Travlopp på Jägersro & Solvalla, banan för Dagens dubbel onsdag 5 november 2025. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 5 november 2025 Jägersro & Solvalla

onsdag 5 november 2025Jägersro lopp 9 & Solvalla lopp 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Jägersro

Lopp 9 · Stolopp - Spårtrappa · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Vinnare

9Magic Jewel Stefan Persson

Segermarginal: huvud

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
19Magic JewelStefan Persson1.12,521,95
28CantalTyler Mifsud1.12,612,57
311Fontasia SchermerRick Ebbinge1.12,78,30
46LilyVictor Rosleff1.12,735,19
53Loaded T.G.Adrian Kolgjini1.13,19,57
610Trifli Vixi (galopp)Peter Untersteiner1.13,36,86
Opl.2Regina HålerydJohan Untersteiner1.13,32,66
Opl.5Flytothemoon EffeChristian Fiore1.14,326,48
Opl.7Colombe Blanche (galopp)André Eklundh1.21,313,31
Diskv.1Fleetfoot S.S. (galopp)Per Nordströmkub50,36
Diskv.4Peak of Cake (galopp)Gustav Johanssonu6,87
Struken12Love LiiJohnny Takter––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Solvalla

Lopp 10 · Stall Courant Solvallaserien 420 - Fördel Ston (Försök 2 i Meeting 4 - Final Solvalla 17/12) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Vinnare

3Parish Crooks V.S. Ulf Ohlsson

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13Parish Crooks V.S.Ulf Ohlsson1.13,03,28
24Henessi HumbleMagnus A Djuse1.13,28,72
36Global FighterOskar Kylin Blom1.13,220,34
48Irwin ZetDaniel Redén1.13,420,68
512The Little PlugMarkus B Svedberg1.13,427,78
62Max MontanaJennifer Persson1.13,421,86
710Lemon Bar MearasAnders Eriksson1.13,513,71
Opl.1J.J.SnowstormJevgeni Ivanov1.13,876,81
Diskv.7My Creation (galopp)Rikard N Skoglund84,51
Diskv.9Boomtown (galopp)Per Lennartsson1031,51
Diskv.5Wellerman (galopp)Carl Johan Jepsonu4,16
Struken11Face Time D.V.S.Örjan Kihlström––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Jägersro lopp 9

Stolopp - Spårtrappa · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Startlista DD-1, Jägersro lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Fleetfoot S.S.Per Nordström1Startar
2Regina HålerydJohan Untersteiner2Startar
3Loaded T.G.Adrian Kolgjini3Startar
4Peak of CakeGustav Johansson4Startar
5Flytothemoon EffeChristian Fiore5Startar
6LilyVictor Rosleff6Startar
7Colombe BlancheAndré Eklundh7Startar
8CantalTyler Mifsud8Startar
9Magic JewelStefan Persson9Startar
10Trifli VixiPeter Untersteiner10Startar
11Fontasia SchermerRick Ebbinge11Startar
12Love LiiJohnny Takter12Struken

Startlista DD-2 · Solvalla lopp 10

Stall Courant Solvallaserien 420 - Fördel Ston (Försök 2 i Meeting 4 - Final Solvalla 17/12) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Startlista DD-2, Solvalla lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1J.J.SnowstormJevgeni Ivanov1Startar
2Max MontanaJennifer Persson2Startar
3Parish Crooks V.S.Ulf Ohlsson3Startar
4Henessi HumbleMagnus A Djuse4Startar
5WellermanCarl Johan Jepson5Startar
6Global FighterOskar Kylin Blom6Startar
7My CreationRikard N Skoglund7Startar
8Irwin ZetDaniel Redén8Startar
9BoomtownPer Lennartsson9Startar
10Lemon Bar MearasAnders Eriksson10Startar
11Face Time D.V.S.Örjan Kihlström11Struken
12The Little PlugMarkus B Svedberg11Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 5 nov 2025 kl 22:12.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1501,94554,52176,79364,72225,29903,45260,15584,931198,58790,95–1418,13
    2198,8472,108,3922,0512,7877,6411,3844,31143,2249,37–134,29
    3827,21218,9841,46100,0248,09272,6062,71211,73250,81181,62–544,35
    4488,61163,9119,5735,2923,45169,2429,88158,65260,8775,40–258,64
    5516,60487,66118,91239,10127,77430,45157,79355,83776,99435,11–836,58
    6930,19651,87175,82286,21191,54334,18195,90463,84984,44644,89–1259,01
    7886,77367,2855,11131,4257,97445,2185,87396,76293,31265,79–566,94
    8838,33182,3144,52103,2261,33241,0249,99116,59574,87154,75–413,80
    9947,67315,8169,46138,4284,79420,1180,79270,89367,35239,47–629,60
    10572,63148,1524,9761,7538,00218,8731,2496,86385,81109,79–359,47
    11549,36206,1630,3466,9538,03210,8638,88137,85363,1396,23–258,67
    12––––––––––––

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.