1.13,6188,76
Opl.6G.K.TalismanFredrik Plassen1.13,7115,67
Opl.8HagridMarcus Lilius1.13,831,66
Opl.15Kalle TaxamRauno Pöllänen1.13,854,97
Opl.5Viggo la MaOskar Kylin Blom1.14,3101,05
Opl.7Cumulus F.G.Linus Lönn1.14,859,36
Diskv.4Niki Lauda (galopp)Kim Erikssonu39,74

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Bollnäs lopp 8

Bollnästravets Stoserie (Försök 6 av 6 - Final Bollnäs 24/10) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Bollnäs lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Randy ZonDaniel Wäjersten1Startar
2Miss LegendeWilhelm Paal2Startar
3Granns LadyUlf Ohlsson3Startar
4Kueen SimoniRikard N Skoglund4Startar
5Katrine HillHenrik Svensson5Startar
6Supernova LyjamOskar Kylin Blom6Startar
7Adele GelOlle Alsén7Struken
8SodasquareMarcus Lilius7Startar
9Kill PosinRoni Paldan9Startar
10Havana HeavenMagnus A Djuse10Startar
11Kind of SilverMats E Djuse11Startar
12My MemphisFredrik Plassen12Startar

Startlista DD-2 · Bollnäs lopp 9

Spårtrappa · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Bollnäs lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Blinding LightUlf Ohlsson1Startar
2Hunting SoberDaniel Wäjersten2Startar
3Keep Rolling F.Olle Alsén3Startar
4Niki LaudaKim Eriksson4Startar
5Viggo la MaOskar Kylin Blom5Startar
6G.K.TalismanFredrik Plassen6Startar
7Cumulus F.G.Linus Lönn7Startar
8HagridMarcus Lilius8Startar
9Ninepoints KingMats E Djuse9Startar
10PineappleRikard N Skoglund10Startar
11Nils ZonettMagnus A Djuse11Startar
12Apollo Prophet CalWilhelm Paal12Startar
13Global Easy RiderTomas Pettersson13Startar
14Magic NightriderPeter O Larsson14Startar
15Kalle TaxamRauno Pöllänen15Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 13 okt 2025 kl 21:38.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112131415
    156,5421,3578,83212,76579,51637,06501,76181,4129,1632,4549,20841,4054,832404,45490,97
    244,6412,5977,03153,54435,48442,53333,17209,5213,3227,9547,77531,4646,481104,06499,99
    360,2322,4469,07274,15390,72576,23329,49278,5719,3835,8657,01873,5857,761632,09919,64
    473,7930,81106,61164,49506,44620,16419,18186,5738,0831,0768,82712,3858,561492,15748,94
    5284,34211,12338,46433,13329,17632,87581,87500,89148,04206,43277,521861,11299,473633,491294,13
    6647,57386,60862,48708,83821,62447,641134,721289,41405,06941,95846,634572,171178,706113,263151,03
    7–––––––––––––––
    8281,8774,57242,47734,081541,601550,18978,64228,83136,3575,35198,692319,70122,482431,161087,80
    91117,51710,361362,311964,202174,603059,621941,162488,67499,541057,641217,812837,561192,013664,263139,49
    1078,9419,6275,44194,77647,33657,68463,03150,8623,0917,4142,37562,4533,171126,99369,02
    11165,9987,98267,25455,531108,071260,60787,16471,5985,11107,8493,441137,25141,332968,961114,64
    121688,84732,852243,852527,182325,872694,022562,691644,05811,75966,541195,523511,38973,885199,253658,88

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.